Audio

Publikováno 15. srpna 2021 | Redakce

0

Nejlepší evropské výrobky sezóny 2021–2022 dle EISA

Novinářská asociace EISA (eisa.eu) je sdružení 60 předních evropských časopisů a webů z 29 zemí celého světa. Každoroční hodnocení nejlepších produktů spotřební elektroniky je nejdůvěryhodnější přehlídkou špičkových zástupců svých kategorií. Stereo & Video je jedinečným členem tří porot a vybírá tedy nejlepší evropské výrobky roku v oborech Domácí kino – video, Mobilní elektronika a Hi-Fi.

EISA PODLAHOVÉ REPROSOUSTAVY 2021–2022
Monitor Audio Silver 500 7G

Sedmá generace řady Silver Silver společnosti Monitor Audio zahrnuje širokou škálu akustických inovací a všechny jsou k vidění a hlavně slyšení ve velkolepé vlajkové lodi řady Silver 500 7G. Kovový/keramický C-CAM tweeterbyl stvořen pro čistší a delikátnější výšky, zatímco středobasové a basové měniče RST II jsou vyrobeny z vylepšené slitiny potažené keramikou, jež jim propůjčuje větší tuhost. Přidejte rafinovanou výhybku a nádherně upravenou ozvučnici, do které jsou reproduktory upevněny pomocí šroubů, a získáte precizní soustavu schopnou vykreslit nejjemnějšími detaily, ale také se sebevědomým a velkorysým přístupem k reprodukci hudby.

EISA STOJANOVÉ REPROSOUSTAVY 2021–2022
KEF LS50 Meta

Originální reprosoustava LS50, oceněná cenou EISA, získala široké uznání, ale vývojáři společnosti KEF ji po důkladné přestavbě posunuli na novou úroveň s řadou nových prvků, včetně využití technologie Metamaterial kontrolující nežádoucích rezonance měničů. Může se to zdát jako malý interní upgrade, ale výsledkem je nádherný kompaktní soustava schopná pokrýt obrovskou zvukovou scénu s bohatými basy i úžasnou audio plasticitou. Tento velmi inspirativní model se aktuálně přetransformoval do něčeho opravdu nepřeslechnutelného a poměrem výkon/cena patří k nejlepším ve své třídě. Kdo má malý poslechový prostor (případně menší než malý), určitě by jej měl zařadit na svůj nákupní seznam i třeba kvůli atraktivnímu vzhledu, který ještě více zvyšuje jejich přitažlivost pro potenciální uživatele.

EISA BEZDRÁTOVÉ PODLAHOVÉ REPROSOUSTAVY 2021–2022
System Audio Legend 40.2 Silverback

Elegantní aktivní reprosoustavy System Audio jsou nejen štíhlé, ale také vybavené technologií, která uživateli umožňuje upravit zvuk podle vlastního vkusu a dosáhnout optimální úrovně. Pokud je spřáhnete s firemním bezdrátovým rozbočovačem Stereo Hub, získáte možnost automatické či ruční ekvalizace pro ideální přizpůsobení soustav podmínkám ve vaší poslechové místnosti. Elektronická výbava zahrnuje i digitální signálový procesor (DSP), který plní rovněž funkci aktivní elektrické výhybky. Z firemního webu lze stáhnout aplikaci RAM Tweaks, jež rovněž přispívá k audio optimalizaci. Nejpůsobivější ze všeho je však přesvědčivý komplexní zvuk, který se vyznačuje plnými basy a filigránskou dynamikou.

EISA BEZDRÁTOVÉ STOJANOVÉ REPROSOUSTAVY 2021–2022
KEF LS50 Wireless II

Druhá generace původní verze soustav LS50W využívá obdobnou technologii Metamaterial, jakou najdete v rovněž oceněném modelu LS50 Meta, a je v ní toho mnohem víc, než se může na první pohled zdát. Konstruktéři navrhli kompletní bezdrátový hifi systém, schopný přehrávat hudbu z přenosných zařízení, úložišť v domácí síti či streamovacích služeb, a vše má pod kontrolou chytře navržené aplikace. Nastavení a konfigurace jsou jednoduché, což znamená, že hudbu spustíte během chvilky. Kombinace ovladače UniQ KEF a velkorysý výkon zesilovače přináší soustředěný a komplexní zvuk, který při pohledu na velikost soustav předčí vaše očekávání. Ze smartphonu zvládnou hudbu přehrát jak ve vysokém rozlišení, tak i prostřednictvím Bluetooth a nedosti na tom – vypadají báječně, ať už na policích nebo na speciálních stojanech.

EISA HIGHENDOVÉ REPROSOUSTAVY 2021–2022
Wilson Audio SabrinaX

Model Sabrina společnosti Wilson Audio už dlouho patří k pozoruhodným kompaktním špičkovým reprosoustavám, ale v případě verze X firma provedla několik zásadních změn s cílem vylepšit výkon. Mezi ně lze zařadit krásné kabinety, vyrobené z inertního materiálu X (který ostatně soustavám propůjčil své jméno), jež jsou na povrchu ošetřeny lakem WilsonGloss. Výškový reproduktor je odvozen od vlajkových modelů společnosti a dodává lepší detaily a patřičný „nadhled“, středový je zachován z původní Sabriny a nový woofer přináší pevnější a rychlejší basy. Výsledek? Rozšířená zvuková scéna a prohloubené basy, které poskytují široké pole působnosti ostatním segmentům poslechového pásma, ať už k poslechu zvolíte jakoukoliv hudbu.

