Denon®, světový leader ve výrobě špičkových pr..." /> Nový HiFi Stereo síťový přijímač DENON – Stereo&Video

Bleskovky

Publikováno 21. června 2019 | Redakce

0

Nový HiFi Stereo síťový přijímač DENON

Společnost Denon®, světový leader ve výrobě špičkových produktů pro domácí zábavu a osobní audio už od roku 1910, uvedla na trh svůj první stereo síťový přijímač s funkcí bezdrátového streamování hudby a nekonečnými možnostmi konektivity. Denon DRA-800H je navržen pro nadšence do klasického 2kanálového (stereo) poslechu, který na jedné straně touží po výkonu, přesnosti a detailnosti, jakou dobře znají ze zesilovačů značky Denon a na druhé straně se nechtějí vzdát streamování a možnosti připojit si svou televizi do sestavy. Tento přístroj těží z obou světů – z dlouhé historie a zkušeností Denon ve vývoji HiFi produktů a zároveň z technického náskoku v kategorii AV přijímačů. Díky tomu může svým uživatelům DRA-800H nabídnout nevšední kombinaci vysoce kvalitního 2kanálového poslechu a pokročilého balíčku konektivity, který podporuje plné 4K Ultra HD video včetně HDMI ARC.

Díky přítomnosti FM/DAB+ tuneru, rezervovaného Phono vstupu pro gramofon, integrované Wi-Fi a spoustě digitálních vstupů zahrnujících HDMI, mohou si milovníci hudby vylepšit poslech milované hudby a zároveň zážitky z domácího kina v každém ohledu. DRA-800H bez nejmenších problémů propojíte s jakoukoliv televizí, online streamovací hudební službou, hlasovým ovládáním a smart zařízením. Za hliníkovým čelním panelem najdete dobře známou pokročilou architekturu zesilovačů Denon a velmi výkonný napájecí zdroj, protože si chceme být jistí, že vaše reproduktory budou dostávat jen špičkově detailní, prostorově perfektně přesný zvuk, který Vás ohromí.

Vysoce výkonná sekce předzesilovače a koncového zesilovače & přehrávání Hi-Res formátů
Využili jsme poznatky z designu vnitřní architektury Hi-Fi součástek, kterou můžete nalézt typicky v našich vysoce oceňovaných zesilovačích Denon. Naši inženýři pečlivě sestavili a vybavili DRA-800H zakázkově vyráběnými odpory a kondenzátory vysoké audio kvality aby dosáhli co nejčistšího zvukového projevu. Nově navržený design výkonového zesilovače zahrnuje také symetrickou konstrukci levého / pravého kanálu včetně použití kondenzátorů vyráběných na zakázku pro Denon. Výkonový transformátor má vinutí z bezkyslíkaté mědi (OFC – Oxygen-Free Copper abychom dosáhli lepší celkovou kvalitu zvuku. DRA-800H dosahuje výkonu 100 W na kanál (8 Ohm, 20Hz-20kHz, THD: 0.08%, 2 napájené kanály). V jeho útrobách najdete dvojité diferenciální DAC obvody a velice přísně vybrané součástky, které napomáhají sekci předzesilovače omezovat nežádoucí rušení signálu a dosáhnout špičkovou zvukovou kvalitu. Díky schopnosti DRA-800H napájet vysokým výkonem i sloupové nebo regálové reprosoustavy s nižší impedancí, máte jistotu stabilní reprodukce a vyváženého kvalitního zvuku.

DRA-800H si díky použitým 32-bitovým D/A převodníkům AKM AK4458 bez nejmenších problémů poradí také s nejrůznějšími bezztrátovými zvukovými soubory ve vysokém rozlišení, včetně ALAC, FLAC a WAV až do 24-bit/196 kHz. Rovněž je kompatibilní se soubory DSD 2.8/5.6-MHz (DSD je audiofilní formát souboru vytvořeného z SACD). K hudebnímu obsahu se můžete dostat přes paměťové média připojená do USB portu na čelním panelu, anebo po domácí počítačové síti. Samozřejmostí je podpora i ztrátovějších typů hudebních souborů jako jsou MP3 nebo WMA.

