Audio

Publikováno 28. listopadu 2021 | Michal Zetek

0

Všestranný a mobilní

Niceboy má ve svém sortimentu různé šikovné aparátky, ať jsou to outdoorové nebo webové kamery, fitness náramky nebo třeba přenosné reprosystémy.
Model Party Boy 100W je z nich největší, a proto je určený spíš k postavení na zem než na nábytek. V jeho příslušenství najdete i mikrofon, což ho povyšuje na plnohodnotný nástroj pro domácí koncertování. A nechybí ani možnost spárování s další (totožnou) reprosoustavou, s níž pak bude přehrávat hudbu ze stejného Bluetooth zdroje signálu.

Rozměry jsou také důvod, proč je Party Boy sice přenosný (dostal na horní stěnu rozměrné madlo), ale jen na krátkou vzdálenost, váží přes čtyři kilogramy, a na tu delší ho vezmete spíš autem. Poté, co s ním dojedete na nějakou zahradní oslavu, ho můžete s klidem postavit venku, neboť jeho stupeň krytí garantuje odolnost proti prachu a stříkající vodě. A nemusíte řešit ani dostupnost síťové zásuvky, protože reprosystém má vestavěný akumulátor a síťovou šňůru vlastně ani nedostal. Namísto ní najdete v příslušenství kablík, jehož USB-C konektor zapojíte do zásuvky na horní stěně a jeho USB-A koncovku zasunete do mobilní nabíječky, kterou ovšem výrobce (stejně jako např. Apple ke svým mobilům) nepřibaluje. Party Boy se po 10minutové absenci signálu na vstupech sám vypne. Vzhledem k ceně je celkem logická absence dálkového ovladače, schází i aplikace, kterou byste mohli přístroj ovládat na dálku mobilem. Všechny ovládací prvky a připojovací místa jsou na horním panelu, konektory pak pod pryžovými kryty. Pod prvním najdete vedle dobíjecího USB-C také USB-A konektor pro flashovou paměť s písničkami, pod druhým jsou schovány vstupy s konektory jack. Mikrofon nebo hudební nástroj můžete připojit do prvního z 6,3mm jacků, ten druhý je dle výrobce určený pouze pro další hudební nástroj. Linkový Aux je vyveden do 3,5mm zásuvky, takže to bude chtít dokoupit kabel jack-cinch. S tlačítky na horní stěně s pogumovaným povrchem ovládnete i jednoduché mixování zvuku ze vstupů s mikrofonem, funkci Karaoke však Party Boy nemá. Pro bluetoothové zdroje signálu, stejně jako pro flashovou paměť připojenou do USB, jsou určena tlačítka Play, krokování skladeb a pauznutí přehrávání. Indikaci zastane čtyřmístný bílý displej a čtveřice diod stejné barvy, které indikují stav nabití akumulátoru. Další diody osvětlují basový reproduktor v čelním panelu pod kovovou mřížkou, naprogramováno je pět různých efektových režimů, které lze volit tlačítkem. Pro úpravy zvuku má Niceboy uložené dvě ekvalizační křivky, se zdůrazněním především basových složek. Mikrofon má na sobě spínač a kabel se k němu připojuje konektorem XLR z profesionální sféry, čímž se nabízí jeho využití i jinde než jen u firemního boomblasteru.

Nicely reprodukce
Reprobox umí vytvořit řádnou a razantní zvukovou kulisu k venkovnímu poslechu a oslavě. Kvalitně, důrazně a čistě zní jak basy, tak i výšky spolu s hlasem a doprovodem. Pořádné zesílení zvuku nijak neubere na jeho čitelnosti. Stejně je tomu i v případě signálu po připojení mikrofonu, který kupodivu zní dobře i u druhého ze vstupů, jenž je oficiálně určený pro hudební nástroje. Party Boy skvěle zahraje jak diskotékovou taneční hudbu, tak i rock nebo beat. Dlužno dodat, že účinek ekvalizéru není příliš citelný, zdůrazní především spodek kmitočtového rozsahu a jeden z jeho režimů vyrobí basy spíš dunivé, nicméně stačí prostě tento režim nevolit.

NICEBOY PARTY BOY 100W: 4 499 Kč
Rivalové: Blaupunkt PA12 (4 590 Kč); JBL Pulse 4 (5 590 Kč)


O autoroviNapsat komentář

Zpět nahoru ↑