EISA HIFI SUBWOOFER 2021–2022
KEF KC62

Ve výjimečných případech je obtížné spojit zařízení před vámi se zvukem, který slyšíte. Jako příklad bychom mohli uvést úžasný subwoofer KEF KC62, velký, respektive malý pouhých cca 25 × 25 × 25 cm, s dvojicí basáčků o průměru 16,5 cm. Navzdory uvedeným technickým parametrům tento zdánlivě zázračný subwoofer produkuje masivní, rychlé a pevné basy, zasahující až do propastných hloubek. Sečteno podtrženo – KC62 je tak malý, že ho můžete schovat téměř kamkoli, ale výkon je díky chytré technologii Uni-Core s dvojicí proti sobě orientovaných měničů, napájených 500W zesilovači třídy D, nepřeslechnutelný. Chcete ještě více zábavy? Zkuste použít dva exempláře!

EISA STREAMER/ZESILOVAČ 2021–2022
Cambridge Audio EVO 150

EVO 150 je kompaktní a chytrý all-in-one systém, schopný řídit i „hladovější“ reprosoustavy, s jejichž pomocí obsáhne i větší poslechový prostor ať už z vašeho smartphonu, počítače nebo streamovacích služeb, zkrátka vyplní přání mnohých uživatelů. Je stylový a zároveň disponuje záviděníhodnou komunikační flexibilitou, zahrnující mimo jiné symetrické i nesymetrické vstupy i Phono (MM). Ale k nejvýraznějším vlastnostem patří jednoduché nastavení a ovládání i pozoruhodný výkon. Konstruktéři Cambridge Audio mysleli na vše: od způsobu jak elegantně propojit EVO 150 s ostatními články audio řetězce, až po vynikající ovládání prostřednictvím aplikace StreamMagic. Tento all-in-one systém s prvotřídním zvukem si může užít celá rodina.

EISA INTEGROVANÝ ZESILOVAČ 2021–2022
Rotel Michi X3

Tradiční výrobce Rotel oživil svou řadu Michi o zajímavé, cenově relativně dostupné integrované zesilovače. Tato řada kombinuje schopnost „uřídit cokoli“ s rychlostí, intuitivností obsluhy a bohatou „sbírkou“ přípojek. Navíc o výkon v tomto případě není nouze, ale model Michi X3 jej „nese“ s obdivuhodnou grácií – reprodukce je čistá, basy konkrétní a pevné, vokály bez zabarvení. Navrch přidejte jeho flexibilitu, kvalitu provedení i čistý design a máte zesilovač schopný předčit všechny „superintegrované siliče“, které jsou nyní k dispozici, a ukázat většině z nich svá bohatě „okonektorovaná“ záda.

EISA VÝKONOVÝ ZESILOVAČ 2021–2022
NAD C 298

Společnost NAD se do historie zapsala především výrobou zesilovačů a již téměř půl století přístroje v této kategorii zkoumá a vyvíjí. To vše se zúročuje v nenápadně vypadajícím výkonovém zesilovači C 298, navrženém pro použití v konvenčních hifi sestavách, přes systémy domácího kina až po instalace na míru. Má stereofonní analogový vstup zahrnující symetrické (XLR) a nesymetrické (cinch) vstupy. Do signálové cesty lze zařadit vypínatelný regulátor hlasitosti a také posuvný přepínač můstkového zapojení. Energeticky účinná zesilovací technologie Purifi Eigentakt mu umožňuje bez obav řídit téměř jakýkoli reproduktor. Zvuk je velkolepý a také upgradovatelný – přepněte jej do režimu můstku a získáte 600W monoblok!

EISA PHONO PŘEDZESILOVAČ 2021–2022
Hegel V10

Společnost Hegel si dala s vývojem svého předzesilovač na čas, ale podle všeho se vyplatilo počkat. V10 dokáže spolupracovat se širokou škálou přenosek s pohyblivou cívkou i pohyblivými magnety díky vysoce flexibilnímu nastavení i subsonickému filtru pro odstranění nízkofrekvenčního šumu. Elegantní, ale navýsost funkční skandinávský styl podtrhuje dovednosti tohoto „vinylmilovného“ předzesilovače. Stojí za to si udělat čas při hledání optimálního nastavení a nalézt zvuk, který je ladný a empatický k další (nejen) firemní elektronice.

