eisa.eu) je..." /> Nejlepší evropské výrobky sezóny 2020–2021 dle EISA – Stereo&Video

Audio

Publikováno 15. srpna 2020 | Redakce

0

Nejlepší evropské výrobky sezóny 2020–2021 dle EISA

Novinářská asociace EISA (eisa.eu) je sdružení 53 předních evropských časopisů a webů z 22 zemí. Každoroční hodnocení nejlepších produktů spotřební elektroniky je nejdůvěryhodnější přehlídkou špičkových zástupců svých kategorií. Stereo & Video je jedinečným členem tří porot a vybírá tedy nejlepší evropské výrobky roku v oborech Domácí kino – video, Mobilní elektronika a Hi-Fi.

OBOR HIFI

EISA REPROSOUSTAVY 2020–2021

Prime Pinnacle
Nejvyšší podlahový model reprosoustav řady SVS Prime má jednoduchý design a konstrukci, ale přináší jasný zvuk, který potěší příznivce všech hudebních žánrů. Tuto skutečnost můžeme připsat na vrub trojici 16,5cm basových měničů a vzad směřujícím bassreflexům. Woofery si konstruktéři vypůjčili z vlajkového firemního modelu Ultra Tower a i díky nim hudba oplývá hutnými basy s přesnými perkusemi, stejně tak i středy a výškami, umně kombinujícími ostré i sametové „valéry“. Leckdo ocení, že Prime Pinnacles jsou dostatečně štíhlé, aby zapadly i do těch prostorově skromnějších poslechových místností, takže pokud toužíte po teplém a plnohodnotném zvuku, tyto sloupky vám jej nezištně poskytnou.


 

EISA BEZDRÁTOVÁ REPROSOUSTAVA 2020–2021

System Audio legend 5 silverback
Dánská společnost System Audio se již od svých počátků specializuje na velký zvuk z malých rozměrů a model legend 5 silverback je toho důkazem: jsou aktivní, s vlastním zesilovačem a vše, co v reálu potřebujete, je dvojice napájecích kabelů, zdroj signálu a regulace hlasitosti. Nebo si pořídit System Audio Stereo Hub. Oba komponenty spolu komunikují prostřednictvím technologie WISA, která se stará o rušivých prvků prostý přenos zvuku až v rozlišení 192 kHz/24 bitů. Systém lze připojit k široké škále zdrojů – od počítače až po televizor. Má také několik možností streamování: od DLNA/UPnP až po Google Cast, AirPlay a Bluetooth. Krásné a elegantní audio řešení s ušlechtilým zvukem bez drátů.


 

EISA STOJANOVÉ REPROSOUSTAVY S NEJLEPŠÍM POMĚREM VÝKON/CENA 2020–2021

Monitor 100
Monitor Audio si vybudoval záviděníhodnou pověst výrobce vynikajících malých reprosoustav. V loňském roce získal cenu EISA za svůj regálový model a na tomto pevném základu vybudoval v roce 2020 svou nejnovější řadu již v šesté generaci. Její příslušníci brilantně ovládají celou řadu hudebních stylů, včetně těch, které se vyznačují vražednou kombinací basové hutnosti a éterických výšek. Značka spoléhá na firemní membrány z kompozitu C-CAM (Ceramic-Coated Aluminium/Magnesium), u něhož tenká keramická základna nese vrstvu hliníku zpevněného hořčíkem, a bassreflexové rezonátory usnadňující proudění vzduchu. Sofistikované malé reprosoustavy upoutají jak svým moderním vzhledem, tak i nečekaně disponovaným pokrytím hlubších oktáv.


 

EISA PODLAHOVÉ REPROSOUSTAVY S NEJLEPŠÍ POMĚREM VÝKON/CENA 2020–2021

Focal Chora 826
Společnost Focal se výrobou reprosoustav zabývá v celé šíři – od výroby měničů až po konečnou montáž. Na základě svých rozsáhlých odborných znalostí vyvinula cenově dostupný podlahový model, který zní skvěle jak při prezentaci v hifi showroomu, tak i doma. Srdcem soustav Chora 826 jsou nové „břidlicové“ membrány Slatefibre, rychlé a podporující basy v odpovídajícím objemu. Reprosoustavy kromě hutných basů nabízejí i čisté a jiskřivé výšky. Pokud k široké hudební scéně připočteme i výtečnou dynamiku a nadprůměrnou citlivost, která dává šanci i zesilovačům s omezenou výkonovou rezervou, rivalek v této cenové hladině na trhu mnoho nenajdeme.

 

 

 

EISA ZESILOVAČ 2020–2021

ARCAM SA30
Do kategorie streamovacích all-in-one zesilovačů společnost ARCAM nominovala rovnou svou vlajkovou lodí. SA30 představuje elegantní, ale účelné řešení, které bezezbytku využívá všech předností firemní třídy G, tedy jak cit pro detail, tak i výkon, doplněných o řadu digitálních technologií. Kromě streamování jej lze připojit takřka ke každému zdroji – od televizoru až po gramofon. S optimalizací zvuku v poslechové místnosti pomůže korekční technologie DIRAC. Není to jen technický mistrovský kousek, ale také mimořádně disponovaný bouřlivák – jednoznačná štika ve své přístrojové kategorii.

 

 

 

EISA CHYTRÝ ZESILOVAČ 2020–2021

NAD Masters M33
Společnost NAD vyhrála tuto kategorii v loňském roce s kompaktním modelem Masters M10, což není „jenom“ zesilovač, ale také kompletní systém typu „stačí přidat reprosoustavy a už streamuješ“. V letošním roce na komplexní koncepci navazuje svým strojem Masters M33, jenž kombinuje nejmodernější zesilovač třídy D z produkce Purifi Audio s firemním streamingovým know-how. Výsledkem je přístroj, který má ambice splnit vše, co můžeme po zesilovači vyžadovat, a navíc přidává mohutný výkon, projasněný zvuk, širokou konektivitu, streaming i technologii korekce místnosti DIRAC. To vše lze řídit pomocí velkého předního dotykového displeje. Zkrátka zesilovač pro třetí desetiletí roku 2000.

