Audio

Publikováno 9. července 2019 | Michal Zetek

0

Headset s všestranným využitím

Bezdrátových sluchátek a headsetů k mobilním telefonům se vyrábí celá řada. Málokterá ale můžete využít i jako mobilní reproduktory k osobnímu přehrávači.
SupremeSound E9 prostě disponují vším, co můžete od sluchátek k přehrávači, a hlavně k mobilu potřebovat. Koupíte je ve dvou barevných variantách, kovově stříbrné a kovově růžové. Pro napájení slouží vestavěný akumulátor a k nabíjení micro USB zásuvka (kablík sice v balení najdete, ale nabíječku si musíte dokoupit). Primárně jsou určena k propojení přes Bluetooth adaptér, ale výrobce myslel i na majitele „obyčejných“ zařízení, která mají pouze 3,5mm jack. Sluchátka mají potřebný vstup a v krabici najdete kablík k propojení se sluchátkovým výstupem. K přenosu dat z jiného zařízení můžete využít i NFC. Přehrávat umí skladby (soubory) i z paměťové microSD karty a nechybí jim tuner pro FM pásmo. Na spárování s Bluetooth, respektive na zvolený zdroj signálu umějí upozornit hlasem, stejně jako na potřebu dobít akumulátor. Sluchátka (která lze sklopením mušlí složit do kompaktního balíčku a přenášet v přiloženém vaku) lze po otočení mušlí o 180° využít jako reproduktory pro hlasitý poslech. Neschází jim ani vestavěný mikrofon, proto poslouží také jako headset pro handsfree volání. Příchozí hovor můžete přes sluchátka snadno přijmout, zavolat na poslední volané číslo či hovor naopak odmítnout. Mušle mají uzavřenou konstrukci, takže při poslechu venku jste účinně odděleni od okolních hluků, i když obvod pro jejich aktivní potlačení sluchátka nemají. Na levé mušli najdete veškeré vstupní konektory, vypínač, indikační diodu, mikrofon a šachtu pro paměťovou kartu. Bočnice na pravé mušli pak slouží pro ovládání sluchátek, respektive rádia a přehrávače. Lze ovládat hlasitost, posouvat skladby a zastavit či spustit přehrávání. Snímatelné náušníky z molitanu potaženého umělým materiálem drží při pohybu dobře, i když při delším nošení jsem se nevyhnul zpoceným uším. Hlavový most (potažený stejným materiálem jako náušníky) má přiměřený přítlak a není nepříjemný ani při delším nošení.

Jak hrají a volají
Sluchátka lze propojit přes Bluetooth s většinou zařízení, nejen s mobilním telefonem, ale třeba i s notebookem, kdy v menu Windows „Přidat zařízení Bluetooth“ zadáte jako PIN čtyři nuly. V rámci místnosti je citlivost sluchátek na nerušenou reprodukci dostačující, ale jakmile bude mezi vámi a zdrojem signálu silnější stěna, výpadkům se nevyhnete. Zde prostě budou mít navrch „klasická“ bezdrátová sluchátka pracující v pásmu 860 MHz. Použití Evolveo jako HF sady je v porovnání s modely s mikrofonem na sklopném držáku poněkud kompromisní. Při zkušebním volání můj hlas protistrana neslyšela, ani když hovor proběhl v uzavřené místnosti a mluvil jsem poměrně hlasitě.
Zvuk mají sluchátka velmi slušný a bez absence výšek nebo basů, na běžný poslech populární hudby při nošení venku bohatě vyhoví. Věrnému podání náročnějších nahrávek brání jejich uzavřená konstrukce, která způsobuje typicky mírné zabarvení zvuku.

EVOLVEO SUPREMESOUND E9: 1 790 Kč
Rivalové: Sennheiser HD 4.40 BT Wireless (2 215 Kč); Sony MDR-ZX330BT (1 242 Kč)


O autoroviNapsat komentář

Zpět nahoru ↑