Nepřehlédněte

Publikováno 2. února 2022 | Redakce

0

Výrobky roku Stereo & Video 2021–2022

Na stránkách našeho časopisu vám již bezmála třicet radíme s nákupem té nejlepší elektroniky. Abychom vám to ještě více usnadnili, v lednových vydáních našeho magazínu pravidelně otiskujeme anketu Výrobky roku časopisu Stereo & Video, ve které se ohlížíme za uplynulým rokem a snažíme se rekapitulovat ty nejlepší produkty ze všech nejběžnějších kategorií v různých cenových třídách, o kterých jsme vás v roce 2021 informovali. Věříme, že vám naše tipy pomohou s výběrem a přejeme všem blažené chvíle strávené s vaší skvělou novou aparaturou!

Redakce časopisu Stereo & Video
P. S.: Ceny se mohou u různých prodejců lišit, proto je považujte za orientační.

RODINNÝ OLED TELEVIZOR ROKU 2021–2022
Sony XR-55A80J

Z tohoto televizoru budete mít skvělý pocit – poskytne vám špičkový, velmi realisticky působící obraz v ultra vysokém a vysokém rozlišení. Má velmi kvalitní reprodukci obrazu se standardním rozlišením a vysoký světelný výkon. Nadprůměrně věrný zvuk s výkonem 2× 10 + 10 W vystupuje přímo z obrazovky, k tomu připočtěme zdvojenou digitální přijímací část a bohatou výbavu včetně Wi-Fi 2,4/5 GHz a Bluetooth 4.2, teletext, EPG, HbbTV a přístup na web, širokou paletou videokorekcí, všechny typy přípojek (2× HDMI 2.0, 2× HDMI 2.1a, minijack AV, 2× USB 2.0, USB 3.1, CI+, LAN; audiovýstupy: minijack pro sluchátka, digitální optický) a rozsáhlý výběr aplikací. Trochu toho diskomfortu při ovládání Sony bohatě vyvažuje svými reprodukčními schopnostmi, které patří k tomu nejlepšímu, co může současný trh nabídnout.

S&V 6/21
48 500 Kč
sony.cz
vynikající

RODINNÝ TELEVIZOR ROKU 2021–2022
Hisense 65U8GQ

Vynikající zvuk překvapí vysokým výkonem 60 wattů a prominentní certifikací Dolby Atmos, vidíme také velice slušný obraz s rozlišením 4K z obrazovky LCD s LED podsvícením s celkem sedmnácti patentovanými řešeními firmy Hisense, zaměřenými na vylepšení obrazu v oblasti barev, jasu, rozlišení a pohybu. Obsluze napomůže praktická mobilní aplikace. Na první pohled zaujme atraktivní a kvalitní provedení dálkového ovladače, výbava na tuto cenovou třídu dosahuje poměrně dobré úrovně. Televizor má tunery pro všechny základní typy příjmu (DVB-T/T2, DVB-S/S2 a DVB-C, plus analog). Konektorovou výbavu tvoří čtyři vstupy HDMI v rychlé verzi 2.1, trojice portů USB, optický digitální zvukový výstup, RJ-45 pro kabel počítačové sítě (k dispozici je i bezdrátové wifi), minijackový analogový AV vstup a stejným konektorem řešený výstup pro sluchátka; vše doplňuje zásuvka Common Interface+ pro dekódovací moduly placené televize.

S&V 11/21
29 990 Kč
hisense.cz
velmi dobrý

OLED TV ROKU 2021–2022
Philips 55OLED806

Vynikající obraz se spektrálně vyrovnaným zvukem, čtyřstranný Ambilight a moderní vzhled jsou dominantní vlastnosti tohoto výjimečného televizoru. O kvalitu 4K obrazu se stará špičková obrazovka OLED spolu s množstvím obvodů přesvědčivě zdokonalujících i méně kvalitní obrazový zdroj natolik, že obstojí i v náročných požadavcích norem HDR10+ a Dolby Vi sion. V reprodukci zvuku oceníme důrazně podanou hlubší část tónového spektra, kterou obstarává basová jednotka na zadní straně přijímače. Samostatnou zmínku si samozřejmě zaslouží i funkce Ambilight, originální způsob osvětlení prostoru za přijímačem. Zde se Ambilightu dostalo rozšíření na čtyři řady, svítí tedy po obvodu všech stran zádě. Ambilight lze také bezdrátově propojit se žárovkami Philips Hue, takže s rytmem hudby či s náladou barev filmu může souznít kompletní osvětlení místnosti.

S&V 8/21
34 990 Kč
philips.cz
vynikající

PRÉMIOVÝ TELEVIZOR ROKU 2021–2022
LG OLED 65G1

Podle názoru našeho a také 65 expertů asociace EISA tu máme nejspíš nejlepší současný televizor. Poskytne vám po všech stránkách perfektní obraz a výborný zvuk. Poradí si jak s televizním signálem, s video streamovacími službami, tak s filmy přehrávanými z Blu-ray a především ze 4K Ultra HD Blu-ray disků. Výsledek je po všech stránkách prvotřídní! Dokonalý je přepočet SD televizního vysílání na parametry 4K obrazovky, samozřejmě, že HDTV vychází ještě o kus lépe a třešničkou na dortu je pak 4K video s HDR. Obraz je bohatý na detaily, jemné barevné valéry, a díky dynamice kontrastu a jasů získává až dojem prostoru. Prokreslení stinných i jasových partií je na úžasné úrovni. Musíme smeknout také před zvukem přijímače. Je jasný a dobře srozumitelný v řečovém pásmu, spektrálně vyvážený. Jistě také oceníte možnost těsné montáže na zeď, pro kterou dostanete držák v příslušenství.

S&V 5/21
54 990 Kč
lg.cz
vynikající

QLED TV S NEJLEPŠÍM POMĚREM VÝKON/CENA ROKU 2021–2022
JVC LT-55VAQ8135

Hledáte dobrou kvalitu za super peníz? Tady je – JVC nabízí televizor za velice dostupnou cenu v líbivém kabátku s realistickým obrazem a věrným zvukem. TV připojíte k domácí počítačové síti a k internetu, a to jak kabelem (LAN), tak bezdrátově (wifi), a pak si můžete vybírat z bezkonkurenční škály dodatečně instalovatelných aplikací. Pro většinu tuzemských internetových televizí toto řešení výrazně zjednodušuje, protože odpadne nutnost připojovat k televizoru samostatný box a mít další dálkový ovladač. V nabídce najdeme např. Skylink Cz/Sk, Sledování TV, Lepší TV, Telly, Kuki, T-Mobile TV GO, slovenské Markíza a Magio GO, z dalších aplikací v češtině třeba HBO GO, Voyo, MallTV, Pohádky, DVTV, České televize, Česká rádia, Aktuální počasí, jazykové kurzy atd. a samozřejmě také Netflix, YouTube, Vimeo a další. To vše řídíme přehledným dálkovým ovladačem s mikrofonem pro hlasové ovládání.