EISA DIGITALNÍ HUDEBNÍ STREAMER 2021–2022
Bluesound NODE

Když se na scéně objevil bezdrátový multiroomový systém Bluesound, způsobil malou revoluci díky platformě BluOS, navržené tak, aby přehrávala hudbu v co nejvyšším vysokého rozlišení. A od té doby firma neustále pracuje na jeho zdokonalování. Nejnovější verze hudebního přehrávače/streameru NODE nabízí jednoduchý a elegantní způsob jak do vašeho systému integrovat multiroomový režim pomocí wifi, ethernetu, Apple AirPlay 2, aptX HD Bluetooth či USB-A a zpřístupnit zvukový obsah ze streamovacích služeb, internetového rádia a vaší vlastní hudební knihovny. A nový NODE je osazen i HDMI ARC pro spolupráci s televizory a herními konzolemi. Vše lze intuitivně ovládat pomocí aplikace BluOS Controller, případně prostřednictvím oblíbených hlasových asistentů.

EISA HIGHENDOVÝ HUDEBNÍ PŘEHRÁVAČ 2021–2022
HiFi Rose RS150

Precizní zpracování, dokonalá povrchová úprava – už první dojmy při pohledu na model RS150 jsou slibné, a co teprve ten dotykový širokoúhlý barevný displej… Ale brzy se ukáže, že tento přístroj toho v sobě ukrývá daleko víc. Jedná se o dokonalý, extrémně flexibilní D/A převodník/streamer, který přehraje prakticky vše od komprimovaných souborů prostřednictvím Bluetooth až po obsah ve vysokém rozlišení, a dokonce si do něj můžete nainstalovat úložiště v podobě SSD a proměnit jej tak v hudební knihovnu a přehrávač v jednom šasi. Zvuk je bezchybný, bohatý na a detaily, basy dynamické, stereo přesné a stabilní. Rozhodně působivý debut sympatické korejské značky.

EISA D/A PŘEVODNÍK 2021–2022
Cambridge Audio DacMagic 200M

Cambridge Audio vyrábí D/A převodníky od roku 1994 a veškerý svůj um vtělil do modelu 200M, nejnovějšího přírůstku řady DacMagic. Oplývá přednostmi svých slavných předků a sází na atraktivní kombinaci solidní konstrukce, skvělého zvuku a široké formátové kompatibility, a to až do frekvence 768 kHz/24 bitů a DSD512 (prostřednictvím USB vstupu). Obsluha je nadmíru intuitivní – přístroj v domácím audio řetězci pomůže k lepším výkonům sluchátkům, ale snadno se spřátelí s počítačem i televizorem a bude vhodný i pro upgrade starších CD přehrávačů s dobrou mechanikou. A umí MQA!

EISA GRAMOFON S NEJLEPŠÍM POMĚREM VÝKON/CENA 2021–2022
Pro-Ject Debut PRO

Velmi vytříbená verze základního gramofonu Pro-Ject, která byla na trh uvedena u příležitosti 30. výročí společnosti, přichází s řadou vylepšení – v neposlední řadě je to nové přenoskové raménko ze slitiny karbonu a uhlíku. Talíř je silněji tlumený a nemagnetický, odpružení bylo vylepšeno. Gramofon je osazen MM přenoskou Pick it Pro, takže jej stačí pouze nastavit a produkce může začít. Výrobce o něm hovoří jako o „vrcholovém produktu konceptu Debut“, což bezesporu zní sebejistě. Někdo by mohl dodat, že máme co do činění s novým šampionem své třídy.

EISA HIGHENDOVÝ GRAMOFON 2021–2022
Thorens TD 124 DD

Gramofon Thorens TD 124 se vyráběl už před více než půl stoletím, ale stále si zachovává legendární status a je stále velmi žádaný. Zatímco nejnovější verze může vypadat hodně jako originál, přídomek „DD“ v sériovém čísle modelu odkazuje na skutečnost, že jde o gramofon s přímým pohonem, doplněný novým a velmi flexibilním raménkem, které dotváří retro vzhled, zvláště když je osazen přenoskou SPU 124. K dispozici je dokonce i vyskakovací redukce pro singly, ale ať už na talíř TD 124 DD položíte cokoli, potěší svou stabilní rychlostí a spolehlivým výkonem. Gramofon sice někomu může připadat velmi „vintage“, ale zvuk je přesvědčivě současný.

EISA PŘENOSKA 2021–2022
Ortofon 2M Black LVB 250

Nejnovější variace na osvědčenou konstrukci MM přenosky Ortofon 2M vzdává hold Ludwigu van Beethovenovi, od jehož narození loni uplynulo již 250 let, o čemž svědčí i podobizna skladatele na jejím boku. Přijde vhod těm, kdo touží po sametové a sofistikované reprodukci, a zvláště ji ocení majitelé vinylů preferující klasickou, jazzovou i akustickou hudbu. Hrot konstruktéři převzali z MC přenosky Cadenza Black. To spolu s novým tlumením přispívá ke zvuku, který se může pochlubit přesnými konturami, skvělým stereofonním projevem a mimořádně inspirativním ztvárněním smyčcových i dalších akustických nástrojů.

