Hifi

Publikováno 19. června 2019 | Redakce

0

Elac Alchemy

Elac, který před třemi roky převzal pod svou patronaci špičkovou highendovou značku Audio Alchemy, přijel na mnichovský High End 2019 (viz též reportáž v tomto čísle) se zbrusu novou kategorií výrobků s označením Elac Alchemy. Lesk a zároveň důkaz, že i „pod Elacem“ jede Audio Alchemy ve vyjetých kolejích zvukové legendy, dodal jejich premiéře slavný Peter Madnick, který Audio Alchemy zakládal a produkty Elac Alchemy představil v Mnichově osobně. Nová řada zahrnuje audio kontrolér DDP-2, koncový zesilovač DPA-2 a výkonný phono předzesilovač PPA-2. Všechny tři komponenty mají shodné šasi, jež překvapí nízkou výškou (5 cm). Ovládací prvky se vešly do horizontálního prolisu uprostřed černých hliníkových čelních panelů. Linka s ovladači je vpravo přerušena okénky OLED displejů, u kontroléru DDP-2 pak ještě vpravo od displeje trůní regulátor hlasitosti. Audio obvody jsou navrženy jako plně symetrické, takže k propojení se nabízí jako ideální sada vstupů a výstupů XLR.
Audio kontrolér DDP-2 je přístroj typu „tři v jednom“: Obsahuje předzesilovač, D/A převodník s volitelným upsamplingem (až 384/32) a podporou formátů PCM/DSD/MQA, funguje také jako klientská jednotka ekosystému Elac Discovery a Roon. Nechybí bezdrátová konektivita Bluetooth a AirPlay. Výstupní obvody tvoří unipolární tranzistory FET v zapojení DC servo eliminující stejnosměrné napětí. Analogové obvody zásobuje lineární zdroj s toroidním transformátorem, digitální obvody napájí vysoce efektivní spínaný zdroj. Analogová regulace hlasitosti obsahuje sestavu odporových děličů s digitálním řízením. Neobvykle rozsáhlé možnosti nastavení parametrů lze ovládat pomocí spárovaného smartphonu či tabletu. Výkonový zesilovač DPA-2 pracuje v režimu pulsně šířkové modulace ve třídě D. Při zátěži 4 ohm dodává ve dvoukanálovém provozu výkon 2× 325 W. Konfiguraci lze v budoucnu rozšířit druhým kusem. Po přepnutí do módu Mono nabízí opravdu štědrých 650 W. OLED displej informuje mimo jiné také o síle vybuzení zesilovače tradičními indikátory. Phono předzesilovač PPA-2 podporuje symetrické zapojení, ale umožňuje také mimořádně přesné nastavení, mimo jiné i zcela plynulou regulaci zátěžové impedance od 5 ?? až 999 ??. Na mimořádně přesné ekvalizaci podle křivky RIAA má zásluhu kombinace přesných metalických odporů a polypropylenových kondenzátorů. Komponenty se objeví na našem trhu již během června v nabídce distributora BaSys, kontrolér DPP-2 vyjde na 68 000 Kč, zesilovač DPA-2 na 42 000 Kč a gramofonový předzesilovač PPA-2 pořídíte za 26 000 Kč.


O autoroviNapsat komentář

Zpět nahoru ↑
 • Aktuální číslo

  Aktuální číslo

  • Test: True Wireless sluchátka do šesti tisíc korun
  • Kdo s koho: 4K Ultra HD Blu-ray přehrávače Panasonic DP-UB450EG-K vs. Sony UBP-X700
  • HIGH FIDELITY
  • Profily

   

  Název a logo STEREO & VIDEO jsou chráněny ochrannou známkou zapsanou Úřadem průmyslového vlastnictví pod ev. č. 359725.

 • Aktuální články

 • Rubriky

 • Užitečné odkazy

 • Heureka.cz

 • S&V je členem mezinárodní organizace EISA

  Co je EISA?

  The European Imaging and Sound Association, která v roce 2012 oslavila třicetileté výročí založení, je sdružení 50 šéfredaktorů specializovaných časopisů z 19 zemí Evropy. EISA každoročně volí nejlepší výrobky, EISA Awards, v oborech Video, Audio, Domácí kino, Mobilní přístroje, Foto a Elektronika do automobilu. Stereo & Video unikátně zastupuje Českou republiku v porotách prvních čtyř kategorií. Plnohodnotným členem EISA se náš časopis stal již v srpnu 1994.