S&V 8/21
17 990 Kč
jvc-tv.cz
velmi dobrý

LCD TV S NEJLEPŠÍM POMĚREM VÝKON/CENA ROKU 2021–2022
TCL 55C728

Model oceněný také asociací EISA splní všechny požadavky na cenově dostupný 4K televizor. Tenký rámeček i diskrétní stojan pro postavení na polici či skříňku obohacuje konektivita HDMI 2.1, Android TV OS s možností upgradu na Google TV, včetně výbavy vyspělými obvody Dolby Vision IQ HDR zdokonalujícími obrazové vlastnosti a Dolby Atmos IQ pro přesvědčivý zvuk. Ty rozhodně svými parametry přesahují hranici obvyklou pro tuto cenovou třídu. Přímo podsvícený QLED panel vás přesvědčí detailním obrazem se širokým rozsahem barev a výrazným kontrastem, které významně oživují TV vysílání, film i herní obsah. Reprosystém navržený osvědčenou hifi značkou Onkyo k celkovému dojmu přispívá svým úderným projevem. Ti, kdo hledají všestranný, pohledný a kvalitní plochý televizor, jenž nevysaje vaše konto, by 55C728 neměli opominout.

S&V 1/22
21 990 Kč
tcl.com
velmi dobrý

MIKROPROJEKTOR ROKU 2021–2022
Xgimi Horizon Pro

V místnosti si ho vlastně nevšimnete, přitom vykouzlí ohromný obraz, citelně větší než nabídnou ty nejrozměrnější televizory. Největší výhodou novátorského, kompaktního a snadno přenosného videoprojektoru je možnost instalovat ho prakticky kdekoli. Má rozlišení 4K HDR, je vybavený Android TV, potěší velice snadnou instalací plug-and-play, automatizovaným zaostřením, korekcí zkreslení či inteligentním způsobem nastavení, které vyřeší většinu standardních komplikací a usnadní promítat prakticky odkudkoli na plochu jakékoli stěny. Obraz s vysokým jasem 2200 ANSI lm z LED zdroje je ostrý, jasný, živý a s intenzivními barvami. Velkorysá konektivita zahrnuje wifi, Bluetooth pro streamovací zdroje, HDMI pro Blu-ray a digitální audio výstup pro připojení externí audio aparatury, ačkoli výkon vestavěné reprosoustavy Harman/Kardon je překvapivě silný.

S&V 9/21
45 990 Kč
sunnysoft.cz
vynikající

BLU-RAY PŘEHRÁVAČ ROKU 2021–2022
Sony UBP-X700

V současnosti by se mohlo zdát, že mnoho vyznavačů domácí AV zábavy razí heslo Kdo nestreamuje, jakoby nebyl. Snadná dostupnost a operativnost při manipulaci s nepřeberným množstvím hudby či filmů opravdu přeje „nehmotné“ produkci, ale to ještě neznamená, že by snad členům klubu přátel optických placek hrozilo v nejbližší době vyhynutí (audiofilové přísahající na černočerný vinyl by mohli vyprávět). Nicméně nabídku v aktuálních katalozích i těch nejtradičnějších výrobců přehrávačů disků všeho druhu nelze označit za nepřebernou. O to více potěší existence přístrojů, jakým je univerzální všežravec Sony UBP-X700, který si bez problému poradí snad se všemi relevantními lesklými kotoučky, včetně 4K Ultra HD Blu-ray disku či SACD a umí to i s MQA formátem. A navíc ta cena…

S&V 3/21
5 500 Kč
sony.cz
vynikající

DIGITÁLNÍ PŘEHRÁVAČ ROKU 2021–2022
Cocktail Audio N25

Vynikající reprodukce díky znamenitému převodníku a výtečným audio obvodům, univerzální ovládací software a skvělý poměr výkon/cena, to jsou tři klíčové charakteristiky tohoto všestranného přehrávače. Jeho optimální obsluhu zaručuje aplikace MusicX NEO, pomůže však také dálkový ovladač a centrální barevný 4,6″/11,7cm TFT displej, případně TV přijímač nebo monitor připojený přes HDMI vstup. Připojíte se také přes wifi a Bluetooth 5.0, které zvládají kodeky SBC, AAC, aptX, aptX LL i aptX HD. Po drátě si pak Cocktail rozumí se všemi běžnými i hodně vyspělými audio kodeky. Reprodukce streameru Coctail Audio N25 ze sítě a Tidalu je bezproblémová, neutrální a spektrálně vyvážená (včetně hi-res formátů). Záznamy jsou spolehlivě reprodukovány jak z NAS, tak USB HDD. Stejně hrají internetová FM i DAB rádia z vestavěného tuneru.

S&V 12/21
27 990 Kč
horizontrading.cz
vynikající

HIGHENDOVÝ CD PŘEHRÁVAČ ROKU 2021–2022
Accuphase DP-570

Některé firmy sázejí na překotný vývoj, někdy až křečovitě drží pomyslný prst na tepu doby a snaží se své portfolio co nejrychleji doplňovat o ak tuální trendy. No a pak jsou takové, které kráčejí rozvážně historií hifi a do jejích kapitol se zapisují zlatým písmem – v případě firmy Accuphase doslova. Japonská legenda stále myslí na skalní příznivce špičkového soundu a nabízí jim ultimátní SACD stroj, kterému morální zastarání opravdu nehrozí. Pravda, vstupní investice neosloví asi každého, ale produkty společnosti Accuphase věru nejsou žádná spotřebka. Mechanika je zabudována do kompaktního bloku, který spolehlivě vzdoruje zpětné akustické vazbě a eliminuje hluk samotné „strojovny“. Kromě CD/SACD si navíc poradí i s reprodukcí digitálních hi-res záznamů prostřednictvím USB vstupu. S reprosoustavami a zesilovačem na patřičné úrovni vyniká Accuphase maximálně detailním zvukem jak v nejtišších pasážích, tak i při fortissimech bouřícího symfonického orchestru.

S&V 3/21
aktuální cena na dotaz
perfectsoundgroup.cz
vynikající

All-IN-ONE HIFI ROKU 2021–2022
Cambridge Audio Evo 150

Kombinace zesilovače, audio streameru, převodníku, sluchátkového zesilovače a phono předzesilovače pro gramofony s MM přenoskou je univerzálním řešením pro vaše hifi nároky, protože potěší čistým vyváženým zvukem s výborně kontrolovanými basy a muzikálním projevem, které jsou společné jak analogovým a digitálním zdrojům signálu, tak i nejrůznějším hudebním žánrům. Velice široká konektivita zahrnuje mj. také symetrický vstup, tři digitální vstupy, port USB-A pro přehrávání audia z externích pevných disků, z bezdrátových rozhraní tu pak máme duální wifi a Bluetooth ve specifikaci 4.2, který kromě základních profilů podporuje také zvukové kodeky AAC, aptX a aptX HD. Evo 150 také dekóduje MQA. Přímé podpoře se těší účty u síťových služeb Tidal, Qobuz a Spotify, vybírat lze z bezpočtu internetových rádií a podcastů, Evo 150 je rovněž Roon Ready. Výkonová rezerva 2× 150 W je velkorysá, konektivita mimořádně bohatá, k tomu přidejme ergonomickou obsluhu, stabilní ovládací aplikaci a volitelné bočnice aparátu pro přizpůsobení vašemu vkusu.