EISA STEREO SYSTÉM 2021–2022
Marantz Model 30/SACD 30n

Řada Marantz 30 má nový vzhled ovlivněný designem dřívějších klasických firemních modelů, který konstruktéři umně kombinují s aktuálními schopnostmi uvnitř. Zesilovač Model 30 a odpovídající SACD přehrávač 30n jsou esy v rukávu: zesilovač hraje jednoduše a soustředí se na nejčistší možný zvuk v analogovém módu, zatímco SACD/CD/síťový přehrávač zve celou plejádu hudebních formátu – od disků po streamy – na jeden velký večírek. „Moderní hudební luxus“ – tak popisuje Marantz tento tandem a díky synergii bohatého, silného zvuku, funkcí a obdivuhodné kvality provedení tento stereo systém marketingový příslib naplňuje.

EISA ŘEŠENÍ PRO SLUCHÁTKA 2021–2022
Naim Uniti Atom Headphone Edition

Společnost Naim zaregistrovala místy až překotný nárůst poslechu prostřednictvím sluchátek a vytvořila tuto verzi základní řady Uniti Atom, věnovanou právě této expandující kategorii. Díky technologii zesilovače, která byla s úspěchem vyzkoušena u firemního vlajkového produktu Statement, kombinuje Uniti Atom Headphone Edition rozsáhlé možnosti síťového a streamovaného zvuku hned se třemi typy sluchátkových výstupů a lze jej také použít jako streamovací předzesilovač do tandemu s výkonovým zesilovačem nebo aktivními reprosoustavami. Ať už zvolíte jakoukoliv cestu, přehraje hudbu s nadhledem a jeho potenciální partneři jistě ocení jeho nezanedbatelný přínos.

EISA SLUCHÁTKA 2021–2022
Focal Clear Mg

Už sluchátka Focal Clear patřila k vynikajícím hráčům ve své „lize“, ale firma uvedením na trh verze Mg posunula laťku ještě výše. Mezi změny, které to mají na svědomí, můžeme započítat vylepšení rezonance v otevřených mušlích, nové, čistě hořčíkový měniče (odtud přídomek v názvu) a jejich optimální nastavení vůči uchu posluchače. Výsledkem je zvuk, který si zachovává veškerou otevřenost originální nahrávky, ale zároveň nabízí rychlejší odezvu, čistotu a přesnost. Odhalí ještě více detailů v hudbě a vytvoří hmatatelně realistický pocit zvukového obrazu před vámi, nikoliv uzavřený ve vaší hlavě.

EISA HIGHENDOVÁ SLUCHÁTKA 2021–2022
T+A Solitaire P-SE

Společnost T+A ambiciózně rozrazila dveře kategorie sluchátek a svým modelem Solitaire P i odpovídajícím sluchátkovým zesilovačem HA200 zamířila přímo na vrchol. P-SE je o něco dostupnější než původní návrh i díky určitému zjednodušení magnetoplanárních měničů a jiným konstrukčním materiálům, ale stále se jedná o špičkový produkt, schopný zprostředkovávat hudbu v té nejvyšší kvalitě, zároveň vyváženou, bohatou na detaily a nesmírně návykovou. Na posluchače především zapůsobí skutečnost, jak vše do sebe zapadá, od majestátnosti zvuku kontrabasu až po nejjemnější detaily ve vysokých výškách, což přináší naprosto vzrušující poslech.

EISA SLUCHÁTKA S NEJLEPŠÍM POMĚREM VÝKON/CENA 2021–2022
Sennheiser HD 560 S

Sennheiser si vybudoval záviděníhodnou pozici na audio trhu, ať už díky vynikajícím sluchátkům či mikrofonům, používaným jak při nahrávání, tak při živých koncertech. A v modelu HD 560 S společnost Sennheiser zúročuje všechny nabyté znalosti a „řemeslo“, které je zárukou široce otevřeného zvuku s výjimečnými detaily, rychlými čistými basy a realistickým dojmem celé zvukové scény. Nové měniče používají novou polymerovou směs pro lineární odezvu a vzdušné výšky; jejich mírně odkloněné osy v kombinaci s otevřenou konstrukcí vytvářejí iluzi přítomnosti posluchače v hudební režii.

EISA HI-FI PŘÍSLUŠENSTVÍ 2021–2022
Ferrum Hypsos

Síla je všechno – to je krédo flexibilního stejnosměrného napájecího zdroje Hypsos polské společnosti Ferrum, navrženého tak, aby nahradil všechna podobná zařízení, se kterými nyní pracuje řada hi-fi komponentů. Může dodávat čistý stejnosměrný výkon v rozsahu 5 až 30 V a výrobce jej přednastavil pro spolupráci s více než stovkou oblíbených produktů. Nebo si můžete navolit vlastní výstupní parametry, doplněné jemným nastavením, abyste nalezli výkonové optimum. Představuje silný upgrade pro širokou škálu zařízení, včetně USB DAC sluchátkových zesilovačů, které obvykle podporují zvuk s větší lehkostí a plynulostí – a také, výkon, samozřejmě!

