O nás

Vydavatelství Trade & Leisure Publications vstoupilo na časopisecký trh prvně na podzim roku 1993 s měsíčníkem Stereo & Video, zaměřeným na spotřební elektroniku. Ten se za krátkou dobu vyprofiloval v renomovaný spotřebitelský časopis a nepostradatelného rádce při nákupech. Úspěch časopisu na tehdejším československém trhu vedl  už o rok později k založení jeho stejnojmenné mutace pro Rusko, která zprvu pouze přebírala obsah české verze, ale později si vybudovala vlastní redakci a  plně se osamostatnila. Už za tři roky od svého uvedení, tedy v roce 1996, překročil měsíční prodaný náklad českého vydání Sterea & Videa prvně hranici šedesáti tisíc kusů výtisků. V roce1996 se dostalo časopisu Stereo & Video i významného mezinárodního uznání, když byl za Českou republiku přijat za řádného člena evropské organizace EISA(www.eisa.eu), která každoročně volí Nejlepší evropské výrobky roku.

Nedílnou součástí Sterea & Videa byly postupně také různé specializované vkládané přílohy, konkrétně měsíčník Volume (1994-2004), zaměřený na oblast hudebních a filmových nosičů,  měsíčník DigiVideo (2004-2005), určený videofilmařům a čtvrtletník HD Speciál (2007-2010), věnující se tehdy nově nastupujícím  technologiím s vysokým rozlišením obrazu.

Velký zájem o příležitostně vkládané hudební a testovací CD a později i testovací DVD vedl na podzim roku 2002, tedy u příležitosti desátého výročí založení časopisu, k zavedení jeho verze s přiloženým filmem na DVD. Ty vydával časopis nejprve ve vlastní edici Stereo & Video DVD Collection, v níž vyšly premiérově mj. tituly Amerika, Hanele, Saturnin či Zapomenuté světlo, později přebíral premiérové tituly od jiných videodistributorů. Jestliže bylo Stereo & Video jedním z prvých časopisů u nás, které vycházely pravidelně s DVD přílohou, čímž vlastně odstartovalo jejich následný boom, pak bylo zaručeně prvým časopisem nejen u nás, ale i v evropském měřítku, jenž byl vydáván také s Blu-ray přílohou. Startovní titul Kozoroh 1, uvedený v roce 2008, byl zároveň i vůbec prvým Blu-ray diskem vydaným u nás! BD edice ovšem komerční úspěch své DVD předchůdkyně nezopakovala, a to především proto, že přišla příliš brzy, kdy u nás nebylo ještě dost zájemců o nové médium. Nakonec tak zůstalo pouze u jediného ročníku. Zato u DVD zavedlo Stereo & Video další u nás rovněž premiérovou novinkou: speciální celoroční předplatné, při němž si mohl každý jeho účastník měsíc co měsíc vybírat DVD podle vlastní volby, které pak obdržel zároveň s časopisem.

V návaznosti na tištěný titul byl spuštěn také jeho samostatný on-line magazín Stereomag, následně  přetransformovaný na Goliáš a v roce 2012 na stávající Stereovideo,  na jehož stránkách se právě nacházíte. Tak vítejte!


Zpět nahoru ↑
 • Aktuální číslo

  Aktuální číslo

  • Test: Přehrávače 4K Ultra HD Blu-ray
  • Test: Dvou(apůl)pásmové podlahové reprosoustavy do 35 000 Kč
  • HIGH FIDELITY
  • Profily


  UPOZORNĚNÍ PRO PŘEDPLATITELE STEREA & VIDEA:

  Od čísla 8/2018 převzala distribuci našeho časopisu pro předplatitele v České republice společnost Send předplatné, Ve Žlíbku 77/1800, 193 00 Praha 9 – Horní Počernice, web  www.send.cz. Pro vás, předplatitele,  se tím kromě změny kontaktního místa nic jiného nemění. Časopis budete nadále dostávat poštou jako dosud.

  Logo a název STEREO & VIDEO jsou chráněny ochrannou známkou zapsanou Úřadem průmyslového vlastnictví pod ev. č. 359725.

 • Aktuální články

 • Rubriky

 • Užitečné odkazy

 • Heureka.cz

 • S&V je členem mezinárodní organizace EISA

  Co je EISA?

  The European Imaging and Sound Association, která v roce 2012 oslavila třicetileté výročí založení, je sdružení 50 šéfredaktorů specializovaných časopisů z 19 zemí Evropy. EISA každoročně volí nejlepší výrobky, EISA Awards, v oborech Video, Audio, Domácí kino, Mobilní přístroje, Foto a Elektronika do automobilu. Stereo & Video unikátně zastupuje Českou republiku v porotách prvních čtyř kategorií. Plnohodnotným členem EISA se náš časopis stal již v srpnu 1994.