S&V 5/21
69 990 Kč
tykon.cz
vynikající

STEREOFONNÍ SYSTÉM 2021–2022
zesilovač Rotel A 11 Tribute/CD přehrávač Rotel CD 11 Tribute

Stereo sestava z ateliérů společnosti Rotel poutá pozornost i skutečností, že se na jejím vývoji velkou měrou podílel i legendární konstruktér Ken Išiwata a po jeho smrti v listopadu 2019 dílo dokončil jeho německý kolega a přítel Karl-Heinz Fink. Oba komponenty, integrovaný zesilovač A11 i CD přehrávač CD11 limitované řady Tribute, navenek vycházejí z koncepce svých přímých souputníků „bez přívlastku“, ale dočkaly se mnoha vylepšení. Společně nabídnou posluchači široký hudební prostor s přehlednou lokalizací či přirozeným, vyváženým zvukem. Vítaným bonusem je i vstup Phono a distribuce prostřednictvím Bluetooth (včetně kodeků AAC a aptX). Velmi dobře vyladěný tandem lze navíc pořídit za více než sympatickou cenu.

S&V 7/21
15 990 Kč/11 990 Kč
basys.cz
vynikající

STEREOFONNÍ HIFI SYSTÉM ROKU 2021–2022
zesilovač Marantz Model 30/ SACD přehrávač Marantz SACD 30n

Společnost Marantz své jubileum oslavila integrovaným zesilovačem Marantz Model 30 a SACD přehrávačem/streamerem Marantz SACD 30n. Designově se poněkud liší od předchozích modelů, ale co zůstává, je nesporná kvalita a řemeslo, které firma ctí i po odchodu konstruktérského mága Kena Išiwaty. Eklektické 21. století se pozitivně promítlo do koncepce zesilovače, kde vedle sebe bez náznaku řevnivosti koexistují prvky z analogového a digitálního světa. Podobně otevřený přístup razí i SACD přehrávač, který se nebrání komunikovat s okolím kromě jiného pomocí Bluetooth, wifi či ethernetu. Komponenty lze samozřejmě kupovat samostatně, ale jejich přednosti nejlépe vyniknou v tandemu. Výsledkem jejich spolupráce je distingovaná, veskrze muzikální a kultivovaná reprodukce s „išiwatovským“ odkazem.

S&V 11/20
79 990 Kč/82 990 Kč
eurostar-ostrava.cz
vynikající

STEREOFONNÍ SESTAVA ROKU 2021–2022
zesilovač Audiolab 6000A/ CD přehrávač Audiolab 6000 CDX/ reprosoustavy Mission ZX-2

Jedno z jarních vydání našeho časopisu už tradičně věnujeme velkému testu stereo sestav, složených ze zesilovače, CD přehrávače a reproduktorových soustav. V loňském zvítězil tandem cenově příznivých komponentů společnosti Audiolab série 6000 a regálových krajanek Mission ZX-2. Zesilovač a přehrávač zaujmou už na první pohled svým designem a vybírat můžeme ze dvou barevných variant – černé a přírodní barvě kovu. Audiofilové jistě ocení zabudovaný předzesilovač pro MM přenosky či sluchátkový silič, který si poradí i s modely s impedancí 600 ohmů. Reprosoustavy firma také nabízí ve dvou provedeních (černý a bílý lak) a patří k prostorově i zvukově k velkorysejším stojanovým modelům. Společně poskytnou posluchači živý, transparentní a hlavně vyvážený zvuk, podpořený pevnými basy, který bychom očekávali spíše od podlahových soustav.

S&V 4/21
20 790 Kč/12 990 Kč/21 090 Kč
rpaudio.cz
vynikající

MOBIL ROKU 2021–2022
Samsung Galaxy Note 20 Ultra

Řada Galaxy Note byla odjakživa výkladní skříní schopností androidních smartphonů nejen značky Samsung a poslední model řady Note20 Ultra 5G (s níž výrobce končí) to beze zbytku potvrzuje. Obrovský 6,9″/17,5cm AMOLED displej s variabilní obnovovací frekvencí vybízí k psaní okamžitých poznámek pomocí multifunkčního „dotykového“ pera S Pen, jež zastane i řadu bezdotykových gest, včetně vzdálené spoušti fotoaparátu. Ten zadní nabízí tři optiky vesměs s optickou stabilizací, hlavní zvládne rozlišení až 108 Mpix, teleskopický senzor s periskopem dodá pětinásobný zoom. Vysokou kvalitu multimediálních dovedností stvrzují stereofonní reproduktory a vysoké rozlišení audia, stejně jako perfektní podání videa, jež dovršují mimořádný výkon vodotěsného smartphonu.

S&V 2/21
od 27 990 Kč (12/256 GB)
samsung.cz
vynikající

MOBIL S NEJLEPŠÍM POMĚREM VÝKON/CENA ROKU 2021–2022
Realme GT 5G

Dravá čínská značka dobývá svět i náš trh cenově dostupnými smartphony s výbavou šlapající na paty mnohem vyšších cenových kategorií. Vlajkové Realme GT 5G vneslo do střední třídy dosud nejdokonalejší androidní procesor Snapdragon 888 5G, který smartphonu propůjčuje mimořádný výkon a plnou náruč nejmodernějších funkcí, včetně sítí 5G či standardu Wi-Fi 6, ale i vysoké rozlišení zvuku do sluchátek. Výrobce pak přidal sluchátkový výstup, ale i stereofonní reproduktory, 6,43″/16,33cm AMOLED displej se 120Hz obnovou a 360 vzorkováním si nezadá s těmi nejlepšími a v dané cenové třídě se neztratí ani trojdílný fotoaparát. Bleskové 65W nabíjení dokáže zcela vybitý mobil občerstvit na 100 % za pouhých 35 minut, mnozí uvítají možnost nahradit jednu telefonních karet paměťovou MicroSD kartou.

S&V 11/21
12 990 Kč (256 GB)
realmemobile.cz
vynikající

FOTOMOBIL ROKU 2021–2022
Huawei Mate 40 Pro

Huawei nesmí využívat služby Google, proto intenzivně zdokonaluje vlastní operační systém Harmony OS a dnes už zvládá přinejmenším ty nejžádanější uživatelské funkce, na které jsme u smartphonů zvyklí, včetně uživatelsky nejoblíbenějších aplikací a například i bankovních služeb. Díky tomu jsou jeho smartphony konkurenceschopné i na našem trhu, jejich esem v rukávu jsou přitom právě fotoaparáty, jež v praxi dominují různým žebříčkům, kvality fotomobilů. Platí to i pro vodotěsný Mate 40 Pro se čtyřmi optikami, periskopem s 5× zoomem a mimořádně šikovnou umělou inteligencí podílející se na citlivém zdokonalení i amatérských fotografií. Smartphone ale zdobí také vynikající obraz 6,76″/17,2cm OLED displeje s 90Hz obnovou, špičkový hi-res zvuk a celkově celkový výkon důkladně vyladěného smartphonu.

