Audio

Publikováno 26. ledna 2024 | Michal Zetek

0

Šikovné špunty s ANC

Sluchátka GoGEN TWS Buddy 02 jsou pokračovatelem (vyšším klonem) původního modelu TWS Buddy (S&V 11/19), který je ke koupi za cenu zhruba poloviční, naproti tomu u něj budete marně hledat lepší výbavu a funkce. Oba modely pak mají pouze černé provedení a shodný stupeň krytí, a to proti tryskající vodě.
Dražší model v našem profilu dostal do vínku dospělácké vlastnosti a především aktivní systém potlačení vnějšího hluku ANC, který má i režim propouštějící do uší okolní zvuky, abyste nemuseli sluchátka vyjímat z uší, pokud potřebujete slyšet např. auta při přecházení ulice. Jeho spuštění a režim jako jediné komentuje ženský anglický hlas, jinak si sluchátka vystačí pouze s pípavými zvuky. Nošení je pohodlné i po delší dobu, špunty jsou v uších usazené tak, aby schránka s elektronikou byla otočená vzhůru. Zvukotěsné vlastnosti mají obstojné i bez pomoci elektroniky, pokud použijete správnou velikost návleků na vývody. Těch dostanete v balení celkem tři páry a k nim ještě obligátní kablík miniaturní délky na dobíjení dokovací stanice. Schránka na nabíjení je kupodivu poněkud chudší než u levnějšího soukmenovce, nemá na indikování stavu jejího akumulátoru tři, ale pouze jednu svítivou diodu, která je ale multibarevná. Její dobíjení probíhá pouze po kabelu a nikoli bezdrátově. Sluchátka v ní drží magnet, ale jenom přiměřenou silou, takže není problém s jejich vyjímáním. Notifikační diody dostaly samozřejmě i samotné špunty a pro spouštění funkcí mají dotykové plochy, které se dají po zácviku celkem dobře ovládat a bezchybně rozliší i vícenásobně stisknutí. Hlasitost s nimi ale nenastavíte, k tomu musíte sáhnout po mobilu. TWS Buddy 02 dokážou hrát i odděleně s jedním špuntem uloženým ve schránce. Pokud je vyndáte z uší a položíte na stůl, přehrávání se nezastaví. Spustit lze s nimi i hlasového asistenta. Výrobce k nim dle očekávání nenabízí ke stažení žádnou aplikaci, ani pro Android ani pro iOS. Nemůžete rovněž počítat s pomocí při hledání sluchátek po ztrátě, ať uvnitř (zvukový signál) nebo venku (Google Maps a GPS) Pro přenos signálu je k dispozici jen jediný nadstavbový kodek, sluchátka mají ale i režim nízké latence, proto s nimi mohou počítat také počítačoví a mobilní hráči.

Hrají a telefonují solidně
Volání v režimu handsfree zvládla sluchátka na výbornou, protistrana mě slyšela čistě, věrně a bez zkreslení či podbarvení mého hlasu. Nerušily ji ani nějaké zvuky v pozadí či cokoliv jiného. Zhoršení kupodivu nastalo po zapnutí ANC, kdy můj hlas u druhé strany zeslábl a zhoršila se slyšitelnost. Naproti tomu jsem já slyšel ve všech režimech volaného bez nejmenších problémů a potíží.
ANC je celkem slušně účinné; jak tramvaj, tak i metro utlumí více než dostatečně. A na rozdíl od jiných modelů nezasahuje do kmitočtové charakteristiky, respektive nepřidává ve zvuku basy ani nic jiného. Sluchátka mají příjemný a líbivý zvukový přednes, byť je celkové vyznění u náročnějších akustických nahrávek spíš subtilnější. Varhanním skladbám s plnými pedálovými rejstříky poněkud schází ten nejspodnější fundament. Vokály mají zvučný přednes a výšky v břinkavosti jim zdatně sekundují. Věrně vykreslovat detaily jim jde spíše průměrně, i když ani album Moniky Načevy či Evy Olmerové neurazí. Pink nebo Kabáti s nimi mají líbivou a chytlavou reprodukci, která rozhodně nezačne nudit ani nezpůsobí posluchači bolesti hlavy. Na klasiku nebo jazz je logicky lepší hledat v jiných cenových hladinách.

GOGEN TWS BUDDY 02: 1 499 Kč
Rivalové: Jabra Elite 3 (1 999 Kč); JBL Wave Buds (1 490 Kč)


O autoroviNapsat komentář

Zpět nahoru ↑