 

 

 

EISA HIGHENDOVÝ INTEGROVANÝ ZESILOVAČ 2020–2021

Musical Fidelity M8xi
Firma Musical Fidelity vždy navrhovala báječné velké zesilovače, věrna svému přesvědčení, že výkonu není nikdy dost. A nic na tom nezměnil přechod pod křídla rakouské společnosti Pro-Ject Audio Systems. Výsledkem spolupráce je dual mono zesilovač M8xi s masivním výstupním výkonem 550 W. Analogové i digitální vstupy rozšiřují možnosti a zaručují dokonalý signál, ale nenechejme se mýlit muskulaturou zesilovače: umí být také rychlý i pohotový, má cit pro detail i dynamické basy, to vše přirozeně, bez náznaku zkreslení. Pokud hledáte integrovaný zesilovač s jedinečným výkonem, vaše pátrání je nejspíš u konce.

 

 

 

EISA HIGHENDOVÝ PŘEDZESILOVAČ/VÝKONOVÝ ZESILOVAČ 2020–2021

Michi P5/S5
Dceřiná highendová značka společnosti Rotel se zhruba tři desítky let po své premiéře vrací na scénu. Tandem předzesilovače Michi P5 a výkonového zesilovače S5 přináší kýžený pocit mohutnosti, výkonu s velkorysou rezervou a mimořádným smyslem pro zcela přirozený zvuk – prostě high-end jak má být. Na pohled chladné, nepřístupné stroje v černých šasi upoutají jak svým vzhledem, tak i dechberoucí schopností vzájemné spolupráce: sestava překypuje rozsáhlou škálou schopností napříč širokým spektrem hudebních žánrů. Michi se nebojí projevit emoce, ctí ducha hudby a neustále má na paměti, že posluchačem je lidská bytost. Zesilovače jsou také flexibilní, předzesilovač je osazen velkým množstvím digitálních a analogových vstupů a kvalita je zajištěna pečlivou ruční montáží i špičkovými komponenty. Tomu se říká comeback.

 

 

 

EISA GRAMOFON 2020–2021

Thorens TD 1601
Značka Thorens je s gramofony spojena již téměř 120 let. Ale pokud se zvnějšku na modelu TD 1601 zrcadlí předlouhá historie klasických analogových strojů minulosti, uvnitř je všechno nové. Zůstalo například tříbodové odpružené šasi TD150 z šedesátých let, ale v něm tepe nejnovější oddělený synchronní motor zaručující přesnost otáček. K dispozici je elektrický zdvih raménka i bezkontaktní systém automatického vypnutí. Od svého souputníka TD 1600 si oceněný model vypůjčil i klasický dřevěný rám a dvoudílnou horní desku. Vyvážený zvuk a unikátní systém odpružení nejlépe charakterizují gramofon, který zdařile kombinuje dědictví firmy s nejmodernějšími technologiemi.

 

 

 

EISA GRAMOFON S NEJLEPŠÍM POMĚREM VÝKON/CENA 2020–2021

Pro-Ject T1
Pro-Ject vyrábí gramofony již téměř tři desetiletí a počínaje původním Pro-Ject 1 či pozdějšími modely Debut spoludefinoval kategorii dostupných, ale přesto kvalitních přístrojů. T1 je nejnovějším příspěvkem a audiofilům, kterým leží na srdci jak kvalita, tak i rozpočet, určitě příjemně zamotá hlavu. Společnost Pro-Ject také nabízí verzi včetně vestavěného phono předzesilovače a rozhraní Bluetooth! Základnu tvoří deska na třech odpružených patkách s přesným ložiskem. Nepřehlédnutelný je talíř z tvrzeného skla. Nově navržené jednodílné anodizované hliníkové raménko je osazeno MM přenoskou Ortofon OM 5E – výsledkem je sytý, detaily oplývající zvuk. Pozoruhodný plug-and-play přístroj.

 

 

 

EISA DIGITÁLNÍ ZDROJ 2020–2021

Volumio Primo
Nenápadný kompaktní černý box představuje cenově dostupné řešení pro všechny vaše potřeby digitálního streamování – nejen že přehrává hudbu uloženou na domácích síťových zařízeních, ale také umožní přístup k plejádě on-line hudebních služeb. To vše díky jednoduchému ovládání prostřednictvím webových prohlížečů nebo aplikací a grafickému rozhraní na displeji. Volume Primo je osazeno digitálními výstupy, které umožní „výměnu informací“ s jakýmikoli D/A převodníky a dalšími zdroji. Je kompatibilní s hudebními formáty až po DSD, komunikuje přes ethernet i wifi. Tento malý zázrak nabízí perfektní způsob jak zahájit vlastní streamingové dobrodružství.

 

 

 

EISA D/A PŘEVODNÍK S NEJLEPŠÍM POMĚREM VÝKON/CENA DAC 2020–2021

iFi Audio ZEN DAC
Postup jak na sebe strhnout zaslouženou pozornost má model iFi Audio ZEN DAC v malíčku: poutavý vzhled, flexibilita, technická úroveň, pozoruhodně vyspělý zvuk… Ano, to vše charakterizuje tento základní DAC s nepřeslechnutelnými hi-fi parametry. A je také důkazem, že „dospělé“ stolní audio komponenty se nemusí dívat skrz prsty na své přenosné sourozence ať už z řad D/A převodníků, sluchátkových zesilovačů či jednoduchých digitálních předzesilovačů. Zlepšete zvuk vašeho počítače a možná zjistíte, že poslechem hudby najednou strávíte více času než předtím. A co je úplně nejlepší ze všeho – to vše za velmi přijatelnou cenu. Bezpochyby skvělá investice.