S&V 2/21
23 990 Kč (8/256 GB)
huawei.cz
vynikající

GRAMOFON ROKU 2021–2022
Pro-Ject Debut PRO

Tento přístroj světové veličiny v produkci gramofonů, navíc vyráběných u nás na Moravě, představuje skvěle vyrovnanou kombinaci šasi, raménka a přenosky, která vám nabídne vysoce kvalitní reprodukci. Na první pohled vás jistě upoutá krásný klasický vzhled stroje. Ke klasickému řemínkovému pohonu není co dodat, zde jsou navíc otáčky motoru řízené elektronicky, mimo klasických rychlostí zvládne Debut také 78 ot./min. Dvouvrstvé rameno je kombinací hliníku a karbonového laminátu pro nejvyšší tuhost, kloub závěsu je pozoruhodný přesný kovový prstenec s vertikálními ložisky, přenosku vyrábí pro Pro-Ject legenda Ortofon. Hluk mechaniky je minimální, reprodukce je precizní, spektrálně vyvážená a basy jsou díky účinně potlačené subakustická rezonanci přesné a nerozmazané. Ideální gramofon za super cenu.

S&V 9/21
19 500 Kč (s přenoskou Pro-Ject Pick-It Pro)
aq.cz
vynikající

GRAMOFON S NEJLEPŠÍM POMĚREM VÝKON/CENA ROKU 2021–2022
Audio-Technica AT-LPW40WN

Pokud japonská firma Audio-Technica umí vyrábět kvalitní mikrofony, sluchátka a vynikající přenosky, musí umět vyvíjet a vyrábět také dobré gramofony. Pohon talíře je klasický – plochým řemínkem, rychlosti přepíná elektronika, která pak především snímá otáčky a zpětně reguluje přesnost otáčení motorku. Vestavěný MM phono předzesilovač lze ze signálové cesty přepínačem vyřadit a používat přenosku v „pasivním“ režimu s externím předzesilovačem. To je výhodné, pokud hodláte použít například MC přenosku, pro niž vestavěný předzesilovač nemá optimální vlastnosti. Nosník přenoskového ramena tvoří karbonová trubka, zakončená odnímatelnou skořepinou. AT-LPW40WN vyniká přesnou zpětnovazební regulací otáček a skvěle sladěným pohonem, s přenoskou, ramenem a předzesilovačem.

S&V 6/21
9 490 Kč (s přenoskou AT-VM95E)
empetria.cz
vynikající

AUTOMATICKÝ GRAMOFON ROKU 2021–2022
Thorens TD 102A

Na panelu přístroje vidíme označení Full Automatic a pod talířem leží vykousnuté ozubené kolo podobné těm z klasických automatů Dual. Vlastně to není překvapení a vývoj je docela logický! Renesance gramofonových desek dává dost šancí širokému okruhu zájemců, ale ne všichni jsou zatvrzelí hifisté. Řada z nich chce ve spojení s vinyly ovládací servis co nejjednodušší a nejpohodlnější a automat je dobrým a v současné době dokonce originálním řešením. Jeho instalace Plug and Play je velice snadná, díky vestavěnému MM phono předzesilovači můžete Thorens připojit jak k zesilovači s phono, tak s lineárním linkovým vstupem. Thorens přesvědčí svými výbornými reprodukční vlastnosti, spolehlivým provozem a neméně také svým elegantním vzhledem.

S&V 1/21
18 490 Kč (s MM přenoskou Audio Technica AT-VM95E)
horizontrading.cz
vynikající

ZESILOVAČ S NEJLEPŠÍM POMĚREM VÝKON/CENA ROKU 2021–2022
Aiwa AMU-120 BT

Japonská značka Aiwa se téměř po dvou desetiletích vrátila na trh, a to s komponenty odpovídajícími především aktuálnímu trendu: co nejjednodušší připojení mobilních zdrojů hudby k domácím reprodukčním systémům. Zesilovač AMU-120 BT obdařila klasickou elegantní skříní s masivním hliníkovým panelem, velkým otočným knoflíkem, deseti tlačítky a dvouřádkovým displejem. Vedle USB a Bluetooth se nabízí i připojení gramofonu pomocí analogového phono vstupu MM, nechybí ani mikrofonní vstup a čtyři linkové, signál lze předat i prostřednictvím SD karty. Koncový stupeň s osmi terminály pak umožní připojit kromě stereofonních reprosoustav i subwoofer či další zesilovač přes bi-amping . AMU-120 BT s celkovým výkonem 120 W zaujme nejen atraktivní výbavou, ale i velmi dobrou reprodukcí za příznivou cenu.

S&V 8/21
7 999 Kč
horizontrading.cz
velmi dobrý

INTEGROVANÝ ZESILOVAČ ROKU 2021–2022
Rotel Michi X3

Řada Michi představuje vrchol nabídky tradičního výrobce a integrovaný zesilovač X3 patří v jejím rámci k těm cenově vlídnějším komponentům, přestože se pyšní nejen nápaditým designem a perfektním provedením, ale zejména mimořádnou univerzálností: Uřídí prakticky vše, čemuž odpovídá i pořádná porce konektorů na zadním panelu včetně osmi svorkových terminálů nachystaných na bi-wiring, nechybí ani modul pro Bluetooth. Konstrukce klasického stereofonního zesilovače dbá na diskrétní řešení signálových cest a posluchači zprostředkuje čistou a přirozenou reprodukci s přesně definovanými pevnými basy, nezkreslenými výškami a přirozenými vokály i při vyšších hlasitostech, která je podpořena vysokým výkonem zesilovače.

S&V 8/21
134 000 Kč
basys.cz
vynikající

VÝKONOVÝ ZESILOVAČ ROKU 2021–2022
NAD C 298

Specialista na zesilovače s bezmála padesátiletou tradicí klade důraz na minimalistický design, avšak maximální dokonalost a obvody z vlastní výroby. Také koncový zesilovač NAD C 298 na sebe neupozorňuje vzhledem, zachovává si čistě účelový tvar postavený na ocelovém šasi, hliníkovém panelu s jediným tlačítkem vypínače a kontrolkou můstkového zapojení. K jeho přepnutí vede zjednodušená cesta díky firemními „triku“ s obrácením vstupního signálu o 180°, jež má za následek mimo jiné i nižší zkreslení a vyšší výstupní výkon, v můstkovém režimu může fungovat jako 600W monoblok. Na výkonových modulech se podílela dánská firma Purf. Koncový zesilovač je navržen pro využití prakticky v libovolném zapojení, od klasických hifi sestav, přes domácí kina až po instalace na míru.

