Audio

Publikováno 4. března 2020 | Michal Zetek

0

Reprák nebo houfnice?

Bluetoothové reprosystémy postupem času doznaly změn ve vzhledu, zvukových schopnostech, výbavě a hlavně hmotnosti. Zatímco menší typy se bez problémů vejdou do kapsy u bundy, na ty hřmotnější už potřebujete batoh a fyzickou kondici horského nosiče.
Sencor vyrobil něco, co rozhodně nelze nazvat drobným doplňkem k mobilnímu telefonu. Již svojí váhou hravě překonává většinu konkurentů. I proto k němu do krabice přibalili dva popruhy na přenášení v ruce nebo ještě lépe na rameni. Reprobox vzhledově inspirovaný průkopnickými reprosystémy JBL je stavěný do extrémních podmínek, tlačítka na horní stěně má ukrytá pod reliéfními symboly a všechny zásuvky kryje pryžové vodotěsné víko. Pryžové závěsy mají také pasivní zářiče směřující do stran válcové ozvučnice, výškové a středobasové měniče jsou pod předním panelem (dá-li se jeden z boků válce tak nazvat). Povrch kryje plastová mřížka s průzvučnou tkaninou, přes kterou prosvěcují indikační diody. Ty informují o stavu baterie či spárování s Bluetooth zdrojem signálu. Vestavěnou baterii šetří automatické vypnutí při nečinnosti. Výrobce zaručuje vodotěsnost přístroje (IPX6), ale nesmíte ho vystavit olejům (lhostejno, zda jedlým či motorovým), limonádám ani mořské vodě. V krabici k němu najdete i napájecí kabel s oboustranným konektorem USB-C a audio kabel s jacky 3,5 mm. K připojení je nachystán také USB-A konektor, ale pouze jako zdroj pro dobíjení mobilního zařízení (Sencor pak slouží jako powerbanka), takže písničky z flash paměti si na něm nepřehrajete. Nechybí mu vestavěný mikrofon a hands-free funkce pro volání. Reprosystém hraje stereofonně, ale navíc pracuje i v režimu True Wireless Stereo (TWS), takže při pořízení dvou stejných typů je můžete mezi sebou spárovat a vytvořit si poslechovou scénu s mnohem širším prostorem (stereobází), kdy každý z obou reproboxů bude hrát jeden kanál.

Zvuk jako dělo
Sencor neuvádí, jaký kodek (kodeky) jeho výrobek využívá, po přímém dotazu na technickou podporu mi bylo sděleno, že má pouze SBC. Proto příliš nezáleží, jakými mobily nebo jinými zdroji signálu jej budete napájet, protože bude k přenosu signálu přes Bluetooth vždy používaný právě tento základní kodek. Mně k poslechu střídavě sloužily mobilní telefony Samsung Galaxy S4 (GT-I9506) a Galaxy S10 (SM-G973F), dále Apple iPhone 7 plus a např. Honor 20 lite (ten má jako jediný ze jmenovaných rovněž pouze kodek SBC). Reprosystém je osazený digitálním signálovým procesorem, díky němuž umí zahrát velmi razantně a důrazně hlavně spodní pásmo a nestydí se za to. Basy, bicí, rockovou a taneční hudbu slyšíte ze Sencoru s pořádným rázem a šmrncem. Některé nahrávky s důrazným bicím základem kvůli tomu mohou znít až dunivě, reprodukce však neztrácí přehled a čitelnost ani při vysoké hlasitosti. Důraznější je i výškové pásmo s činely a metličkami, pozadu nezůstávají ani vokály a doprovod. Celkově je však reprodukce příjemná, s reprosystémem Sencor SRC 6800 můžete poslouchat téměř cokoliv bez rizika bolení hlavy a nepříjemných pocitů.

SENCOR SSS 6800 SIRIUS: 2 900 Kč
Rivalové: JBL Charge 3 (2 790 Kč, S&V 8+9/16); Philips SB500 (2 582 Kč)


O autoroviNapsat komentář

Zpět nahoru ↑