Předplatné časopisu Stereo & Video s rozhlasovým přijímačem JVC RA-E981B

„Kdo z vás to má?“, může se konkurentů hrdě ptát univerzální stereofonní přijímač JVC RA-E981B, který dokáže zprostředkovat nejen lokální rozhlasové vysílání z klasického pásma FM i jeho modernějšího digitálního následníka DAB+, ale přes internet, k němuž se připojuje bezdrátově po wifi, dosáhne také na obří množinu internetových rádií z celého světa, o stále vyšší oblibě se těšících podcastech ani nemluvě. A stejně tak umí zprostředkovat rovněž streamovací službu Spotify. Nezůstává však jen při tom. Spolehlivě přehrává také MP3 záznamy z přímo připojených USB pamětí včetně možnosti jejich individuálního řazení do vlastních playlistů  a po jednoduchém bezdrátovém spárování s mobilním telefonem přes Bluetooth poslouží rovněž jako jeho externí patřičně výkonná stereofonní reprosoustava. A na přání funguje i jako budík nastavitelný až na dva vzájemně nezávislé časy buzení.

Neméně komfortní je také jeho celkové provedení, počínaje robustní dřevěnou skřínkou s dvojicí širokopásmových reproduktorů, ukrytých za čelními kovovými mřížkami, a do zadní stěny vyústěným velkým bassreflexem, přes přehledný barevný displej s řiditelným podsvícením, poskytující textové, grafické i obrazové informace včetně názvu, druhu, frekvence a audiotextu naladěných stanic a ID3 Tagů MP3 nahrávek, a konče bohatou paletu přípojek. Ta zahrnuje kromě zdířky pro externí napájecí adaptér a vstupu USB také trojici konektorů jack 3.5 mm linkového audiovstupu i výstupu a samostatného výstupu pro sluchátka. To vše doplňuje integrovaná teleskopická anténa a kompaktní dálkový ovladač s číselnou klávesnicí a obvyklým centrálním víceúčelovým prstencem. Pokud si majitelé mobilních telefonů s operačními systémy Android či iOS do nich nainstalují volně dostupnou aplikaci Undok, mohou pak přijímač plně ovládat i jejich prostřednictvím. To bývá výhodné zvlášť u internetových rádií a podcastů.

Aby byly nejčastěji poslouchané stanice hned po ruce, lze je uložit do přímo přístupných předvoleb. Pro každý ze tří hlavních zdrojů, tj. FM, DAB+ a internet, je k dispozici čtyřicet předvoleb a jako bonus navíc ještě deset dalších pro službu Spotify (celkem tedy poskytuje rekordních 130 předvoleb!). Za provozu se pak může  zvuk upravovat ekvalizérem s osmi pevnými charakteristikami (Jazz, Film, Klasika, Normální, Pop, Rock, Rovný, Zprávy) a jednou řiditelnou s oddělenými úpravami  hloubek a výšek. Nechybí ani korekce DRC (Dynamic Range Compression) pro dvoustupňovou komprimaci zvuku, která v hlučnějším prostředí zlepšuje jeho „čitelnost“ tím, že jeho tišší složky posiluje a hlasité zeslabuje. Výrobce pamatoval i na funkce Sleep pro automatické vypnutí přijímače po předvolené době (15, 30, 45 či 60 min.) a Snooze pro odložené buzení. Výbava přístroje tak pokrývá nejen všechny typy příjmu, ale i veškeré běžně požadované funkce, a to leckdy v nadstandardním rozsahu.

Nevelký, ale velice bohatě vypravený a velmi dobře hrající univerzální stereofonní přijímač JVC RA-E981B tak obstojí stejně dobře jako hlavní domácí „obývákové“ rádio i jako praktický společník do pracovny, kuchyně či ložnice.

Technické parametry: příjem: FM s RDS (87,5-106 MHz), DAB (174,9-239,2 MHz), internet; počet předvoleb: 40 FM, 40 DAB, 40 internet, 10 Spotify; výkon 2x 5 W (RMS); displej úhlopříčka 7 cm (2,8“), rozlišení 320 x 240 bodů; přípojky: USB, audio výstup, audio vstup, výstup pro sluchátka; bezdrátová konektivita: Bluetooth V4,2, wifi 2,4 GHz, 802.11 b/g/n; příkon: pohotovostní <1 až 2 W, provozní 18 W; rozměry (d x v x š) 30 x 13 x 18 cm; hmotnost 1,8 kg.

Obsah balení: přijímač, napájecí adaptér 12 V/1,5 A, dálkový ovladač, 2 ks baterie AAA 1,5 V, audiokabel s konektory jack 3,5 mm, návod.

Spolu s celoročním předplatným časopisu Stereo & Video získáte přijímač JVC RA-E981B jen za 4090 Kč, tedy vesměs ještě levněji než za kolik prodává samotný přístroj většina obchodů se spotřební elektronikou.

Naši recenzi tohoto výrobku, který má prodlouženou čtyřletou záruku, naleznete zde

Objednávka ročního předplatného časopisu Stereo & Video s radiopřijímačem JVC RA-E981B

  Způsob platby


  Požaduji daňový doklad

  Údaje o plátci  Upozornění: Toto předplatné lze objednat pouze v rámci České republiky, na Slovensku je dostupné jen standardní předplatné za 43,80 Eur.

  Předplatné časopisu Stereo & Video můžete objednat také:

  • telefonicky na číslech 225 985 225 a 777 333 370 (v pracovní dny od 8 do 18 hod.)
  • e-mailem na adrese send@send.cz
  • odesláním písemné objednávky poštou na adresu Send, Ve Žlíbku 77/1800, 193 00 Praha 9 – Horní Počernice
  • zasláním písemné objednávky faxem na číslo 225 341 425

  Není možné vkládat příspěvky.

  Zpět nahoru ↑