Audio

Publikováno 28. března 2023 | Michal Zetek

0

„Udělaná“ reprokostka

Některé bezdrátové reprosystémy mají velikost miniaturní a nebudou překážet ani na psacím stole s notebookem v sousedství. Ty další pak musí stát na podlaze, a pokud by neměly kolečka, tak s nimi nepohnete. A také existují reprosystémy kompaktních rozměrů, ale vhodné především k postavení na pódium a přenosné jsou jen pro toho, kdo má pořádné svaly.
JBL PartyBox Encore patří do té třetí skupiny. Poslouží skvěle pro ozvučení venkovních akcí, k čemuž má náležitou výbavu i provedení, které jej (dle výrobcem uváděného stupně krytí IPX4) ochrání před stříkající vodou z jakéhokoliv směru. Veškeré dutiny s konektory (včetně té pro síťovou šňůru) jsou proto chráněny pryžovými záslepkami. Sestavu doplňuje přibalený mikrofon, který je celý kovový s hlavou v barvě mědi. Napájejí jej dva tužkové články a kromě spínacího tlačítka nemá jiný ovládací prvek. S jeho manipulací poblíž JBL PartyBox Encore je třeba být obezřetný, aby se nerozhoukal od zpětné vazby. Napájení reprosystému zastane kromě sítě i vestavěný akumulátor. Jeho zadní stěna skrývá pod víkem linkový vstup, port pro USB paměť a párovací tlačítko TWS. Tlačítka na horním panelu jsou řešena jako dotykové membrány, nahoře kromě madla na přenášení ještě najdete také sdružený knoflík hlasitosti se středovkou, kterou se volí přehrávání/pauza a dále čtveřici knoflíků, jimiž se reguluje režim Karaoke (basy, výšky, ozvěnu a úroveň z mikrofonu). Při zapnutém mikrofonu tyto knoflíky svítí po odvodu. Přední stěna s jedním velkým basovým reproduktorem na přenos basů a dvěma malými výškovými měniči bliká v rytmu hudby po obvodu velkého reproduktoru i po stranách čelní stěny a změnu hlasitosti vtipně indikuje rostoucím nebo ubývajícím svítícím kruhem po obvodu wooferu. Bílý světelný pás na horní hraně umí metat blesky! Pro komfortnější ovládání a řízení světelných efektů si můžete stáhnout z Google Play nebo AppStore aplikaci do mobilu, která kromě jiného svede updatovat software v samotném reprosystému. Nastavíte s ní kromě jiného i ekvalizér (ve třech pásmech), zdůrazňovač Bassboost, efekty Karaoke nebo vybíráte z devíti DJ efektů pro doprovod přehrávané hudby. Avizuje i stav nabití vestavěného akumulátoru, zobrazí i název skladby přehrávané z USB, i když s češtinou má celkem problémy. Aplikace však někdy bez zjevné příčiny ztratí s JBL PartyBox Encore spojení, i když spárování přes Bluetooth se nerozpadlo a reprosystém ani nepřerušil reprodukci skladeb z mobilu. JBL s vámi komunikuje ženským hlasem v angličtině (aplikace umí vybrat i jiné jazyky, včetně exotických, ale nikoli češtinu), většinou si však vystačí s kytarovým riffem, který indikuje např. spárování s Bluetooth zdrojem. Paměť se skladbami přehrává přes USB kontinuálně bez možnosti vybírat konkrétní album, respektive adresář. Přístroj je monofonní, ale pokud máte dva stejné kusy, můžete je přes TWS spárovat do stereofonní dvojice. Režim Karaoke nepotlačuje vokály v nahrávkách, pouze do nich mixuje hlas z mikrofonu.

Kostka s úctyhodným zvukem
JBL PartyBox Encore umí důrazně a bombasticky zahrát a doprovázet, nebojí se divoké taneční hudby ani přimíchávání efektů pomocí aplikace do zvuku. Dokáže kvalitně a nezkresleně hrát i po pořádném „ohulení“ hlasitosti doprava. Ve zvuku jsou čitelně podány jak basy, tak i zbylé složky, včetně vokálních a vysokých tónů. Bassboost umí zdůraznit ty nejhlubší složky nebo celé basové pásmo s pořádně úderným efektem. Důrazně a s přehledem zvládne jak pop, tak i rock, hard and heavy.
Reprosystém JBL PartyBox Encore je sympatický společník na zábavu s partou nebo pro pouličního zpěváka či hudebníka. Je bytelně stavěný a na kvalitě provedení výrobce nešetřil ani u mikrofonu. Odpovídá tomu však i vyšší cena, s níž se jeho dostupnost pro zpívající omladinu může komplikovat.

JBL PARTYBOX ENCORE: 8 990 Kč
Rivalové: Marshall Woburn II (10 990 Kč); Panasonic SC-TMAX40E-K (8 990 Kč)


O autoroviNapsat komentář

Zpět nahoru ↑