Hifi

Publikováno 19. srpna 2019 | Miroslav Láb

0

Za ty prachy tohle všechno?

Francouzská firma Advance nepatří mezi nejdražší, ale produkuje dost skvělé přístroje za kamarádské ceny. Kombajn MyConnect 50 sdružuje ve skříni midi rozměru všechno, co potřebujete v současné době pro analogovou a digitální konektivitu.
Analogové vstupy umožňují připojení dvou linkových zdrojů a gramofonu osazeného MM přenoskou. Pokud gramofon nepotřebujete, můžete vstup přepnout na třetí analogový. Z digitálních vstupů máte k dispozici digitální koaxiální S/PDIF, dva optické Toslinky, USB-A, Bluetooth a síťový vstup – jak bezdrátový pro wifi, tak kabelový LAN. Kromě toho je přístroj osazen CD mechanikou a FM tunerem. Chybí vám snad něco? Kromě výkonových výstupů pro reproduktorové soustavy má streamer/zesilovač linkový výstup pro subwoofer a výstup předzesilovače, který lze využít i pro záznam.

Vše jednoduše po ruce
V jednoduchém ocelovém šasi je uložen klasický analogový zdroj s toroidním transformátorem a filtračními kondenzátory 2× 6800 μF. Výkonové zesilovače pracují ve třídě AB a jejich dva páry komplementárních výkonových tranzistorů jsou namontované na vnitřním chladiči. Pro ovládání si musíte vystačit s jedním otočným a stiskacím knoflíkem a šesti tlačítky, s dálkovým ovladačem nebo nejlépe s aplikací pro chytrý telefon. Digitální zpracování signálů u podobných přístrojů je dost neprůhledné, na druhou stranu není to o nákladech na hardware, ale především o jeho chytrém využití, a o zvládnutí ovládacího softwaru. Bezproblémovost zpracování digitálního signálu na analogový zaručují BurrBrown převodníky PCM5110 schopné pracovat s 32bitovými signály do vzorkovacího kmitočtu 384 kHz. Čelní panel je ze silného organického skla a prosvětluje na něm pouze síťové tlačítko mezikruží regulátoru hlasitosti a dvouřádkový TFT displej. V poslední době zkouším po připojení k počítačové a rozvodné síti ovládat podobné sdruženáře rovnou z aplikace pro mobil. A jde to! Až v druhém kroku musíte zařízení nakonfigurovat pro spojení přes domácí wifi síť. Jedině tak se spojíte s domácím úložištěm NAS. Odtud to přehrává všechno kromě DSD. Na dvouterrový USB disk si přehrávač sáhl přímo a bez problému a hi-res záznamy mu nedělaly sebemenší problémy, ani DXD se vzorkováním 252,8 kHz.
Všechno ovládáte knoflíkem hlasitosti, po delším stisku se přepne do funkce přepínání vstupů a po opětovném stisku do dalšího menu, třeba na USB vstupu do pohybu v menu na něm. Než bych se trápil, sáhl jsem po mobilu a veškeré funkce byly přehledně k dispozici! Jedině vypnout se to musí na čelním panelu nebo dálkovým ovladačem, v aplikaci zatím chybí tlačítko. A reprodukce, ta je výborná, výkonu je dost… Zkrátka MyConnect 50 je dost pozoruhodný přístroj.

ADVANCE MYCONNECT 50: 21 990 Kč


O autoroviNapsat komentář

Zpět nahoru ↑