Novinky

Publikováno 14. května 2020 | Redakce

0

Nový A8 4K HDR OLED televizor od Sony se dostává do prodeje

Společnost Sony oznámila, že jsou její nejnovější 4K HDR OLED televizory A8 v evropských obchodech již v prodeji. Televizory A8 se mohou pochlubit špičkovými inovacemi Sony v oblasti zpracování obrazu a zvuku a přinášejí uznávanou kvalitu japonského výrobce.

Obrazový procesor X1™ Ultimate základním kamenem výjimečnosti A8 

precisně analyzuje obrazová data tak, aby se ještě zvýraznil intenzivní kontrast obrazu OLED se sytými odstíny černé, špičkovým jasem a opravdu realistickým obrazem. Tento televizor je také vybaven technologií Pixel Contrast Booster, která zesiluje barvu a kontrast ve světlých oblastech. Můžete si tak vychutnat scény plné realistických odstínů a tónů s větší hloubkou, jemnými texturami a opravdovým kontrastem černé, který dokáže přinést pouze OLED technologie. A8 je také vůbec prvním OLED televizorem, který je vybaven technologií X-Motion Clarity™ z dílny Sony. Ta zajišťuje, aby bylo podání pohybu vždy plynulé a ostré. Technologie precizně kontroluje scény zachycující pohyb a minimalizuje rozmazání, aby obraz zůstal ostrý. U scén zachycujících rychlý pohyb omezuje ztrátu jasu.

Televizory A8 navazují na odkaz Sony a přinášejí skutečně podmanivý audiovizuální zážitek. Využívají technologii Acoustic Surface Audio, která promění televizní obrazovku v reproduktor. Inovativní měnič umístěný za obrazovkou jemně vibruje a vytváří tím zvuk. Zvuk, který potom slyšíte, tak vychází přímo ze scény na obrazovce z míst, kde se odehrává akce – dialogy z úst postav a zvuk motoru z auta. Tato technologie skvěle doplňuje super štíhlý kompaktní design, kdy obrazovka sahá až k okraji televizoru. Díky tomu vás obraz bez jakýchkoli rušivých prvků zcela pohltí. Na zadní stranu televizoru byly diskrétně integrovány dva reproduktory, které dodávají extra basy a vytvářejí dynamičtější zvuk se silnými basy – ideální pro sledování akčních filmů či pro hudbu.

Nové televizory A8 i nadále věrně reprodukují tvůrčí záměr díky režimu Netflix Calibrated Mode. Tento režim byl speciálně vyvinut tak, abyste si mohli plně vychutnat obsah Netflix na televizoru ve stejné kvalitě jako na profesionálním studiovém monitoru. Díky režimu Netflix Calibrated Mode zůstanou původní vize a záměry autora věrně zachovány. Kromě toho nabízí modely A8 také IMAX® Enhanced™ a jsou připraveny splnit požadavky na vysokou kvalitu barev, kontrastu, čistoty a zvuku, která vám umožní plně si vychutnat zcela podmanivou domácí zábavu a využít výhody obsahu IMAX Enhanced.

4K HDR OLED televizory A8 od Sony jsou vybaveny novou technologií Ambient Optimization, která optimalizuje kvalitu obrazu a zvuku v jakémkoli prostředí, kam zákazník televizor umístí. Automaticky upraví jas obrazu podle světelných podmínek v místnosti, zesílí jas ve světlých místnostech a ztlumí jej v tmavších prostorách, aby byl obraz dokonalý. Dokonce dokáže v dané místnosti identifikovat objekty, jako například závěsy nebo nábytek, které zvuk pohlcují nebo naopak odrážejí. Následně dokáže tato technologie dokonale vyladit zvuk tak, aby nedocházelo ke ztrátě kvality.

Řada televizorů A8 je vybavena Android TV™ s funkcí Google Assistant[1], Google Play Store a vestavěným Chromecastem a díky své široké platformě uživatelům nabízí snadný přístup k obsahu, službám a zařízením. Přepracována a zdokonalena byla také menu s originálním uživatelským rozhraním od Sony a hlasové ovládání pro ještě lepší každodenní používání. Se zařízeními podporujícími Google Assistant[2] a Amazon Alexa[3] můžete přenášet a ovládat videa z YouTube pomocí funkce Google Home nebo měnit kanály či hlasitost pomocí Amazon Alexa. S Apple® AirPlay® 2 mohou uživatelé streamovat filmy, hudbu, hry a fotografie do své televize přímo ze svých zařízení iPhone®, iPad® nebo Mac®. Technologie Apple HomeKit ™ poskytuje uživatelům snadný a bezpečný způsob ovládání televize pomocí zařízení iPhone®, iPad® nebo Mac®[4].

(Tisková zpráva)

 

Cena a dostupnost

Sony KD-55A8 139 cm (55″): 59 999 Kč

Sony KD-65A8 164 cm (65″): 87 979 Kč

 

4K HDR OLED televizory A8 budou dostupné od druhé poloviny května 2020.

 

 

[1] Dostupnost funkcí závisí na zemi a dostupnosti kompatibilních produktů.

[2] Zařízení Google Home (prodávají se samostatně) kompatibilní se zařízeními Sony Android TV vyžaduje kompatibilní zařízení připojená ke stejné domácí bezdrátové síti. Pro použití je nutné stažení aplikace Google Home z obchodu App Store pro iPhone nebo Google Play a podléhá podmínkám třetích stran. Uživatel musí propojit kompatibilní zařízení, aby mohl toto zařízení provozovat. Po dokončení stahování může být k zařízení Sony připojena funkce Google Home pro přístup k funkci hlasového ovládání.

[3] Zařízení podporující Amazon Alexa (prodávající se samostatně) kompatibilní se zařízeními Sony Android TV vyžaduje účet Amazon. Pro přístup k určitému obsahu může být vyžadováno předplatné. Zařízení Sony TV i Alexa vyžadují připojení k internetu. Amazon, Echo, Alexa a všechna související loga jsou ochranné známky společnosti Amazon.com, Inc. nebo jejích přidružených společností.

[4] Funkce Apple® AirPlay® 2 a HomeKit™ budou k dispozici pro modely 2019: ZF9, AF9, ZG9, AG9, XG95 a XG85 (85”, 75”, 65” a 55”) a modelovou řadu 2020: ZH8, A9, A8, XH95, XH90, XH85, XH81 a XH80. Funkce AirPlay 2 a HomeKit vyžadují použití zařízení s operačním systémem iOS 12.3 nebo novějším nebo zařízení Mac s operačním systémem macOS 10.14.5. Apple, AirPlay, HomeKit, iPhone, iPad, Mac a macOS jsou obchodními známkami společnosti Apple Inc. registrované v USA a/nebo v dalších zemích. Aktualizaci firmwaru lze provést prostřednictvím sítě.


O autoroviNapsat komentář

Zpět nahoru ↑