Předplatné časopisu Stereo & Video s autokamerou Lamax C9

V současném velice hustém silničním provozu není nouze o kolize a nejrůznější rizikové situace. Proto by měla být součástí už takřka povinné výbavy auta i palubní vidokamera, která poskytne nejen prokazatelný důkaz v případě nehody, ale často i zajímavé záběry z cest, a to nejen těch dovolenkových. Platí přitom, že čím větší zorný úhel má a čím větší rozlišení poskytuje, tím lépe. To dobře vědí i tvůrci autokamery Lamax C9. Proto ji vybavili širokoúhlou optikou se záběrovým polem 150°, jenž zachytí i sousední pruhy a okolí cesty, a uzpůsobili pro záznam s vysokým rozlišením až 2560 x 1080 bodů, které by mělo zajistit dobrou čitelnost i tváří provinilců a poznávacích značek jejich vozidel. A navrch přidali funkci rozšířeného dynamického rozpětí (WDR), díky níž si dobře poradí s prokreslením obrazu i při rychlém střídání, světla, stínu a tmy, a speciální režim pro natáčení za šera a ve tmě. Pokud je připojena k napájení závislému na startéru, začne automaticky natáčet hned po nastartování vozidla a skončí až po jeho odstavení. Přitom nehrozí, že po úplném zaplnění vložené karty Micro SD, by už nebylo záznamy kam ukládat. Pak totiž začne ty nejstarší automaticky přepisovat novějšími. Důležitá videa lze proti takovému přepsání přitom snadno uzamknout jediným stiskem. V případě nárazu se o totéž automaticky postará integrovaný G-senzor, předem nastavitelný na jeden ze sedmi stupňů citlivosti.

Ale videokamera neumí jen natáčet, případně fotografovat. Na základě interní databáze informuje také o blížících se rychlostních radarech, které avizuje jak světelně na velké širokoúhlé obrazovce s úhlopříčkou 6,9 cm, tak hlasem, a to i v češtině, a na vyžádání obdobně upozorňuje také na přejíždění z pruhu do pruhu (LDWS  – Lane Departure Warning Systém). Uživatel přitom může stanovit, od jaké rychlosti má toto avízo poskytovat (20, 40, 60, 80 nebo 100 km/h), takže ho nebude zbytečně rozptylovat například při jízdě po městě, ale třeba na dálnici ho ochrání před kolizí vlivem mikrospánku. Stejným směrem míří rovněž funkce Plán odpočinku (nastavitelná na 1, 2, 3 či 4 hodiny), která na přání upozorní, že je už čas na přestávku.  A protože součástí držáku, do něhož stačí videokameru před jízdou jen zacvaknout, je také GPS modul s aktuální mapovou databází, dokáže po celou cestu poskytovat skutečně komplexní informační servis a to včetně upozornění na překročení předem zadané rychlosti (od 10 do 140 km/h). Po skončení jízdy lze kameru z tohoto držáku stejně snadno vyjmout, případně ji využívat jako kontrolní, která se sama zapne po zaznamenání pohybu v okolí vozidla a po jeho skončení zase sama vypne.

Technické parametry: úhel záběru 150°, rozlišení 2560 x 1080, 2304 x 1296, 1920 x 1080 a 1280 x 720 bodů s frekvencí 30 snímků za sekundu a 1280 a 760 bodů s frekvencí 60 snímků za sekundu,tři stupně komprese záznamu, rozlišení fotografií 4, 9 a 13 Mpix, vestavěný mikrofon, širokoúhlá obrazovka s úhlopříčkou 6,9 cm (2,7“), záznamový formát MPEG4, záznamový nosič karta Micro SD s kapacitou do 64 GB, přípojka USB, záložní interní akumulátor 0,15 Ah (na cca 10 min. samostatného provozu), volně stažitelná aplikace GPS player

Standardní příslušenství: přísavný držák na čelní sklo s GPS modulem, autonabíječka, adaptér Micro SD/USB, látkový obal,

Motoristům se investice do této kamery rozhodně vyplatí. V rámci celoročního předplatného časopisu Stereo & Video ji  pořídíte za 3 990 Kč.

Objednávka ročního předplatného časopisu Stereo & Video s autokamerou Lamax C9

Upozornění: Toto předplatné lze objednat pouze v rámci České republiky, na Slovensku je dostupné jen standardní předplatné za 43,80 Eur.

Způsob platby


Požaduji daňový doklad

Údaje o plátciPředplatné časopisu Stereo & Video si však můžete objednat také:

  • telefonicky na číslech 225 985 225 a 777 333 370 (v pracovní dny od 8 do 18 hod.)
  • e-mailem na adrese send@send.cz
  • odesláním písemné objednávky poštou na adresu Send, Ve Žlíbku 77/1800, 193 00 Praha 9 – Horní Počernice
  • zasláním písemné objednávky faxem na číslo 225 341 425

Není možné vkládat příspěvky.

Zpět nahoru ↑