S&V 7/21
55 990 Kč
avintegra.cz
vynikající

INTEGROVANÝ ELEKTRONKOVÝ ZESILOVAČ ROKU 2021–2022
Advance Acoustic A10 Classic

Výrazným designovým prvkem elektronkového zesilovače jsou velké analogové VU-metry s inverzní podsvícenou stupnicí a okénko, skrze které můžeme v útrobách přístroje spatřit duální triody. A10 Classic sází na koncept dual mono a umí do osmiohmových soustav dodávat trvale výstupní výkon 2× 130 wattů. Leckomu přijde vhod i sluchátkový zesilovač, korekční předzesilovač pro gramofonové přenosky MM a D/A převodník, který podporuje formáty PCM do 192 kHz/24 bitů. V ryze moderním stroji si podávají ruce analog s digitálem a výsledkem této synergie je spektrálně vyrovnaná bezchybná reprodukce, „měkce analogový“ zvuk napříč celým akustickým pásmem s výrazně lepší kontrolou basů oproti předchozímu firemnímu modelu X-i125. Široká hudební scéna se vyznačuje přesnou lokalizací nástrojů a kvitovat musíme také výtečnou dynamiku.

S&V 1/21
40 990 Kč
rpaudio.cz
vynikající

PHONO PŘEDZESILOVAČ ROKU 2021–2022
TEAC PE-505

Vinylová renesance způsobila zvýšenou poptávku po gramofonech a veškerém příslušenství, na což samozřejmě bryskně zareagovaly i firmy, jejichž výrobní program se zaměřuje kromě jiného i na phono předzesilovače. K nim patří i japonská společnost TEAC, která své přístroje začala odívat do sympatického hávu v kompaktním MIDI formátu. Šasi je složeno z hliníkových dílů, na čelním panelu na sebe poutá pozornost centrální ručkový měřák. Výsledkem poslechového testu je prosté konstatování, že reprodukce je vynikající, spektrálně vyvážená s výbornou prostorovostí a precizní lokalizací, basy jsou maximálně přesné. Nehledáte pro svůj zbrusu nový gramofon vhodného kamaráda?

S&V 5/21
42 990 Kč
cptpraha.cz
vynikající

STREAMOVACÍ ZESILOVAČ ROKU 2021–2022
Roksan Attessa

Společným jmenovatelem produktů britské značky Roksan je nezaměnitelný design. Šasi jeho přístrojů je vyrobeno z pokovené oceli, u základen má zkosené boční hrany a kontrolky na hliníkovém čelním panelu jsou oranžově podsvícené. Attessa umí do osmiohmových soustav dodat výstupní výkon 2× 80 W a v případě poloviční zátěže 2× 130 W – což je dostatečná rezerva i pro nenasytné reprosoustavy s nižší citlivostí. D/A převodník čte PCM do 192 kHz/24 bitů, z formátů si poradí s AIFF, FLAC, WAV, prostřednictvím aplikace BluOS dosáhne i streamy DSD a bez problému zvládá i MQA. Majitelé applovských strojků budou kvitovat AirPlay 2. Transparentní zvuk s oporou v hutných basech je velmi zdařile prokreslený napříč celým akustickým pásmem. Rovnocenný partner i pro daleko dražší reproduktorové soustavy.

S&V 11/21
47 990 Kč
audiocenter.cz
vynikající

D/A PŘEVODNÍK ROKU 2021–2022
Cambridge Audio DACMagic 200M

D/A převodníkům patří v katalogu britské značky Cambridge Audio výsadní postavení a loni zde došlo k významnému přeskupení pozic. Model DacMagic Plus (S&V 7/14) střídá model DacMagic 200M. Pokrok holt nezastavíš, a pokud má převodník držet krok s dobou, generační výměna je nevyhnutelná. Jednou z nejmarkantnějších inovací je podpora jednobitových streamů DSD a dekodér MQA souborů, což ocení zvláště předplatitelé tarifu Tidal HiFi. Převodník si ve vašem poslechovém řetězci jistě porozumí s notebookem, ale třeba i se starším CD přehrávačem. Jeho vliv na mikrodynamiku, transparentnost zvuku a detaily je nepřeslechnutelný.

S&V 4/21
13 990 Kč
tykon.cz
vynikající

SLOUPOVÉ REPROSOUSTAVY ROKU 2021–2022
AQ Labrador 38

Pokud by se nějaký současný praotec Čech vyškrábal na horu (sic!) Říp, a hodlal pronést něco státnického, možná by k atributům, jimiž údajně oplývá naše země zaslíbená, přidal kromě mléka a strdí i reprosoustavy. Ve všech zemích Koruny české se jejich výrobě opravdu daří. Z produkce moravské značky AQ nás zaujaly sloupy z řady Labrador, které se na trhu objevily již ve čtvrté generaci. Dýhované kabinety ošetřené matným lakem lze mít v ořechu, nebo černě mořeném jasanu. Měniče (tweeter Vifa a středobasy Scan-Speak) jsou uspořádány dle konceptu D’Appolito a nátrubek bassrefelexu ústí ve spodní části čelní stěny. Vyvážený zvuk soustav se opírá o přesné basy, které míří až k hranicím subkontra oktávy. Výšky i střední pásmo jsou přehledné, bohaté na detaily a soustavy dobře poslouží posluchačům klasických stylů i poněkud ryčnějších žánrů.

S&V 8/21
29 990 Kč/pár
aq.cz
vynikající

REGÁLOVÉ REPROSOUSTAVY ROKU 2021–2022
Bowers & Wilkins 606 Anniversary Edition

V prosincovém testu stojanových reprosoustav zvítězily větší ze dvou dvoupásmovek z jubilejní edice firemní základní řady. Vyrábějí se ve třech provedeních (černá, bílá, imitace dubové dýhy). Měničovou sestavu tvoří 25mm tweeter s hliníkovou kalotou, kterému kryje záda „nautilovská“ trubice tlumící akustickou energii vyzářenou zadní stranou kaloty. 165mm středobas má kónickou membránu z kompozitní tkaniny Continuum. Bassreflexové rezonátory jsou opatřeny firemní technologií Flowport, šroubovací terminály umožňují jak bi-wiring, tak i bi-amping. Redakční netopýry zaujal komplexní, vyvážený zvuk s plnými basy, které se umí spustit pěkně hluboko. V rámci své třídy lze hovořit o referenčním modelu.

