Audio

Publikováno 22. února 2021 | Michal Zetek

0

Minibedna s megazvukem

Boomblaster neboli party reprosystém je výrobek, který musí obstát i v drsných podmínkách při venkovní oslavě, nesmí mu vadit rozmary počasí a v ideálním případě se při svém rámusení obejde bez elektrické zásuvky (tedy alespoň na nějaký čas).
Před nedávnem (S&V 6/20) jsme si na testování vybrali dražší verzi tohoto boomblasteru (SC-TMAX10); TMAX5 je menší i lehčí, dostanete jej v černém nebo zeleném provedení. Reprosystém dostal méně propojovacích možností a schází mu také CD mechanika a rozhlasový přijímač. Displej a akumulátor pro bezzásuvkový provoz rovněž chybějí, v zadní stěně nenajdete ani prostor pro umístění powerbanky. Jejímu využití se však Panasonic nebrání (musí ale zvládnout 5 V/2 A) a má pro ni vyhrazenu micro USB zásuvku. Další konektory jsou USB-A pro flashovou paměť a Aux In s 3,5mm jackem. Naproti tomu TMAX5 umí bezdrátově dobíjet mobil, pokud ho položíte na horní pogumovaný panel. Veškeré ovládací prvky tvoří tlačítka na horní stěně, vešly se k nim i čtyři kontrolní diody (volby vstupu, spuštění, dobíjení mobilu a činnost Bluetooth). Na čelním panelu jsou pod mřížkou tři reproduktory, mohutnému basáku sekundují dva výškové s papírovými membránami. Basový měnič má kolem sebe okruží, které umí svítit a blikat různými barvami nejen podle rytmu přehrávané hudby. Všechny tyto efekty a další zvuková nastavení lze řídit z mobilní aplikace MAX Juke dosažitelné z portálů App Store i Google Play. Škoda jen, že přehrávat a krokovat skladby na USB umí systém jen kontinuálně, nelze ani vybrat konkrétní album (adresář) pro přehrání, není k dispozici opakování či náhodná volba. TMAX5 s bassreflexem umístěným vzadu lze přenášet za boční dutinová držadla, přehrávat může stojící i ležící. Při chybějícím signálu se dokáže automaticky vypnout.

Na party hraní více než dobrý
Panasonic se umí při hraní pořádně odvázat, díky aplikaci si můžete pohrávat se světelnými a blikajícími efekty až do omrzení. Ekvalizér má třináct přednastavených průběhů a jeden manuálně třípásmově nastavitelný pro uživatele v aplikaci. Nechybí zdůrazňovač basových složek D.Bass. Na svou třídu hraje přímo excelentně a nezalekne se ani regulátoru Volume na plný chod. Zvuk zahrnuje všechny složky od nejhlubších basových až po ty nejvyšší do dokonalé souhry s bombastickým výsledkem.

PANASONIC SC-TMAX5: 3 990 Kč
Rivalové: Alto Professional TX210 (3 990 Kč);
Anker Soundcore Rave Neo (3 999 Kč)


O autoroviNapsat komentář

Zpět nahoru ↑