EISA KOMPAKTNÍ SUBWOOFER 2021–2022
SVS 3000 Micro

Modely řady SVS 3000 zpravidla používají jeden velký basový reproduktor v uzavřené nebo otevřené ozvučnici. V tomto případě však americký basový specialista použil hned dva své dosud nejmenší reproduktory (s 8palcovou hliníkovou konickou membránou) a osadil je do nového, skálopevného kabinetu, měřícího méně než 30 cm ve všech kótách. 3000 Micro je proto určen k použití v domácích kinech a obývacích pokojích s nedostatkem prostoru a přitom poskytuje výkon, který fanoušci značky očekávají. Jeho integrovaný 800W zesilovač Sledge DSP má vše pod kontrolou, což subwooferu dle potřeby umožňuje střídat jemnost s hrubou silou. Vezměte navíc v úvahu přátelskou cenovku a máte před sebou jasného vítěze své kategorie.

EISA AWARDS 2021–2022: CITATIONS FOR HOME THEATRE VIDEO EXPERT GROUP
EISA 8K TELEVIZOR 2021–2022
LG 75QNED99

Oceněný model si své vůdčí postavení v aktuální nabídce LG rozhodně zaslouží. Vyniká všemi výhodami nejpokrokovější technologie mini LED se zadním podsvícením, lokálním stmíváním v mnoha zónách a nejvyšším rozlišením 8K. Obrazovka Quantum Dot NanoCell s úhlopříčkou 191 cm vyniká působivým jasem, širokým rozsahem kontrastu a zářivými barvami, zatímco nejnovější originální firemní zadní podsvícení obrazovky poskytne precizní osvětlení HDR signálu, který navíc podtrhuje maximálně ostré rozlišení 8K. Takový výkon vás dostane, máte pocit zážitku z dokonalého kinosálu, přičemž televizor je univerzálně vybavený pro jakékoli způsoby sledování, včetně hraní her v rozlišení 4K/120 Hz a streamování TV obsahu z výtečné chytré platformy LG WebOS ve verzi 6.0.

EISA TELEVIZOR PRO HRÁČE 2021–2022
LG OLED48C1

Protože herní konzole a PC jsou stále vyspělejší a využívají stále vyšší snímkové frekvence i technologie HDR, hráči hledají displeje, která tak vysoké nároky dokážou splnit. Půvabem LG OLED48C1 je výbava všech nejprogresivnějších firemních funkcí zpracovávajících obraz, 122cm obrazovka je vhodná pro obývací pokoje či hráčské doupě. Nabízí obraz 4K/120Hz včetně Dolby Vision HDR, čtyři HDMI vstupy, technologii Variable Refresh Rates a Auto Low Latency Mode pro stabilní, neúnavné paření. Funkce Game Optimizer nabídne předem nastavené hodnoty pro specifické herní žánry a bleskurychlá OLED obrazovka vás udržuje i v té nejdivočejší honičce stále v akci.

EISA PRÉMIOVÝ OLED TELEVIZOR 2021–2022
LG OLED65G1

Design a rozměry série Gallery dovolují pověsit tyto supertenké OLED televizory na zeď tak, že s ní prakticky splývají. Nejmodernější Evo OLED panel je nejjasnější ze všech obrazovek LG, tradičně špičkové podání černé barvy doplňuje OLED rozlišením 4K HDR s dramatickým kontrastem, energickými i nejjemnějšími barvami. Klíčem k takovému výsledku je poslední generace procesoru LG Alpha9, jež dále kultivuje obraz, mód AI Picture Pro se postará o potlačení šumu a zjemnění nejrychlejších pohybů. Prémiový dojem zvyšuje podpora technologií Dolby Vision IQ a Dolby Atmos audio, HDMI konektivita se 4K/120 snímky za vteřinu a bohatá nabídka chytrých funkcí.

EISA RODINNÝ TELEVIZOR 2021–2022
Hisense 65U8GQ

65U8GQ zdůrazňuje snahu Hisense nabídnout moderní televizor s všestrannými vlastnostmi. Obrazovku Quantum Dot ULED s lokálním stmíváním v plném rozsahu diriguje skvělý firemní chytrý operační systém VIDAA U5 s jednoduchou obsluhou, bohatým výběrem aplikací video-on-demand a obsahovými doporučením, což je vše snadno dostupné na ovladači nebo pomocí vestavěných hlasových asistentů Alexa a Google Assistant. Pařany osloví podpora módů VRR a ALLM na všech HDMI vstupech, kinofily obšťastní skvělá reprodukce 4K HDR zdrojů v obou formátech Dolby Vision and HDR10+. Impozantní televizor za svůdnou cenu!