S&V 12/21
18 790 Kč/pár
eurostar-ostrava.cz
vynikající

SLOUPOVÉ REPROSOUSTAVY S NEJLEPŠÍM POMĚREM VÝKON/CENA ROKU 2021–2022
Klipsch RP-5000F

Ne každý audiofil má k dispozici poslechovou místnost s výměrou menší tělocvičny. Při zvažování, jaké podlahové reprosoustavy zakoupit, tak hrají důležitou roli i rozměry kabinetů. V únorovém čísle jsme zaměřili pozornost na dvou(apůl)pásmové sloupky, jejichž výška nepřesáhla jeden metr a cenově se vešly do 25 tisíc korun. V testu nás zaujal model Klipsch, který firma nabízí s vinylovou úpravou na povrchu ve dvou barevných provedeních (eben, ořech). Klipsch už tradičně spoléhá na vlastní měniče a v tomto případě zvolil nepřímo vyzařující tweeter Hybrid Tractrix Horn s titanovou kalotou (ø 25,4 mm) a tandem basových měničů (ø 130 mm) s kónickými membránami ze slitiny Cerametallic. Čistý a vitální zvuk se opírá o přesně artikulované basy, detailně prokreslené střední pásmo a otevřené výšky. Pochválit musíme i dynamiku a lokalizaci.

S&V 2/21
24 990 Kč/pár
cptpraha.cz
vynikající

HIGHENDOVÉ REPROSESTAVY ROKU 2021–2022
Xavian Terza Evoluzione

Trojpásmové regálovky s uzavřenou ozvučnicí v šesti barevných provedeních (včetně palisandru či exotického zebrana) – to nezní špatně, zvláště pokud pocházejí z dílny šéfkonstruktéra Roberta Barletty z Hostivice. Měniče byly vybrány z portfolia značky Scan-Speak a v sestavě najdeme 26mm tweeter s impregnovanou textilní kalotou, 150mm středotónový reproduktor s kónickou membránou ze skelných vláken a 222mm woofer s kónickou kompozitní membránou. Výhybky pracují s dělicími kmitočty 400 Hz a 2600 Hz a kmitočtový rozsah obsáhne 39–30 000 Hz. Výsledkem je přirozený, vyvážený zvuk s basy v odpovídajícím objemu, což můžeme připsat na vrub mimo jiné i zmíněné uzavřené koncepci soustav. Střední pásmo je plné detailů a výšky si zachovávají svou čistotu i při vyšších hlasitostech.

S&V 11/21
189 990 Kč/pár
xavian.cz
vynikající

REPROSESTAVA PRO DOMÁCÍ KINO ROKU 2021–2022
Sony HT-A9

Optimální ozvučení domácího kina je docela věda a zabývá se jím celá řada firem. Je osvěžující, pokud občas některá z nich přijde s něčím novým, jak se to povedlo tradiční společnosti Sony s jejím systémem HT-A9. Zdánlivě jednoduchý koncept řeší najednou hned několik úskalí, která provázejí instalaci vícekanalové sestavy v poslechovém prostoru. Základ sestavy Sony tvoří čtyři válcové reprosoustavy, které lze umístit jak na stolek, podlahu či polici, tak se počítá i s jejich zavěšením na zeď či ukotvením do stojanu. Jsou shodně vybaveny třemi měniči (1× tweeter + 2× středobas s firemní specialitou X-Balanced Speaker Unit, která má za úkol zajistit menší zkreslení, čistší vokály a hlavně bohatší basy). Neméně důležitou součástí sestavy domácího kina HT-A9 je řídicí jednotka uložená do černého boxu, která zpracovává zvuk do dvanácti kanálů a disponuje veškerým potřebným propojovacím rozhraním, jež mj. zahrnuje dvě HDMI (i se zpětným audiokanálem). Kýženou přidanou hodnotou je však bezdrátový transport signálu do soustav.

S&V 10/21
49 990 Kč/pár
sony.cz
vynikající

AKTIVNÍ REPROSOUSTAVY S NEJLEPŠÍM POMĚREM VÝKON/CENA ROKU 2021–2022
Lenco SPB-260

Značku Lenco máme především spojenu s gramofony, ale zmýlená neplatí – švýcarská tradiční firma již dávno rozšířila své portfolio o další přístrojové kategorie a kromě jiného nabízí i aktivní reprosoustavy s velmi zajímavým poměrem kvality a cenové dostupnosti. Dvoupásmový model s bassreflexem konstruktéři vybavili 19mm tweeterem s látkovou kalotou a 127mm středobasem s klasickým kónusem plastové membrány s prachovkou. Výměna informací se spolupracujícími přístroji probíhá buď bez drátu (BT 4.2), nebo prostřednictvím některého z konektorů: USB-A, Aux In, S/PDIF a koaxiál. Obsluhu usnadňuje dobře navržený dálkový ovladač. Ať už budete prohánět soustavami Lenco muziku či filmový zvuk z televizoru, počítače, nebo videoprojektoru, určitě vás svou kvalitou nezklamou a nezpochybnitelným bonusem je i jejich cena.

S&V 4/21
3 650 Kč/pár
aq.cz
vynikající

BEZDRÁTOVÝ AKTIVNÍ STEREO REPROSYSTÉM ROKU 2021–2022
KEF LS50 Wireless II/KEF KC62

Hodláte-li dlouhodoběji vyřešit poptávku po aktivním řešení vašeho poslechového prostoru, máme pro vás dobrý tip. Těžko porazitelný tým v barvách společnosti KEF lze vytvořit z aktivních soustav LS50 Wireless II a subwooferu KC62. Dvoupásmové regálovky jsou osazeny charakteristickým koaxiálním Uni-Q měničem (již 12. generace!) Mezi konektory nalezneme ethernet, S/PDIF, optický Toslink, HDMI (eARC) i 2× Aux In. Ale hlavně výstup pro subwoofer, což se nám nadmíru hodí, neboť tu správnou audio nirvánu předvedou právě ve spojení se zmíněnou basovou jednotkou KC62. Kromě zvuku jim to ladí i designové a ostudu neudělají ani v tradičně zařízených bytech, ani v hi-tec moderním loftu. Spektrálně vyvážený zvuk regálovek podpořený díky subwooferu i o tóny z nejhlubších oktáv je opravdu radost poslouchat.

S&V 1/21 + S&V 9/21
73 990 Kč/39 990 Kč
perfectsoundgroup.cz
vynikající

MULTIMEDIÁLNÍ AKTIVNÍ REPROSOUSTAVY ROKU 2021–2022
AQ M25 multimedia

Aktivní reproduktorové soustavy žily donedávna tak trochu ve stínu svých pasivních sester, ale v současnosti, kdy se regulérními články domácí AV zábavy stále častěji stávají multimediální notebooky, chytré televizory, smartphony a podobné komponenty, roste poptávka po zařízeních, která by i jim dopřála kvalitní ozvučení. Aktivní soustavy domácí značky jsou potažené vinylovou fólií evokující dýhu v ořechu nebo černě mořeného jasanu. Sestavu měničů, které na zakázku dodává tchajwanská společnost Lyeco, tvoří 25mm tweeter s impregnovanou textilní kalotou a 130mm středobas s kónickou propylenovou membránou. Bassreflex ústí na čelní stěně, což usnadňuje umístění soustav v poslechovém prostoru. Vyvážený zvuk spoléhá na čisté výšky, detailní střední pásmo a velmi slušně naznačené vyšší basy.