 

 

 

EISA PHONO PŘEDZESILOVAČ 2020–2021

Primare R15
Předzesilovač Primare R15 konstruktéři umístili do kompaktního šasi o šířce pouhých 35 cm a poradí si jak s přenoskami s pohyblivou cívkou, tak i s pohyblivým magnetem. Vstupní zatěžovací odpory pro MC i MM přenosky jsou volitelné dvěma DIL přepínači. R15 je zkonstruován se stejnou péčí, kterou společnost věnuje svým zesilovačům, a jeho technologická vyspělost je srovnatelná s firemním vlajkovým modelem R35. Produkty Primare jsou pozoruhodnou kombinací neokázalé síly a smyslu pro detail, spektrálního vyvážení i lokalizace nástrojů. Ideální rozhraní mezi špičkovým gramofonem a linkovým vstupem zesilovače.

 

 

 

EISA AUDIO PŘÍSLUŠENSTVÍ 2020–2021

Pro-Ject VC-E
Po létech strávených v čele vinylového obrození s vynikajícími a cenově velmi dostupnými gramofony obrátila společnost Pro-Ject svou pozornost také k péči o vaši drahocennou kolekci LP a uvedla na trh kompaktní pračku VC-E. Kromě malých rozměrů mezi další přednosti patří cenová dostupnost a hnací motor s rychlostí 30 otáček/min., který zvládne očistit desku během jedné, maximálně dvou rotací. Plastová svorka chrání etiketu LP před čisticí tekutinou a sací rameno čistí povrch maximálně efektivně. Výsledek? Méně hluku, méně opotřebení vinylu i přenosky a ještě lepší zvuk z vašich oblíbených LP.

 

 

OBOR HIFI + MOBILNÍ ELEKTRONIKA

EISA SLUCHÁTKA 2020–2021

DALI IO-6
Mnoho reproduktorových společností už rozšířilo své portfolio o kategorii sluchátek, ale snad žádná z nich to neučinila tak okázale jako dánský výrobce DALI. Nejen, že pro model IO-6 zvolil bezdrátovou koncepci, ale také jej vybavil skvělým aktivním potlačení šumu, které pracuje ve třech režimech. Nedosti na tom, navrch DALI přidává nejlepší životnost baterie ve své třídě – až 30 hodin. Připočítejte k tomu sebevědomý, ale otevřený, detailní zvuk, pohledný design a výsledkem je senzační debut.

 

 

 

EISA MOBILNÍ AUDIO PŘEHRÁVAČ 2020–2021

FiiO M11 Pro
FiiO svůj přenosný hudební přehrávač s nejlepšími funkcemi ve své třídě vetkl do kvalitního šasi s bezrámečkovým dotykovým displejem. Podpora formátů a možnosti poslechu jsou bezkonkurenční – M11 Pro lze použít pro obousměrnou komunikaci prostřednictvím technologie Bluetooth, poslouží jako USB D/A převodník i USB audio přehrávač (s nativním výstupem DSD) nebo umožní přehrávání přímo z integrovaného úložiště (rozšiřitelného až na 2 TB) či streamování aplikací (Spotify, Tidal). Šestijádrový procesor Samsung Exynos zajišťuje bezproblémovou správu hudby a vstřícný posluchačský zážitek. Převodník osazený dvěma obvody AK4497EQ s architekturou Velvet Sound podporuje Hi-Res Audio až do rozlišení 384 kHz/32 bit, včetně MQA dekódování. Trojice sluchátkových výstupů nabízí účinnou amplifikaci s nízkým zkreslením. A co důležitá kvalita zvuku? Jedním slovem výjimečná.

 

 

 

EISA PŘENOSNÝ DAC/SLUCHÁTKOVÝ ZESILOVAČ 2020–2021

AudioQuest DragonFly Cobalt
Nejnovější přírůstek řady DragonFly AudioQuest je momentálně nejlepší. Model Cobalt si poradí s obrovskou škálou zvukových formátů z vašeho počítače, ale zároveň nabízí vysoce kvalitní sluchátkový zesilovač i schopnost dodávat skvělý zvuk do hi-fi systému – a to vše v balení, které není větší než USB flashový disk. Zkrátka ideální přenosný audio společník: jednoduše jej zasunete do USB portu počítače nebo podobných „chytrých“ přístrojů, které jej napájejí a zároveň zásobují hudbou. Pak stačí připojit oblíbená sluchátka a máte vše, co potřebujete pro vynikající poslech oblíbené hudby, ať jste kdekoli.

 

 

 

OBOR DOMÁCÍ KINO – VIDEO

EISA 8K TELEVIZOR 2020–2021

LG 75NANO99
Ať už jste kinofil, video hráč nebo sportovní fanda, tento 8K TV vás rozhodně potěší. Skvělá obrazovka vám dokonale předvede ta nejvybroušenější videa z jakéhokoli zdroje díky nejpokrokovější technologii zpracování obrazu a zvuku α9 Gen3 AI silicon. Máme tu poslední verzi HDMI 2.1 s podporou 8K/60 obr./s a 4K/120 obr./s, podpora všech běžných kodeků 8K je samozřejmostí. Klíčem k nepopiratelné a neklamné obrazové kvalitě je obrazovka NanoCell IPS a LED podsvícení Full Array Local Dimming, jež spojuje široký pozorovací úhel s bohatým kontrastem, vytříbenými barvami, zatímco obvody pro přepočítání rozlišení, upscaling, se postarají o přepychovou a nádhernou ostrost i z HD a 4K zdrojů. Navzdory technologické náročnosti zůstává ovládání intuitivní, ba zábavné.

