Hifi

Publikováno 1. listopadu 2023 | Redakce

0

McIntosh: Kolosální rozměr, výkon i cena

Subwoofer PS2K z produkce špičkového výrobce highendu McIntoshe skutečně není žádný drobeček, ale pořádný „stojan“ se čtyřmi nad sebou rozloženými 33cm basovými reproduktory. V jejich blízkosti bychom uvnitř subwooferu našli masivní magnety, konstrukci tvoří firmou vyvinuté magnetické obvody LD/HP (Low Distorsion/ High Performance: nízké zkreslení, vysoký výkon). Každý reproduktor pohání samostatný 500W zesilovač třídy D (takže celkový výkon činí 2000 W!), zesilovače jsou kalibrovány tak, aby omezily zkreslení. Subwoofer vylepšuje zvuk i díky nové konstrukci kuželů z uhlíkových vláken, které jsou nyní vícevrstvé a zakomponované do kloubu se zesílenou kmitací cívkou pro maximalizaci tuhosti (dřívější modely pracovaly s kužely vyráběnými z jediné vrstvy, jež tak byly náchylnější k ohýbání).
Subwofer je osazen širokou škálou konektorů, nechybějí symetrické i nesymetrické stereo vstupy a výstupy a uživatel může připojit jak stereofonní, tak vícekanálové zdroje signálu, ale také přidat další subwoofer, pokud by mu tedy těch 2000 wattů bylo málo. McIntosh zkrátka zamýšlí subwoofer jako komponent vhodný pro soustředěný poslech hudby i hřmotné prožívání scén domácího kina. Konzistentní zvuk opečovávají firemní ochranné technologie, jako je patentovaná Power Guard, jež monitoruje vstupní signál a v reálném čase jej upravuje tak, aby nedošlo k ostrému ořezání zvuku vinou „nestíhatelně dynamického“ přechodu, svým způsobem analogicky funguje i jakási ochranná pojistka Sentry Monitor, jež sleduje a vyčistí výstupní stupeň zesilovače dříve, než by mohl proud překročit bezpečnostní provozní úroveň.


McIntosh představil svého basového otesánka (bez 3 mm jde o dvoumetrový kolos s hmotností 207 kg) počátkem září na konferenci Cedia Expo v americkém Denveru, firemní design je z něj patrný nejen díky luxusnímu provedení, ale i typickému nazelenale modrému „okénku“ s VU metrem a logem značky. Prodávat se bude u autorizovaných dovozců za předpokládaných 60 000 eur – v přepočtu je to zaokrouhleně skoro jeden a půl milionu korun. Jste-li úspěšný pachatel, možná je to pro vás pakatel…


O autoroviNapsat komentář

Zpět nahoru ↑