S&V 5/21
6 499 Kč/pár
aq.cz
vynikající

HIGHENDOVÁ SLUCHÁTKA ROKU 2021–2022
T+A SOLITAIRE P

Magnetoplanární měniče, které mají impedanci nezávislou na kmitočtu (v akustickém pásmu) a vliv výstupní impedance zesilovače na přenosovou charakteristiku je minimální, mají oproti dynamickým modelům nemálo výhod. Přitom se lehkou velkoplošnou membránou blíží vyzařovacími vlastnostmi elektrostatickým systémům. Mušle mají masivní kovový rám, stejně jako závěsy a otočné klouby spojovacího mostu, který má bohaté polstrování potažené Alcantarou. Každá mušle je osazena profesionálním souosým konektorem, do něhož se zapojují připojovací kabely vyrobené z čisté (OFC) mědi izolované elastomerem Hytrel TPE. Sluchátka mají extrémně velkou membránu a reprodukce basů je bezkonkurenční – jsou extrémně hluboké a přesné i při vysoké hlasitosti. Oproti sebelepším reproduktorovým soustavám nejsou ovlivňovány akustikou místnosti, ve které jsou nainstalovány. Od basů nahoru charakterem připomínají kvalitní elektrostatická sluchátka, ale pocitově jsou klidnější a vyváženější.

S&V 2/21
124 000 Kč
altei.cz
vynikající

SLUCHÁTKA NA DOMA ROKU 2021–2022
Beyerdynamic T1/T5 3rd Generation

Otevřená sluchátka T1 s mušlemi kolem uší, které spojuje vyhlášená technologie Tesla, se dočkala už třetí generace, a to spolu s mladšími sestrami, jimiž jsou uzavřená sluchátka T5. Tesla propůjčuje pohonu měničů oproti běžné konkurenci dvojnásobný magnetický tok a zvyšuje tak jejich citlivost, T1 a T5 proto zůstávají svého druhu referencí. Oba modely nyní spojuje jmenovitá impedance 32 ohmů, s níž mají blíž třeba k mobilním telefonům. Kvalitní materiály zahrnuji semiši podobnou Alcantaru, velur, polyuretanovou kůži, hliník, měď s čistotou 99,99999 % apod. Dole na mušlích objevíme zdířky pro 3,5mm jacky, protože signálové kabely jsou odpojitelné. T1 a T5 mají ve třetí generaci víceméně identické parametry, nabízejí vzácně vyvážený, neutrální zvuk, který staví na pevných jistých basech v odpovídajícím objemu. Výtečně čitelné pásmo středních kmitočtů se otevírá průzračným výškám, dynamika je všeobecně vynikající a zvukový obraz neztrácí kontury ani při vysokých hladinách hlasitosti.

S&V 2/21
23 950 Kč/25 000 Kč
basys.cz
vynikající

SLUCHÁTKA ROKU 2021–2022
Focal Celestee

Model Celestee s mušlemi kolem uší je uzavřené konstrukce a s dokonalejší izolací od ruchů z okolí a řadou inovací. Měkce polstrovaný hlavový most je čalouněné semi-anilinovou kůží, jež na vnitřní straně ustupuje měkčímu umělému semiši z mikrovláken. Dynamické měniče (ø 40 mm) mají membrány ze slitiny hliníku a hořčíku, mezi významné inovace patří vylepšené zatlumení mušlí, na vnější straně vidíme pod vrchlíky z nerezového plechu s hustou sítí kruhových otvorů i vrstvu syntetické kůže. Úroveň zpracování je příkladně pečlivá. Odnímatelný signálový kabel je spletený z drátků z bezkyslíkaté mědi a končí pozlacenými 3,5mm jacky. Celestee vyniká transparentností, kontrolované hluboké basy mají zastoupení v akurátním objemu, jejich základ je plný, ale nijak masivní. Výborně čitelné střední pásmo, které je z hlediska barvotvorných alikvót klíčové, vystupuje mírně do popředí, čisté elastické výšky navazují plynule.

S&V 5/21
27 990 Kč
cz.horn.eu
vynikající

BEZDRÁTOVÁ SLUCHÁTKA S NEJLEPŠÍM POMĚREM VÝKON/CENA ROKU 2021–2022
Senheiser HD 250BT

Model z nejnižší příčky firemního katalogu má klasický vzhled a celoplastové provedení s pružným hlavovým mostem, který ho nedovolí složit do kompaktnějšího tvaru. Veškerá elektronika, včetně dvoubarevně indikační diody, mikrofonu a konektoru USB-C pro dobíjení, je osazena v pravé mušli. Ovládací tlačítka umějí kromě nastavení hlasitosti a vypnutí sluchátek či spárování s Bluetooth také řídit přehrávání a telefonní hovory. Ovládací možnosti dále zlepšuje aplikace Sennheiser Smart Control. Příjemným překvapením je také široká podpora nadstavbových kodeků pro přenos zvuku přes Bluetooth, a to i těch kvalitnějších. Na své si proto přijdou jak majitelé iPhonů, tak i mobilů, které podporují aptX. I nejlevnější Sennheiser hraje výtečně, ve zvuku jsou čistě a nezkresleně podány všechny složky, nic nezní dutě ani sykavě. Basy mají pevný a razantní podklad, vokály jsou přirozeně a solidně podané. Sluchátka zvládnou přehrávat i náročnější hudbu s akustickými nástroji.

S&V 6/21
999 Kč
sennheiser.cz
vynikající

MIKROSYSTÉM ROKU 2021–2022
Kenwood M-7000S

Mikrosystémy už mají podle všeho časy své největší slávy za sebou, ale to neznamená, že by po nich nebyla vůbec žádná poptávka. K zajímavým přístrojům v této kategorii patří Kenwood M-7000S, který dobře poslouží jak ve studentském pokojíčku, pracovně, kuchyni nebo ateliéru. Konstruktéři jej vybavili CD přehrávačem, FM a DAB tunerem či USB portem pro flashové paměti. Systém přehraje internetová rádia, umožní přístup na Spotify. Posluchač má k dispozici čtyři přednastavené ekvalizační křivky. Kompaktní dvoupásmové soustavy s bassreflexem zaplní poslechový prostor velmi slušným zvukem. Oceňujeme také kvalitní zpracování a bezproblémovou obsluhu.

S&V 12/21
6 490 Kč
kenwood-electronics.cz
vynikající

SOUNDBAR ROKU 2021–2022
JBL Bar 2.1 Deep Bass

Tento model v nabídce soundbarů společnosti JBL zastupuje střední třídu. Metrová lišta je osazena šesti reproduktory, chráněnými jemně perforovanou kovovou mřížkou. Mezi konektory nechybí HDMI (ARC) či Toslink, ale lze využít i Bluetooth pro bezdrátový přenos z přenosných zařízení. Tuto technologie samozřejmě využívá i subwoofer. A rádi konstatujeme, že poněkud sugestivní přídomek v modelovém označení je tentokrát ve shodě s realitou a hlubokých basů se opravdu dočkáme. JBL zde zúročil své dlouholeté zkušenosti s vývojem profesionální i domácí audiotechniky a sestrojil soundbar, který zlepší zvuk i násobně dražším 55palcovým televizorům.