EISA LCD TELEVIZOR S NEJLEPŠÍM POMĚREM VÝKON/CENA 2021–2022
TCL 55C728

Oceněný 55C728 splní všechny nároky na cenově dostupný 4K televizor. Tenký rámeček i diskrétní stojan pro postavení na polici či skříňku obohacuje konektivita HDMI 2.1, Android TV OS s možností upgrade na Google TV ke konci letošního roku, včetně výbavy vyspělými obvody Dolby Vision IQ HDR zdokonalujícími obrazové vlastnosti a Dolby Atmos IQ pro přesvědčivý zvuk, které přesahují hranici obvyklou pro tuto cenovou kategorii. Přímo podsvícený QLED panel vás osloví detailním obrazem se širokým rozsahem barev, výrazným kontrastem, které významně oživují TV vysílání, film i herní obsah. Reprosystém designovaný osvědčenou značkou Onkyo k celkovému dojmu přispívá svým úderným projevem. Ti, kdo hledají všestranný, pohledný a kvalitní plochý televizor, jenž nevysaje vaše konto, by 55C728 neměli opominout.

EISA PRÉMIOVÝ LCD TELEVIZOR 2021–2022
TCL 65C825

TCL nahradilo běžné LCD podsvícení obrazovkového panelu maticí s množstvím stmívaných oblastí, která obsahuje tisíce miniaturních LED. Díky tomu oceněná firemní vlajková loď slibuje obrazový výkon, který popírá její avizovanou cenovku. Úrovně černé barvy a detaily jsou famózní, reprodukce HDR, Dolby Vision IQ a HDR10+ je precizní, přičemž HDR10 je navíc jemně vyladěno technologií Dynamic Tone Mapping. Vedle skvělého obrazového výkonu dostaneme audio konstruované ve spolupráci se specialistou Onkyo, které dokáže reprodukovat zvuk plného rozsahu, chytrá platforma Androidu a slučitelnost s nejvyspělejšími herními konzolemi činí z tohoto televizoru opravdový triumf.

EISA NEJLEPŠÍ TV PRO DOMÁCÍ KINO 2021–2022
Philips 65OLED936

65OLED936 si plně zaslouží svou pozici nejdokonalejšího firemního křižníku, protože nabízí ukázkové video, senzační zvuk a je osazeno nejvyšší technologií Philips. Soulad s nejnovější obrazovkou OLED a garniturou skvěle vyladěných obrazových módů se zúročil v prvotřídním obrazovém výkonu s možností kalibrace parametrů na profesionální úrovni. Unikátní vestavěný reprosystém opět vyvinuli specialisté audio legendy Bowers & Wilkins a zdokonalená konfigurace reprosoustav 3.1.2 hraje v Dolby Atmos s nevídaným smyslem pro prostor, detail a čistotu, s mocným a robustním basovým základem. Philipsova 65OLED936 je více než televizor, představuje kompletní domácí kino.

EISA OLED TELEVIZOR S NEJLEPŠÍM POMĚREM VÝKON/CENA 2021–2022
Philips 55OLED806

Jedinečný poměr výkon/cena modelu 55OLED806 tvoří především technologie, které jste dříve našli pouze v nejvyšších modelech Philips, včetně inteligentního čtyřstranného osvětlení Ambilight a účinné technologie zabraňující vypalování obrazovky. Schopnost přehrát záznamy v módech HDR10+ a Dolby Vision, platforma Android 10.0 pro nenáročnější aplikace či osazení HDMI s vyspělými parametry propůjčují tomuto OLEDu všestrannou atraktivnost. Užijí si hráči, diváci streamovacích video služeb a ti všichni budou mít radost z hvězdné obrazové kvality, což jistě podpoří vzhled s prakticky neviditelným rámečkem kolem obrazovky a možnost výběru designu stojanu TV.

EISA PROJEKTOR PRO DOMÁCÍ KINO 2021–2022
Sony VPL-VW590ES

Zlatý střed firemní nabídky videoprojektorů pro domácí kino vyniká dynamickou clonou pro inteligentní řízení světelného toku, přičemž zachovává cenovou dostupnost projekce založené na lampách. Klíčem prémiové pozice VPL-VW590ES je využití pravé optiky s rozlišením 4K bez nutnosti posunu zrcátka – o to se stará trojice SXRD panelů s rozlišením 4096 × 2160, která umí vyzářit výkon 1800 ANSI lm v jasové i barevné složce. Nový procesor Sony X1 For Projector zavádí technologií z televizorů Bravia, která dokáže vylepšit obraz v HDR, zobrazit rozlišení 4K a zdroje s nižší kvalitou zdokonalit pomocí technologie Super Resolution. Výsledkem je velkoplošná projekce videa nefalšované kvality, na niž jsme zvyklí z moderních biografů.

EISA VIDEPROJEKTOR S NEJLEPŠÍM POMĚREM VÝKON/CENA 2021–2022
XGIMI Horizon Pro

Největší výhodou tohoto novátorského, kompaktního a snadno přenosného videoprojektoru je možnost instalovat ho prakticky kdekoli. Má rozlišení 4K HDR, je vybavený Android TV, potěší velice snadnou instalací plug-and-play, automatizované zaostření, korekce zkreslení a inteligentní způsob nastavení, které vyřeší většinu standardních komplikací, usnadní promítat prakticky odkudkoli na plochu jakékoli stěny. Obraz s vysokým jasem 2200 ANSI lm z LED zdroje je ostrý, jasný, živý a s intenzivními barvami. Velkorysá konektivita zahrnuje wifi, Bluetooth pro streamovací zdroje, HDMI pro Blu-ray a digitální audio výstup pro připojení externí audio aparatury, ačkoli výkon vestavěné reprosoustavy Harman/Kardon je překvapivě silný.