 

 

 

EISA NEJLEPŠÍ PRÉMIOVÝ OLED TELEVIZOR 2020–2021

LG OLED65GX
Firemní řada Gallery Series TV OLED představuje zcela nový přístup k designu televizorů, má neobvykle tenký závěs, který bezkonkurenčně štíhlou obrazovku s téměř neznatelným 5mm rámečkem doslova přilepí ke zdi. Prémiové parametry dále pokračují především v bezkonkurenční úrovni černé, věrnosti barev a vysokém kontrastu, což jsou nejsilnější přednosti technologie OLED. Ty jsou dále vytříbené a kultivované firemní technologií AI Picture Pro, zatímco špičkové propojení HDMI 2.1 se postará o zobrazení videa v rozlišení až 4K/120 obr./s s rekordně nízkou dobou odezvy. Externí zvukový systém připojíte přes rozhraní eARC, další unikátní funkce zahrnují Dolby Vision HDR, chytrou obsluhu přes firemní systém WebOS, bezdrátové připojení sluchátek přes Bluetooth a mnoho dalšího.

 

 

 

EISA VELKOPLOŠNÁ TELEVIZOR 2020–2021

Samsung QE75Q950TS
Pro svou třetí generaci svých 8K televizorů Samsung zvolil naprosto nekompromisní přístup k výkonu, vybavení a vzhledu. Designu Infinity dominuje obrazovka QLED s prakticky neviditelným dvoumilimetrovým rámečkem. Vzhledem k originální koncepci One Connect Box, kdy televizor s externí jednotkou pro připojení dalších přístrojů váže jediný nenápadný kablík, si TV na zdi hraje s pozorovatelem na schovávanou. Nepřehlédnutelný je však jasný, žiletkově ostrý obraz, jenž vás zasáhne svou enormní velikostí 190 centimetrů. A pak tu máme zvuk: díky reproduktorům instalovaným do celého obvodu televizního rámu a firemnímu původnímu zpracování audia technologií Object Tracking Sound+ vytváří QE75Q950TS dynamické zvukové pole ve všech rovinách. Obrovská obrazovka zkrátka a dobře nemůže nevytvořit ohromný, ba nesmírný dojem…

 

 

 

EISA TELEVIZOR S NEJLEPŠÍ POMĚREM VÝKON/CENA 2020–2021

TCL 65C815
Do krutě konkurenční střední třídy TV modelů nyní hrdě vchází nebezpečně soutěživý 65C815, bohatě vybavený, cenově kamarádský velkoplošný 4K televizor s přesvědčivou obrazovou kvalitou. Obrazový panel Quantum Dot poskytne širokou paletu barev, zatímco jeho stranové LED podsvícení a vysoce účinné a rychlé zpracování obrazu bezchybně zvládá HDR video zdroje, včetně HDR10+ and Dolby Vision, a to s brilantní úrovní kontrastu. Zvukový díl 2.1 zvládne špičkovou úroveň odpovídající nekompromisním nárokům Dolby Atmos, snadná obsluha pracuje bez jakýchkoli škobrtnutí, a to také hlasově prostřednictvím Google Assistant. Tento televizor vám nabídne nesporný a evidentně výhodný poměr výkon/cena.

 

 

 

EISA TELEVIZOR PRO DOMÁCÍ KINO 2020–2021

Philips 65OLED935
Výběrový zvuk a ohromující video se spojuje v tomto 4K OLED televizoru špičkové řady. Základ jeho repro systému 3.1.2., zkonstruovaného hifi legendou Bowers & Wilkins, již známe z předchozí série, také oceněné EISA. Sestava obsahuje dvojici vzhůru směrovaných reproduktorů pro přehrávání nahrávek Dolby Atmos, centr k zdokonalení přednesu dialogů a vokální čitelnosti a také dozadu směřující subwoofer pro posílení basů. Obraz jistí technologie umělé inteligence AI+ (zahrnující mj. revoluční obvody proti vypalování obrazu), přinášející ohromný kontrast a precizní detaily typické pro OLED. Čtyřstranný Ambilight přidává další rozměr velkolepého zážitku z tohoto televizoru pro domácí kino, který je naprosto úchvatný a fascinující.

 

 

 

EISA OLED TELEVIZOR S NEJLEPŠÍ POMĚREM VÝKON/CENA 2020–2021

Philips 55OLED805
Nový Philips ze střední firemní série je evoluční i revoluční – ze své předchozí generace si s sebou přináší chytré vlastnosti Androidu a univerzální podporu HDR formátů, zatímco debutuje rozsáhlým zdokonalením zpracování obrazu. Výsledkem je 4K HDR displej, jenž úspěšně doluje to nejlepší z disků a digitálních zdrojů pomocí umělé inteligence podpořené firemním procesorem P5. Obraz je díky tomu vysoce ostrý, s živoucími barvami a plynulými pohyby. K tomu přičtěme unikátní firemní funkci Ambilight – zadní osvětlení televizoru, multiroomový zvuk vysoce ceněného formátu DTS Play-Fi, přičemž decentní a nevtíravý vzhled TV sedne každému interiéru. Je to skvělý televizor za vysoce přitažlivou cenu.

 

 

 

EISA PROJEKTOR 2020–2021

Optoma UHZ65UST
Tento projektor umí zobrazit 4K HDR video spolu s výběrovým zvukovým doprovodem, navíc představuje sebevědomé řešení konceptu ultra-short-throw, tedy promítání z minimální vzdálenosti. Jeho DLP optika a sestava čoček dokáže promítnout pohlcující obraz o úhlopříčce větší než 2,5 metru ze vzdálenosti necelého metru, takže projektor ve vaší místnosti nijak vzhledově neruší. Obraz je nadmíru detailní, barvy zářivé také díky vysokému jasu 3500 ANSI lm z laserového zdroje. K vestavěnému zvukovému systému audio specialisty NuForce se připojíte také bezdrátově po Bluetooth, projektor snadno nastaví i laik, přirozeně pohodlná je také jeho obsluha.