S&V 1/21
9 990 Kč
jbl.cz
vynikající

SOUNDBAR S NEJLEPŠÍM POMĚREM VÝKON/CENA ROKU 2021–2022
TCL TS8132

Společnost TCL už zdaleka nemáme spojenu „jen“ s televizory. V její nabídce nalezneme i další produkty, které ale s nimi přímo či nepřímo souvisí. Patří k nim velmi slušně vybavený, přesto cenově příznivý soundbar,který si navíc poradí i s technologií Dolby Atmos. K dalším zajímavým parametrům patří široká bezdrátová konektivita (Bluetooth, wifi, Google Chromecast, AirPlay). O basy se stará subwoofer s bassreflexem. Ať už dáváte přednost filmům z motoristického prostředí (Le Mans ’66) nebo hudebním spektáklům (Bohemian Rhapsody), soundbar vás okamžitě vtáhne do děje a jednoznačně umocní filmový prožitek. A když nebude dělat garde televizoru, osvědčí se i jako důstojný bezdrátový reprosystém.

S&V 9/21
8 490 Kč
tcl.com
velmi dobrý

BEZDRÁTOVÝ REPROSYSTÉM ROKU 2021–2022
Bose SoundLink Revolve II/ Bose SoundLink Revolve+ II

První reprosystémy řady SoundLink uvedla americká firma Bose na trh již před pěti lety a loni představila nové generace dvou modelů. Revolve i jeho plusová varianta si své příznivce získaly kombinací nezaměnitelného designu a hutného zvuku, který se rovnoměrně šíří do všech stran v absolutním úhlu 360°. Na skvělý zvuk má blahodárný vliv synergie měničů, pasivních zářičů a deflektorů. Hudba linoucí se z obou systémů uspokojí i náročnější posluchače komprimované hudby, kteří se nemusí bát vytáčet Volume pořádně doprava. Žádná zkreslení ani při nejvyšších hlasitostech se nekonají. K optimálnímu ovládání systémů SoundLink Revolve II/+II doporučujeme nainstalovat do mobilu aplikaci Bose Connect. S vhodným umístěním systémů do poslechového prostoru pomůže stativový závit ve spodní části přístroje.

S&V 4/21
5 490 Kč/7 990 Kč
basys.cz
vynikající

BEDRÁTOVÝ REPROSYSTÉM NA VEN ROKU 2021–2022
JBL Charge 5

Bezdrátové reprosystémy JBL pro mnohé představují nejtypičtější zástupce celé přístrojové kategorie. Americká společnost už všechny řady uvedla v několika generacích a podle žebříčku prodejů stále oslovují nové zákazníky. Soudkovité systémy tady s námi podle všeho ještě dlouho budou. Na jejich designu a koncepci není mnoho co měnit, protože to zkrátka a dobře funguje. 5. generace série Charge se už nabíjí prostřednictvím konektoru USB-C a stále je k dispozici USB-A, které umožňuje občerstvit třeba spolupracující smartphony či osobní přehrávače životadárnou energií. Index ochrany má hodnotu IP67 a potěšitelná je i výdrž dvaceti hodin na jedno nabití. Výkon vzrostl na 40 W (RMS). Zvětšení měničů se projevilo i v komplexnějším zvuku s projasněnějšími výškami a hutnějšími spodky. Reprosystémy JBL zůstávají i nadále etalonem kvality.

S&V 6/21
3 999 Kč
jbl.cz
vynikající

PARTY REPROSYSTÉM S NEJLEPŠÍM POMĚREM VÝKON/CENA ROKU 2021–2022
GoGEN Smilee BPS 636

Party reprosystémy se těší stále větší oblibě nejen mezi hudbymilovnou omladinou. Dobře poslouží při nejrůznějších garden party, grilovacích večírcích, ale jsou s to ozvučit i tělocvičnu či taneční sál. Produkt domácí značky GoGEN je navíc vybaven i mikrofonem. Hudbu lze do něj posílat samozřejmě vzduchem prostřednictvím Bluetooth, případně z USB flashek. Napájet jej můžeme jak ze sítě, tak i z vestavěného akumulátoru. Nemůže chybět „barevná hudba“ (lze ji eliminovat), přednastavené ekvalizační obvody (Flat, Class, Rock, Pop a Jazz) a pochopitelně zdůrazňovač basů. A pokud se náhodou na jednom místě sejdou dva reprosystémy, společně mohou vytvořit regulérní stereo sestavu. 40 wattů je podle našeho soudu tak akorát, aby si dostatečně užila společnost i v rozlehlejším prostoru.

S&V 1/21
2 999 Kč
gogen.cz
vynikající

PARTY REPROSYSTÉM ROKU 2021–2022
Panasonic SC-TMAX40

Party reprosystémy se zabývají i velcí hráči oboru spotřební elektroniky, do kterých byste to možná neřekli. Patří k nim i japonský gigant Panasonic s modelem SC-TMAX40. Je to slušný macek, váží bezmála dvacet kilogramů a kvůli snadnější manipulaci jej konstruktéři vybavili dvěma madly po stranách. Měničovou konfiguraci tvoří dva 50mm tweetery, dva 100mm středobasy a 200mm woofer, které řídí zesilovače třídy D. Dle technických parametrů by systém měl „vytlačit“ až 1200 wattů. Nedosti na tom, „atmošku“ zahušťují čtyři bassreflexové výfuky na čelní stěně a bohatá světelná show. Uživatelské možnosti rozšiřuje i Bluetooth, integrovaný CD přehrávač, FM tuner, mikrofonní vstupy. Vyvážený zvuk nabídne přirozené, čisté výšky a basy v sympatickém objemu.

S&V 8/21
9 490 Kč
panasonic.cz
vynikající

AKČNÍ KAMERA ROKU 2021–2022
Lamax W9.1

Společnost Lamax patří k těm tuzemským výrobcům, kteří se neúnavně starají, aby nabídka outdoorových kamer nebo modelů do auta byla co nejširší. Z firemního katalogu nám padl do oka model W9.1, jenž umí snímat video v rozlišení Ultra HD (4K). Zadní panel je osazen LCD dotykovým displejem se širokoúhlou dvoupalcovou úhlopříčkou. Na přední straně je objektiv chráněný krycím sklem a druhý displej, který uživateli pomůže při pořizování tak populárních selfíček. Tělo kamery je vodotěsné a mělo by vydržet ponor až do hloubky 12 metrů. Velkorysé příslušenství zahrnuje mj. držák na řídítka, samolepicí držáky na helmu, maličký stativek a dálkový ovladač. K dispozici je i aplikace pro mobilní telefony. Vítanou přidanou hodnotou je cena.

S&V 3/21
3 690 Kč
lamax.cz
velmi dobrý


O autoroviNapsat komentář

Zpět nahoru ↑