Audio

Publikováno 8. února 2021 | Luboš Horčic

0

Nové planáry T+A

Nejnovější sluchátka Solitaire P-SE typu Over-Ear mají planární magnetické měniče velmi podobné elektrostatickým reproduktorům, neboť jejich membrána je také tvořena tenkou membránou poháněnou silným magnetickým polem. Magnetostat má přitom mnohem širší oblast využití, protože nevyžaduje napájecí napětí jako je tomu u elektrostatických měničů.

Minimalistický design Solitaire P-SE s ultra lehkým kuželem a planárním driverem nabízí fyzikální výhody vedoucí k excelentním zvukovým vlastnostem (frekvenční rozsah 8 Hz – 45 kHz, zkreslení < 0,015 % @ 100 dB, maximální SPL > 130 dB). Sluchátka nejsou levná, ale oproti staršímu a dražšímu sourozenci Solitaire-P je tu podstatný rozdíl. Otevřená konstrukce Politaire P-SE předchází problémům rezonance uzavřených systémů a umožňuje nerušenou vibraci membrány. Polštáře náušníků jsou vyráběny ručně v Německu. Skládají se ze syntetické hypoalergenní kůže a přírodní kůže Alcantara. Proto jsou při kontaktu s pokožkou velmi příjemné i při dlouhém poslechu. Připojit je můžeme nesymetrickým jackem 6,35 mm nebo symetrickým 4,4 mm Pentaconn, který se pomalu stává u špičkových sluchátek standardem.

Od měniče TPM 2500 s rozměry 110 x 80 mm až po připojení náhlavního mostu je každá jednotlivá součástka vyráběna v nejpřísnějších možných tolerancích pomocí precizních nástrojů. Konstrukce sluchátek využívá různé plasty s rozdílnými vlastnostmi, které jsou vybrány podle funkce a konkrétního použití: košíčky vykazují velmi vysoké vnitřní tlumení, třmeny a upevnění mostu jsou mechanicky odolné a extrémně robustní. Povrchové úpravy jsou provedeny speciálními laky vyvinutými pro letecké aplikace. Design TPM 2500 ve spojení s uspořádáním magnetů, zvukovodem a membránou linearizuje zvukové pole a charakteristiku vyzařování. Hudba je reprodukována ve své nejčistší podobě: Solitaire P-SE ukazují hudbu takovou, jaká je.


O autoroviNapsat komentář

Zpět nahoru ↑