 

 

 

OBOR DOMÁCÍ KINO – VIDEO + DOMÁCÍ KIINO – AUDIO

EISA MULTIMEDIÁLNÍ PŘEHRÁVAČ PRO DOMÁCÍ KINO 2020–2021

Zappiti Pro 4K HDR
Firemní vlajkový multimediální přehrávač je určený pro majitele vyspělého domácího kina s rozsáhlou sbírkou filmů a hudby. Zappiti dokáže nahradit tradiční kolekci vašich disků a dalších nosičů a zaručit stálý přístup k jakémukoli obsahu, vše ovládáte na graficky bohatém, ale přehledném rozhraní. Přehrávač pojme dva harddisky, každý s kapacitou až 32 TB, přes jeho vstupy pak připojíte další externí USB disky, zatímco prostřednictvím sítě streamujete z NAS zdrojů a počítačů. Formátová kompatibilita zahrnuje 4K HDR, Dolby Atmos a DTS:X pro reprodukci filmů a videa, Hi-Res Audio dosahuje rozlišení až 192 kHz/24 bitů. Streamer se stane nedílnou součástí vašeho domácího 4K systému, jemuž se bezproblémově přizpůsobí, přičemž si jeho ovládací rozhraní přizpůsobíte zcela dle libosti.

 

 

 

OBOR MOBILNÍ ELEKTRONIKA

EISA SKLÁDACÍ SMARTPHONE 2020–2021

Samsung Galaxy Z Flip
Samsung představuje pozoruhodnou aktualizaci konceptu starého dobrého „véčka“. Model Galaxy Z Flip používá skládací displej k vytvoření vynalézavého, působivého a praktického smartphonu. Jakmile jej rozevřeme, získáme 6,7″ AMOLED displej s rozlišením 1080 × 2636 bez znatelného švu uprostřed. Pokud jej zavřeme, velikost smartphonu se zmenší na polovinu a hlavní displej je chráněn. V tomto režimu pro zobrazování notifikací, času, data, SMS, příchozích hovorů a dalších informací slouží sekundární 1,1″ displej. Přednosti modelu Galaxy Z Flip podtrhuje dvojitý fotoaparát s širokým a ultraširokým objektivem, výkonná 3300mAh baterie, robustní a přesto delikátní povrch. Seznamte se – průkopnický smartphone.

 

 

 

EISA MULTIMEDIÁLNÍ SMARTPHONE 2020–2021

Sony Xperia 1 II
Sony Xperia 1 II je multimediální mobilní strojovna šitá na míru fotografickým, filmovým i hudebním nadšencům. Tříobjektivový systém sdílí technologii s pokročilými fotoaparáty Sony Alpha, což umožňuje režim 20 obr./s s nepřetržitým automatickým zaostřováním a automatickou detekcí očí. Aplikace Photography Pro a Cinematography Pro převzaly ovládací prvky a funkce z profesionální řady Sony. Pro využití médií na cestách je Xperia 1 II vybaven 6,5″ OLED displejem CinemaWide (4K HDR 21: 9) se zvukem dodaným společností Dolby Atmos, doplněným všesměrovým hudebním formátem 360 Reality AudioMobil. Xperia 1 podporuje bezdrátový ovladač DualShock 4, nabízí různé režimy pro zajištění toho nejlepšího herního zážitku. O dostatečný výkon se stará superrychlý procesor Snapdragon 865 s 8GB operační pamětí.

 

 

 

EISA NEJLEPŠÍ SMARTPHONE 2020–2021

OnePlus 8 Pro
Tento model zdvihá laťku highendových smartphonů svou absolutně špičkovou hardwarovou technologií spolu s nádherným vzhledem. 6,78″/17,2cm displej s frekvencí 120 Hz s rozlišením QHD+ doplňuje šasi odolné proti vodě podle stupně IP68. Poslední čipset Qualcomm Snapdragon 865 podporuje 8- nebo 12GB paměť RAM, která jistí stabilitu operačnímu systému Android 10/Oxygen. Akumulátor nabídne kapacitu 4150 mAh, nabít ho můžete novou firemní bezdrátovou technologií Warp Charge 30 Wireless, která mobil nakrmí na 50 procent za pouhou půlhodinu. Fotoaparát se čtyřmi objektivy vás překvapí ostrými a věrnými snímky.

 

 

 

EISA VYSPĚLÝ SMARTPHONE 2020–2021

OPPO Find X2 Pro
Svůj status vlajkového křižníku si tento mobil naprosto zaslouží především svými vlastnosti a senzačním vzhledem, na dotyk tak příjemnou veganskou kůží. 17cm AMOLED HDR displej s rozlišením 1400 × 3168 bodů a 120Hz obnovovací frekvencí potěší ostrými pohyblivými obrázky, mobil řídí OS Android 10 doplněný rozhraním ColorOS 7.1. Procesor Snapdragon podpořený grafickým procesorem Adreno 650 vás dostanou svou rychlostí a sílou. Vestavěná paměť má 512 GB, trojitá kamera a 65wattové rychlé nabíjení 4260mAh aku doplňují oslnivou plejádu vlastností. Tohle OPPO opravdu stojí mimo svou prémiovou konkurenci.

 

 

 

EISA FOTOMOBIL 2020–2021

Huawei P40 Pro
V návaznosti na úspěch svých předchůdců Huawei P40 Pro opět posouvá technologii fotoaparátu smartphonu výš. Čtyři objektivy Leica nabízejí prakticky neomezený potenciál. Primární 50megapixelový fotoaparát s automatickým ostřením a optickou stabilizací obrazu podporuje 12megapixelový periskopový teleobjektiv, který umožňuje 5× optický zoom, a 40megapixelový ultra-široký „Cine Camera“ pro pokročilé snímání videa. Přidejte 3D kameru TOF zařízení P40 Pro nebo AI vylepšení obrazu a máte smartphone, který zachycuje ohromující denní fotografie i noční snímky bezkonkurenční kvality bez nežádoucího šumu nebo aberace. Luxusní design, špičková zobrazovací technologie a snadná obsluha z něj činí opravdového šampiona ve své třídě.

