Audio

Publikováno 31. května 2021 | Redakce

0

Sony: Pozvánka na párty

Nová řada párty reprosystémů z produkce Sony X-Series zahrnuje tři bezdrátové modely. Kdybychom měli charakterizovat jejich poslání, asi bychom je shrnuli do dvou slov: výkon a čas. Neboli bavte se pořádně (a nahlas) a ať vám to vydrží třeba celou noc. Všechny modely poskytnou silný zvuk se širokým akustickým polem, dbají přitom na snadnou přenositelnost (design myslí na dobře uchopitelnou rukojeť), ale i odolnost vůči nepřízni počasí či ne úplně šetrnému terénu. Mocný zvuk jistí firemní inovativní měniče X-Balanced, jejichž membrána nemá kruhový tvar, aby se zvýšil akustický tlak a snížilo zkreslení díky větší ploše. Model SRS-XP700 oplývá čtveřicí reproduktorů, z nichž tři jsou umístěny vpředu (v souběhu ale pracují vždy jen dva z nich) a jeden vzadu s cílem optimalizovat všesměrový zvuk. Modely SRS-XP500 a SRS-XG500 kladou důraz na výkon. Přičemž si vystačí se dvěma předními reproduktory. U „géčka“ navíc najdeme pasivní zářiče a reprosystém disponuje vyšším stupněm krytí proti prachu a vodě, IP66 chrání pře proniknutím i silného proudu ze všech směrů (díky tělu vyrobenému z vodě odolné síťoviny). Ostatní dva modely se vykazují normou IPX4, jež zaručuje voděodolnost jen při zavřeném krytu (v dešti netančí, ale přežijí). Celá řada disponuje funkcí Mega Bass posilující nižší kmitočty a režimem Live Sound, který je dostupný prostřednictvím mobilní aplikace Sony Music Center a v podstatě způsobuje „promyšlené zkreslení“, kdy pomocí technologické finty (úhlová mechanika posílá zvuk do více směrů) vyvolává iluzi živého koncertu. Reprosystémy je možné postavit na výšku i na šířku (model XP700 při tom navíc umí přejít do stereofonního režimu).
Podstatnou výhodou je již avizovaná dlouhá výdrž na baterie, která se doplňuje s funkcí rychlonabíjení: SRS-XG500 ustojí až 30 hodin (s funkcí Mega Bass, hlasitostí na 19. stupni a s vypnutým osvětlením), SRS XP700 uhraje až 25 hodin (Mega Bass, Volume na 13, bez osvětlení), u třetího z party Sony údaj neuvádí. Rychlé nabíjení pak dodá u modelů XG500 a XG700 až 3 hodiny provozu, u XP500 vydrží „hodinu dvacet“. Kromě toho všechny zvládají režim reverzního dobíjení, čili poslouží jako powerbanka (už jste zažili párty, kde by se někomu nevybil mobil?)… O dobrou kondici baterie pečuje režim Battery Care, který umí odpojit nabíjení v okamžiku, kdy je akumulátor zcela plný.
Samozřejmě nesmějí chybět doplňky určené zábavě, jakými jsou různé typy podsvícení a pomrkávání či režim karaoke, snadnou dostupnost hudby na přání zajistí Bluetooth pro bezdrátové streamování nejen z mobilu. Zdroj lze připojit i přes USB, najdeme mikrofonní vstup: P700 a XP500 disponují dokonce dvěma, po jednom vpředu i vzadu (třeba pro kytaru). A pro případ, že chystáme vyloženě „mega párty“, funkce Party Connect pak dovolí připojit až stovku dalších kompatibilních reprosystémů, které se pak akusticky i světelně synchronizují. Reprosystémy SRS- -XP700 (10 990 Kč) a SRS-XP500 (8 990 Kč) přicházejí na trh v červnu, SRS-XG500 (9 990 Kč) bude k mání od července.


O autoroviNapsat komentář

Zpět nahoru ↑