EISA LASEROVÝ TV PROJEKČNÍ SYSTÉM 2021–2022
BenQ V7000i/V7050i – ALRS01

BenQ uvedl kombinaci velkoplošného zážitku tradičního videoprojektoru s velice jednoduchou instalací a způsobem ovládání běžného televizoru. V bílé V7000i a černé V7050i variantě vám nabídne vysoce kvalitní potěšení, ba rozkoš z domácího kina. Nastavení je díky vestavěným zaostřovacím obrazcům, měřicím pomůckám a úpravě zkreslení hračkou, přiložený dongle přidává Android TV pro aplikace video-on-demand, hlasovou obsluhu a mnoho dalšího. Kvalita konstrukce, materiály a design jsou luxusní, zvukový výkon ze stereofonních reproduktorů vyzařujících dopředu je přesný, přehledný a mohutný, reprodukce 4K těží ze přirozených barev, řízných detailů a energického kontrastu. A pokud připojíte doplňkové projekční plátno 100in ALR (Ambient Light Rejection), máme tady jedinečnou kombinaci vše v jednom.

EISA AWARDS 2021–2022: CITATIONS FOR MOBILE EXPERT GROUP
EISA MULTIMEDIÁLNÍ SMARTPHONE 2021–2022
Sony Xperia 1 III

Xperia 1 III přichází v kategorii chytrých mobilů poprvé s displejem s rozlišením 4K/120 Hz a periskopovým telefoto snímačem s proměnlivou délkou ohniska. Je tak skutečným multimediálním hrdinou, ideálním pro ty nejnáročnější uživatele požadující vytvářet nebo sledovat video a foto záznamy v dosud nejdokonalejší kvalitě. Takový úspěch je možný především s pomocí nejvýkonnějšího procesoru Qualcomm 5nm Snapdragon 888 a 12GB paměti RAM, proto Xperia 1 III také exceluje v mobilním hraní a multitaskingem aplikací. Highendový telefon pro nejnáročnější zákazníky exceluje ve své výbavě funkcemi, ve svěžím neokoukaném vzhledu dokonalého skleněného zpracování a v neposlední řadě také vysokou odolností proti vodě a prachu standardu IP65/IP68.

EISA VYSPĚLÝ SMARTPHONE 2021–2022
OPPO Find X3 Pro

Tento chytrý telefon zdvihá dosavadní technologickou laťku na zcela novou úroveň díky své komplexní výbavě špičkových vlastností a nadmíru osobitým a vyhraněným designem. Řídí jej nejvyspělejší procesor Qualcomm 5nm Snapdragon 888, X3 má špičkový displej 120 Hz LPTO AMOLED se 17centimetrovou úhlopříčkou a odolný akumulátor 4500 mAh s rychlým nabíjením 65 watty. Paměť 8GB RAM vystačí pro nejnáročnější operace, firemní vlajkový koráb však především vynikne svým fotoaparátem, který se stal senzací této sezóny. Má na zádech čtyři objektivy, primární je 50megapixelový, pak tu je ultraširoký, 13Mpix telefoto a unikátní 3Mpix mikroskop pracující ve vzdálenostech 1 až 3 milimetry, z nichž vám objekt zvětší až 60násobně. Takový fotoaparát vám splní jakékoli foto a video přání.

EISA NEJLEPŠÍ SMARTPHONE 2021–2022
Apple iPhone 12 Pro Max

Krásný zadní panel z matného skla a velký 6,7palcový displej – vaši pozornost upoutá už samotný design vlajkové lodi Apple iPhone 12 Pro Max. Pod prémiovým exteriérem se skrývá smartphone s bleskurychlým procesorem a vynikající výdrží baterie, což oceníte, ať už jej používáte pro hraní her, brouzdání po internetu, úpravu videa nebo práci – iPhone 12 Pro Max zkrátka snadno vydrží pracovat celý den bez ohledu na to, co máte za lubem, a udělá to rychle, hladce a bez škobrtání. Displej je nádherný, zobrazuje přesné barvy v kombinaci s vysokým jasem a jeho trojice 12megapixelových fotoaparátů (a bohaté sady uživatelských nastavení) je snem každého fotografa. Podpora 4K HDR s technologií Dolby Vision přináší videa ve vysoké kvalitě, která jsou ideální pro sdílení na velkoplošné obrazovce.

EISA NEJLEPŠÍ SKLÁDACÍ SMARTPHONE 2021-2022
Huawei Mate X2

Na vrcholu konstrukce chytrých telefonů najdete mimořádný Mate X2. Díky úžasně pružnému OLED displeji můžete složit jeho 20,3cm úhlopříčku do vaší kapsy, skládací mechanismus bude imponovat každému svou hladkostí po rozevření a mobil pak padne do vaší dlaně jako ulitý. Jeho technologie jsou současným vrcholem vývoje, včetně nejnovějšího procesoru Kirin 9000 5G ve spojení s 8GB RAM a akumulátorem s kapacitou 4500 mAh. Fotoaparát se čtyřnásobným objektivem nabídne ultraširoký a 10násobný optický zoom. Tento smartphone je dokonalým strojem a nebude překvapením, pokud vás zcela ohromí.