 

 

 

EISA IN-EAR SLUCHÁTKA 2020–2021

Sennheiser Momentum True Wireless 2
Kompaktní a lehká sluchátka Sennheiser Momentum True Wireless 2 jsou designovým triumfem – a zvukovým rovněž tak. Vlastní dynamické měniče poskytují vyvážený výkon s přesvědčivými basy a bohatými detaily, které lze doladit prostřednictvím firemní aplikace Smart Control. Nová ANC technologie potlačení šumu pro změnu posluchači pomůže soustředit se pouze na hudbu a zapomenout na okolní svět. Životnost baterie byla výrazně navýšena na sedm hodin a dobře navržené pouzdro sluchátka jednak chrání, ale zároveň jim v případě potřeby dodá další energii. K dispozici je několik velikostí špuntů, které zajistí, že True Wireless 2 se vejdou do jakéhokoliv ucha. Sennheiser předkládá přesvědčivý důkaz, že to nejlepší, co nás může potkat, se občas ukrývá v malém balení.

 

 

 

EISA ON-EAR SLUCHÁTKA 2020–2021

Bowers & Wilkins PX5
V případě sluchátek PX5 s aktivním potlačením šumu věnuje Bowers & Wilkins stejnou pozornost designu, snadnému použití i výkonu. Stylový model zaujme efektní povrchovou úpravou kombinující uhlíková vlákna, hliník a tkaninu, zatímco měkké polstrované náušníky a hlavový most svou pohodlností vybízejí k dlouhodobějšímu poslechu. Kvalita zvuku na míru sestavených 35mm měničů je vynikající, s rovnoměrnou frekvenční odezvou od hlubokých basů až po jemné výšky. Na výběr máme kabelové i bezdrátové připojení, Bluetooth podporuje kodek aptX Adaptive. Ovládací prvky na těle doplňuje i okamžitá pauza při oddálení náušníku od hlavy a za zmínku stojí velmi účinná funkce ANC. Pokud máte rádi hudbu na cestách, zamilujete si je.

 

 

 

EISA MOBILNÍ REPROSYSTÉM 2020–2021

LG XBOOM Go PL7
Další úspěšný výsledek spolupráce LG se společností Meridian Audio, LG XBOOM Go PL7, sází nepřekvapivě na zvukové kvality. Tomu odpovídá ambiciózní sestava širokopásmových měničů podporovaná dvojicí pasivních zářičů, která společně produkuje zvuk s mimořádně jasnými a transparentními vokály a hutným basovým fundamentem. A neméně působivá je i konstrukce samotného systému – dostatečně stylová a kompaktní, aby jej bylo možné brát všude s sebou, což podporuje jeho 24hodinová životnost baterie (s funkcí powerbanky) a certifikát IPX5. XBOOM Go PL7 nabízí chytré světelné efekty a do série lze propojit až stovku jednotek a vytvořit tak skutečnou party atmosféru. Připojte se přes Bluetooth nebo 3,5mm kabelem a… Let’s Go Rock’n’Roll.

 

 

 

EISA NEJLEPŠÍ CHYTRÉ HODINKY 2020–2021

Huawei Watch GT 2
GT 2 zdařile kombinují „skill“ moderních chytrých hodinek s noblesním unisex vzhledem, založeném na kruhovém zobrazovači AMOLED, fyzickými ovládacími prvky a koženým řemínkem. Jsou ideální pro aktivní životní styl, fitness funkce zvládnou analyzovat až 15 různých sportovních kategorií a 190 typů cvičebních údajů, přitom baterii nemusíte dobíjet až dlouhé dva týdny. Původní funkce TruSleep spolu s umělou inteligencí analyzuje kvalitu vašeho spánku, hodinky monitorují váš srdeční rytmus úroveň stresu. Přes Bluetooth můžete komunikovat se svým smartphonem až na vzdálenost 150 metrů, do hodinek si uložíte také svou hudební sbírku, stejně jako seznam úkolů.

 

 

 

OBOR DOMÁCÍ KINO – AUDIO

EISA REPROSYSTÉM PRO DOMÁCÍ KINO 2020–2021

Arendal Sound 1961 Series
Nová začátečnická řada přebírá technologie z vlajkové série 1723 a navíc přihazuje své vlastní triky včetně první firemní reprosoustavy pro horní kanál a zesilovač platformy IQ Avalanche s parametrickým ekvalizérem vestavěným do subwooferů. Stavitelé domácích kin jsou v této sérii pečlivě zásobeni bohatým výběrem reprosloupů, monitorů, centrů, stojanových modelů a surroundových modelů TriAxial. Všechny reprosoustavy zvládají reprodukovat detailní, energický, avšak stále neutrální zvuk, vhodný jak pro dramatické filmové nahrávky, tak i pro detailní hudbu. Bude vám imponovat stylový design i poctivá konstrukce – tato série jednoznačně hravě překonává svou cenovku.

 

 

 

EISA REPROSYSTÉM PRO DOMÁCÍ KINO S NEJLEPŠÍ POMĚREM VÝKON/CENA 2020–2021

Triangle Borea Series
Pro svou novou sérii multikanálových reprosoustav připravil Triangle stylové reprosoustavy s čistým designem při pevně zachované dostupné ceně. Na zakázku vyrobené měniče – tweeter s hedvábnou membránou a technologií Efficient Flow Systém i celulózový středobas – najdete ve sloupech BR09, BR08 a BR07, regálovkách BR03 a BR02 a centrální reprosoustavě BRC01. Borea na vás zapůsobí svou vyrovnanou kmitočtovou charakteristikou, přesnou reprodukcí efektů a notnou hudebností. S těmito cenově velice dostupnými modely nemůžete udělat chybu.

