Audio

Publikováno 3. prosince 2021 | Redakce

0

Sony: Do ucha i přes hlavu

Společnost Sony obohatila nabídku bezdrátových sluchátek o modely WFC500 („do ucha“) a WH-XB910 N („přes hlavu“). Velmi kompaktní plně bezdrátové špunty WF-C500 slibují snadné párování přes Bluetooth, desetihodinovou výdrž baterie, voděodolné provedení (IPX4) a intuitivně navržená tlačítka pro ovládání základních funkcí, včetně těch telefonických či hlasových asistentů od Google či Apple. Zvukový projev vylepšuje technologie DSEE (Digital Sound Enhancement Engine) pro dopočítávání tónů na okrajích spektra, jež se ztratily kompresí, uživateli se pak nabízí řada přednastavených ekvalizací i vlastní nastavení jednotlivých frekvenčních pásem. K mání je rovněž systém 360 Reality Audio, jež přizpůsobí zvuk tvaru a velikosti uší posluchače a zprostředkuje jim prostorový zvuk přibližující atmosféru koncertního sálu. Bluetooth přenáší zvuk do obou sluchátek zároveň, nedochází proto k fázovému posunu mezi oběma kanály. Ozdobou je malé pouzdro s průsvitným víčkem připomínajícím matné sklo, jež zároveň doplní energii sluchátek až o dalších deset hodin poslechu, díky rychlonabíjení lze během deseti minut načerpat kapacitu postačující k hodině přehrávání.
Větší sluchátka WH-XB910N s hlavovým mostem se vyznačují důrazem na basovou složku pomocí funkce Extra Bass a vylepšeným utěsněním tlaku vzduchu mezi reproduktory a ušními bubínky, ale také zdokonaleným aktivním potlačením okolního hluku. Technologie Precise Voice Pickup kombinuje pokročilé algoritmy pro úpravu signálu s měřením pomocí dvou mikrofonů s oboustrannou zpětnou vazbou. I zde se nabízí technologie DSEE a mobilní aplikace Sony Headphones Connect poskytne ekvalizační úpravy, zejména se však uplatňuje inteligentní technologie Adaptive Sound Control: Dokáže sama vyhodnotit prostředí a činnost (pohyb) posluchače, dokonce si pamatuje místa, jež často navštěvuje, a podle toho optimalizuje zvuk. I zde lze zařadit funkci 360 Reality Audio. Úctyhodná je výdrž akumulátoru až 30 hodin, díky rychlonabíjení pak můžeme sluchátka oživit během deseti minut až na 4,5 hodiny. Funkce Bluetooth Multipoint Connection umožní připojit dvě zařízení najednou a střídat tak zdroje signálu. Sluchátka si rozumí s hlasovými asistenty od Google nebo Amazonu, ovládají se dotykem nebo přejetím prstu přes dotykový panel na boku mušle. Pro pohodlné nošení jsou obdařena měkkými oválnými náušníky, rovněž jejich tělo tvoří pohodlné materiály jako syntetická kůže a polyuretan. Praktický design dovolí složit je do úhledného tvaru a uložit do kompaktního odolného pouzdra, jež je zároveň vybaveno audiokabelem umožňujícím poslech ze zdrojů, které nemůžeme připojit bezdrátově.
Oboje sluchátka Sony usnadňují bluetoothové párování s androidními přehrávači pomocí funkce Google Fast Pair, funkce Swift Pair pro změnu urychluje bezdrátové propojení s počítačem s Windows 10. Sony navrhl sluchátka se zřetelem k trendu udržitelnosti životního prostředí, obalový materiál neobsahuje plasty. Sluchátka jsou v prodeji od října, špunty WF-C500 v barevných provedeních černá, bílá, ledově zelená či oranžově korálová vyjdou na 2 399 korun, model WH-XB910 N pořídíte v černém nebo tmavě modrém provedení za 5 199 Kč.


O autoroviNapsat komentář

Zpět nahoru ↑