EISA SMARTPHONE S NEJLEPŠÍM POMĚREM VÝKON/CENA 2021-2022
TCL 20 Pro 5G

Mobil s aktuálně nejlepším poměrem výkon/cena se chlubí prémiovými vlastnostmi, které nenabízí za tuto cenu žádná konkurence. Zaujme skvělou kvalitou zpracování, vyklenutým displejem AMOLED HDR se 17cm úhlopříčkou, bezdrátovým nabíjením 4500mA akumulátoru a zadním tříobjektivovým fotoaparátem. Uživatel ocení pozoruhodný jas jeho displeje, foto dovednosti nebo výkon 8nm procesoru Snapdragon 5G a 6GB RAM. Líbivý design a pevná konstrukce přispívají k celkové přitažlivosti TCL, pro nějž to znamená cenově dostupný a extrémně spolehlivý vstup do rychlého světa 5G technologií.

EISA BEZDRÁTOVÁ SLUCHÁTKA 2021–2022
Philips Fidelio L3

Jakmile si nasadíte sluchátka L3, špičkový model v obnovené řadě Fidelio společnosti Philips, jemně obejmou vaše uši a díky dobře navrženému designu si můžete nerušeně vychutnávat neuvěřitelnou rovnováhu krásy, technologické vyspělosti a kvality zvuku. Systém aktivního potlačení hluku (ANC), založený na hybridní konstrukci s duálními mikrofony v každé mušli, funguje skvěle a je zcela transparentní. 40mm měniče sluchátek oplývají výkonnými, ale dokonale kontrolovanými basy, extrémně nízkým zkreslením a tonálním vyvážením, které se nemění ani při používáni funkce ANC. K dlouhému poslechu kromě pohodlného designu vybízí i dlouhá výdrž baterie. Prostě je nebu,dete chtít sundat.

EISA IN-EAR SLUCHÁTKA 2021–2022
LG TONE Free FP8

TWS sluchátka LG TONE Free FP8, navržená ve spolupráci se společností Meridian Audio nabízejí kombinaci užitečných funkcí a působivého výkonu. Cenově dostupný model s 10hodinovou výdrží baterie a okamžitým spárováním smartphonu prostřednictvím Bluetooth 5.2 poskytuje perfektní zvuk pro hovory v telefonním režimu hands-free i transparentnost při poslechu v celém poslechovém rozsahu díky 8mm křemíkovým měničům. Aktivní potlačení FP8 hluku je účinné, stejně jako funkce podpory basů. Sluchátka jsou díky své ergonomii vhodná i pro dlouhý poslech. Pokud se nepoužívají, lze je dobít v chytře navrženém pouzdru LG UVNano, které je pro jistotu dezinfikuje pomocí UV. Vskutku progresivní kombinace designu s přidanou hodnotou.

EISA MOBILNÍ REPROSYSTÉM 2021–2022
Loewe We. HEAR 2

Není velkým překvapením, že produkt společnosti Loewe – přenosný reprosystém We. HEAR 2 – je vkusně navržen a vypadá nádherně. Je k dispozici ve čtyřech různých barvách, takže si můžete vybrat ten, který se nejlépe hodí do vašeho interiéru, ale i exteriéru, protože reproduktor je odolný proti vodě i prachu podle certifikace IPX6. Ovládací prvky pro ovládání hlasitosti a párování Bluetooth jsou chytře umístěny za výklopným madlem proti převrácení a jeho zvukový projev je čistý, detailní, chytlavý a hraje dostatečně hlasitě, takže vaše party může kdykoliv začít. Nabíjení prostřednictvím USB-C dodá za čtyři pět hodin energii baterii na 15hodinový provoz. Robustní válcový reprosystém je navržen tak, aby mohl být používán jak v horizontální, tak i vertikální poloze, případně opatřen nastavitelným popruhem z výbavy, což oceníte zvláště při jeho transportu.

EISA CHYTRÉ HODINKY 2021-2022
Huawei Watch 3 Pro

Toto jsou první inteligentní hodinky Huawei postavené na vlastním operačním systému HarmonyOS. Jde o vyspělý model s řadou aplikací a vlastností, jako je měření srdečního rytmu, úrovně kyslíku v krvi, testování míry vašeho stresu, zástavy dechu a dalších programů pro vaše cvičení. Hodinky mohou také pracovat jako váš chytrý telefon díky kompatibilitě s kartou eSIM, vestavěný reproduktor dokáže spolupracovat s aplikacemi jako Tidal nebo MyTuner Internet radio. Na vašem zápěstí vypadají honosně a kouzelně díky titanovému tělu i displeji s 3,6cm úhlopříčkou, chráněném vyklenutým 3D safírovým sklem.


O autoroviNapsat komentář

Zpět nahoru ↑