 

 

 

EISA CHYTRÝ SOUNDBAR 2020–2021

Harman Kardon Citation MultiBeam 700
Tento soundbar zůstává stát stranou nepřehlednému zástupu dalších modelů především díky oslnivému a bravurnímu mixu líbivého vybroušeného vzhledu, jednoduše ovládaným funkcím a přesvědčivým zvukovým dovednostem. Google Assistant přináší hlasové ovládání a bezdrátové benefity tradičních chytrých reproboxů, přičemž speciální firemní sestava sedmi reproduktorů a vyspělý DSP zajistí rafinovanou, kultivovanou, prostornou a energickou produkci. Třešničkou na dortu je pak plnobarevná dotyková obrazovka, na níž lehce nastavíte parametry ekvalizéru či vyberete zdroj zvuku, a navíc umí zobrazit obal alba ze zdrojů multimediálního centra Chromecast.

 

 

 

EISA PRÉMIOVÝ SOUNDBAR 2020–2021

Bang & Olufsen Beosound Stage
Firemní debut v soundbarech rozměry odpovídá televizorům od 140 cm výše, vyniká prémiovou kvalitou konstrukce a designem, který B&O právem proslavil. Každý z jedenácti reproduktorů, včetně čtyř 10centimetrových basových měničů, je nezávisle napájený, snadno přenášejí široké kmitočtové pásmo, soundbar hraje soudržně a přesvědčivě. Obsah v Dolby Atmos hraje precizně, úderně a působivě, zatímco hudební nahrávky vás potěší mimořádně rozsáhlou hudební scénou. Soundbar připojíte prostřednictvím HDMI, Bluetooth, Apple AirPlay 2 nebo přes Chromecast a je pohotově přichystaný vás ohromit či dojmout.

 

 

 

EISA RECEIVER PRO DOMÁCÍ KINO 2020–2021

Denon AVC-X4700H
Se svými vstupy 8K/60 Hz a 4K/120 Hz je tento přijímač střední třídy ideálně určený pro příští generaci zdrojů, jeho devítikanálový výkonový stupeň, 11kanálové zpracování signálu a podpora široké škály formátů se pak stane hitem v jakémkoli domácím kině. Filmové nahrávky těží z jeho ideálně vyvážené a podmanivé reprodukce s vysokou výkonovou rezervou. Celý systém jemně doladíte technologií Audyssey’s MultEQ XT32 s možností dvou předvoleb. Rozsáhlé, účelné a praktické možnosti propojení, včetně technologií HEOS multiroom/streaming, přenoskového vstupu MM a bezdrátového připojení sluchátek po Bluetooth činí z AVC-X4700H univerzální přijímač, a to navíc za velice konkurenční cenu.

 

 

 

EISA SUBWOOFER 2020–2021

SVS SB-2000 Pro
Legendární výrobce subwooferů převzal technologie ze svých větších a dražších modelů a vestavěl je do oceněného kompaktního SB-2000 Pro. Za svou cenu nabízí překvapivou úroveň vlastností, jež začíná u zakázkově vyráběného 30cm reproduktoru napájeného 500watovým zesilovačem Sledge DSP. Subwoofer můžete ovládat firemní aplikací a nastavit si tak detailní funkce včetně parametrického ekvalizéru. Zatímco jeho pečlivě utěsněná ozvučnice se vám může zdát drobná, jeho výkon je cokoli jiného než „malý“. Je to interpret, jenž odkryje, ba vyčenichá jemné odstíny všech basových tónů a rozlehlé škály filmových zvukových mixů. Daruje vám dramaticky třeskutý, hluboký bas, jenž současně zůstává stále pevně kontrolovaný a rychlý.

 

 

 

EISA HIGH-END PRO DOMÁCÍ KINO 2020–2021

Trinnov Altitude platform
Ve světě rapidních technologických změn domácího kina přežije přístroj zhruba několik roků. To není případ této platformy, která dovoluje upgrady a inovace svých 16- a 32kanálových procesorů. Jednou z nejaktuálnějších novinek je možnost přidat kompatibilitu s vyspělým kodekem DTS:X Pro, rozšířit konektivitu a streamovací schopnosti. Výkon patří k nejlepším ve své třídě především kvůli profesionální úrovni kalibrace reprosoustav a řízení basových složek, a to včetně vzdáleného ovládání.


 

 

JVC EXOFIELD XP-EXT1
Inovační alternativu k vícekanálové sestavě reproboxů nabízejí bezdrátová sluchátka JVC se svým uspořádáním 7.1.4. Dokážou dekódovat zvuk vyspělých formátů Dolby Atmos i DTS:X a povýšit stereofonní reprodukci nebo vícekanálové filmové nahrávky na prostorový zvuk pomocí originální metody EXOFIELD. Díky bezdrátovému přenašeči vybaveným HDMI s rozlišením 4K se mohou stát prostředníkem mezi vašimi zdroji signálu a televizorem, přičemž sluchátka zvládnou různé zvukové módy přizpůsobené odlišným hudebním a filmovým žánrům. K pečlivému nastavení až čtyř individuálních kalibračních režimů vám pomůže aplikace JVC pro chytré mobily

 

 

 

EISA ZESILOVAČ PRO DOMÁCÍ KINO 2020–2021

Emotiva XPA Gen3
Třetí generaci výkonových zesilovačů můžeme konfigurovat od jediného do jedenácti kanálů, přičemž všechny vynikají vysokoproudovými spínanými zdroji a výkonovými stupni Class H. Reprodukci charakterizuje vyspělost basového základu, široká škála zvukového pole a vysoká dynamika, výkonová rezerva nakrmí i reprosoustavy hladové po výkonu a rozměrné kinosály. Napadne nás sousloví „americké svaly“, zatímco firemní pravidlo pro poctivý poměr výkon/cena je tu rozhodně zcela zachováno.