Pokročilá HDMI Video Sekce
Abyste si mohli filmy, seriály nebo hraní her užívat každý den, je DRA-800H vybaven celkem 5 HDMI vstupy a 1 výstupem, který podporuje 4K Ultra HD 60Hz video, 4:4:4 Pure Color sub sampling, High Dynamic Range (HDR10), Hybrid Log-Gamma (HLG), 3D a pass-through BT.2020 pro výjimečnou barevnost, čistotu a kontrast obrazu. Zpracování signálu pomocí HDCP 2.3 je dostupné na všech HDMI portech, takže obsah chráněný proti kopírování nebude nikdy problém přehrát. Funkce ARC (Audio Return Channel) na HDMI portu umožňuje bezproblémový přenos zvuku do přijímače rovnou ze smart televize jejich vzájemným propojením jediným HDMI kabelem.

Integrovaná Multiroom technologie HEOS pro distribuci hudby do více zón
Pomocí multiroomové technologie HEOS, která je v DRA-800H integrovaná, máte možnost streamovat hudbu bezdrátově do více audio zón najednou s použitím kompatibilních HEOS komponentů. Streamovat můžete z různých online služeb, které jsou buďto zpoplatněné nebo zdarma, včetně takových jako jsou Spotify Premium a Free, Deezer, Amazon Music, Internetové rádio TuneIn, Sound Cloud, Tidal a mnoho dalších.

Hlasové Ovládání Bez Námahy
DRA-800H spolupracuje se službami Amazon Alexa, Google Assistant a Apple Siri. Posluchači mohou využívat službu Amazon Alexa pro zadávání různých povelů, například mohou hlasem požádat o přepínání vstupů pro změnu mediálního přehrávače. Uživatelé preferující službu Google Assistant nebo Apple Siri pak mohou využívat hlasové ovládání pro regulaci hlasitosti, přeskočení na další skladbu a mnoho dalšího.

Denon DRA-800H bude dostupný na trhu od července u všech autorizovaných Denon prodejců a nabízet se bude ve dvou provedeních – černý (Black) a stříbrný (Premium Silver). Pokud máte zájem o více informací o tomto novém stereo síťovém přijímači, podívejte se na naše oficiální stránky www.denon.cz


Klíčové vlastnosti – DRA-800H HiFi Stereo Síťový Přijímač:

  • Denon Hi-Fi Zesilovač: Inovovaný design koncového zesilovače a předzesilovače, které jsou optimalizované pro poslech ve stereo režimu — díky výkonu 100 W na kanál (8 Ohm, 20Hz – 20kHz, THD: 0.08%, 2 napájené kanály) si naplno užijete dostatek výkonu a špičkově přesné hudby.
  • 5 HDMI vstupů a 1 výstup s podporou 4K HDMI ARC: Připojte si všechny vaše HDMI zdroje a užijte si zvuk televize připojené pomocí HDMI ARC (Audio Return Channel)
  • Bezdrátové Přehrávání Hudby: Streamujte a užívejte si nejoblíbenější hudební online služby přes Wi-Fi, AirPlay 2 nebo Bluetooth
  • Vlastní Phono vstup pro gramofon a MM ekvalizér: Díky použitému gramofonovému vstupu na zadním panelu snadno připojíte svůj milovaný gramofon k tomuto stereo přijímači a vychutnáte si zamilovanou sbírku desek.
  • Certifikace pro Hi-Res zvuk: Přehrávání po síti nebo z paměťového media připojeného do USB port una čelním panelu Vám umožňuje přehrávání zvukových souborů ve vysokém rozlišení včetně 192kHz/24bit FLAC, WAV, ALAC a DSD 2.8/5.6MHz.
  • Přístup Ke Korekcím a Režim Source Direct: Dolaďte si nastavení korekcí (výšky a basy) a upravte vyvážení zvukových kanálů dle sebe nebo díky režimu Source Direct můžete tyto korekce úplně obejít. Ovládání těchto korekcí máte plně k dispozici na čelním panelu ve formě otočných ovladačů.
  • Funkce A/B Reproduktory s pozlacenými reproduktorovými konektory vysoké kvality: Připojit můžete buďto 2 stereo páry reproduktorů nebo připojit 1 pár v režimu Bi-Wire.
  • Kompatibilita se Smart TV: Díky HDMI-CEC můžete ovládat DRA-800H pomocí téměř jakéhokoliv dálkového ovládače od televize.
  • Plná Výbava Analogových a Digitálních Vstupů: Připojte své zdroje snadno a rychle.

Tisková zpráva


O autoroviNapsat komentář

Zpět nahoru ↑