 

 

 

EISA SOUNDBAR 2020–2021

LG SN8YG
Firma instalovala do svého nejnovějšího soundbaru vlastní vyspělou technologii zpracování zvuku a mnoha praktickými vlastnostmi jednoduchými na ovládání. 3.1.2kanálový model s bezdrátovým subwooferem a dvojitými reproduktory směřujícími vzhůru odpovídá nárokům formátů Dolby Atmos and DTS:X. Vlastní firemní technologie AI Sound Pro mode, funkce AI Room Calibration a především digitální zpracování signálu highendového specialisty Meridian analyzují příchozí signál a pečlivě ladí reprodukci. S pomocí hlasového ovládání Google Assistant a Chromecast posloucháte bezdrátové zdroje a po doplnění bezdrátové repro sady můžete sestavu rozšířit až na působivou konfiguraci 5.1.2.

 

 

 

EISA SOUNDBAR S NEJLEPŠÍ POMĚREM VÝKON/CENA 2020–2021

TCL TS9030 RAY·DANZ
Tento soundbar dokáže nabídnout utěšenou plejádu výkonu, výbavy a cenové dostupnosti. Rozumí si s kodekem Dolby Atmos a multiroomovou technologií Google Home, spolu s bezdrátovým subwooferem a firemním originálním obvodem RAY·DANZ s technologií „akustické čočky“ optimalizuje charakter zvuku. Výsledkem je široké, 3.1kanálové zvukové pole, doplněné centrální reprosoustavou pro jasné a srozumitelné zobrazení filmových dialogů. I laik jednoduše zapojí a poslechne si muziku přes vstup USB, bezdrátový přenos přes Chromecast, Apple AirPlay, Bluetooth a HDMI s možností přímého přenosu rozlišení 4K.

 

OBOR FOTO

EISA FOTOAPARÁT ROKU 2020–2021
Fujifilm X-T4

EISA FOTOAPARÁT S NEJLEPŠÍM POMĚREM VÝKON/CENA 2020–2021
Nikon Z 50

EISA ZRCADLOVKA 2020–2021
Canon EOS 90D

EISA PLNOFORMÁTOVÝ FOTOAPARÁT 2020–2021
Nikon D780

EISA VYSPĚLÝ PLNOFORMÁTOVÝ FOTOAPARÁT 2020–2021
Sony Alpha 7R IV

EISA PROFESIONÁLNÍ FOTOAPARÁT 2020–2021
Canon EOS-1D X Mark III

EISA FOTO/VIDEO FOTOAPARÁT 2020–2021
Panasonic Lumix DC-S1H

EISA KOMPAKTNÍ FOTOAPARÁT 2020–2021
Fujifilm X100 V

EISA VLOGGINGOVÝ FOTOAPARÁT 2020–2021
Sony ZV-1

EISA FOTOAPARÁTOVÁ INOVACE 2020–2021
Canon EOS R5

EISA OBJEKTIV ROKU 2020–2021
Canon RF 70-200mm F2.8L IS USM

EISA ŠIROKOÚHLÝ ZOOMOVÝ OBJEKTIV 2020–2021
Sigma 14-24mm F2.8 DG DN Art

EISA STANDARDNÍ ZOOMOVÝ OBJEKTIV 2020–2021
Canon RF 24-70mm F2.8L IS USM

EISA ZOOMOVÝ TELEOBJEKTIV 2020–2021
Tamron 70-180mm F2.8 Di III VXD

EISA CESTOVNÍ ZOOMOVÝ OBJEKTIV 2020–2021
Tamron 28-200mm F/2.8-5.6 Di III RXD

EISA ZOOMOVÝ SUPERTELEOBJEKTIV 2020–2021
Sony FE 200-600mm F5.6-6.3 G OSS

EISA PROFESIONÁLNÍ ZOOMOVÝ TELEOBJEKTIV 2020–2021
Nikon AF-S NIKKOR 120-300mm F2.8E FL ED SR VR

EISA ŠIROKOÚHLÝ OBJEKTIV 2020–2021
Sony FE 20mm F1.8 G

EISA PORTRÉTNÍ OBJEKTIV 2020–2021
Nikon NIKKOR Z 85mm F1.8 S

EISA OBJEKTIVOVÁ INOVACE 2020–2021
Canon RF 600mm & 800mm F11 IS STM

EISA DRON 2020–2021
DJI Mavic AIR 2

EISA FOTO SOFTWARE 2020–2021
DxO Nik Collection 3

EISA MONITOR 2020–2021
EIZO ColorEdge CS2740

 

OBOR ELEKTRONIKA DO AUTA                  

EISA MULTIMEDIÁLNÍ JEDNOTKA DO AUTA 2020–2021
KENWOOD DMX9720XDS

EISA ZVUKOVÝ PROCESOR DO AUTA 2020–2021
Helix DSP ULTRA

EISA DSP S NEJLEPŠÍM POMĚREM VÝKON/CENA DO AUTA 2020–2021
Ground Zero GZDSP 4-8XII

EISA ZESILOVAČ DO AUTA 2020–2021
MOSCONI GLADEN ATOMO 2

EISA DSP ZESILOVAČ DO AUTA 2020–2021
Eton Stealth 7.1 DSP

EISA REPROSYSTÉM DO AUTA 2020–2021
ESB 8.6K3U LE

EISA SUBWOOFER DO AUTA 2020–2021
Hifonics ZRX6D2

EISA HIGHENDOVÝ KOMPONENT DO AUTA 2020–2021
Audison bit One HD Virtuoso

EISA KAMERA DO AUTA 2020–2021
KENWOOD DRV-A501W

EISA MULTIMEDIÁLNÍN A NAVIGAČNÍ SYSTÉM DO AUTA 2020–2021
Zenec Z-E3766

 


O autoroviNapsat komentář

Zpět nahoru ↑