Novinky

Publikováno 21. března 2020 | Redakce

0

Nudíte se? Kupte si medvídka mývala!

Pokud vás tato rada strýce Pepina z Hrabalových Postřižin nezaujala, máme pro vás jinou, jak si ukrátit dlouhé chvíle v karanténě: Nalaďte si novou stanici ČT3, která vysílá od pondělí 23. března denně od 9 do 17.30 hod. Divákům nabídne především starší seriály a pořady z archivu České televize doplněné nově vytvářeným lifestylovým magazínem Život na třetí. A když retro, tak se vším všudy. Na obrazovku totiž vrátí po mnoha letech i televizní hlasatelky.

Stanice ČT3 bude shodně s pěti svými stávajícími sestrami šířena v plném vysokém rozlišení 1920 x 1080 bodů  pozemním vysíláním DVB-T2 v rámci veřejnoprávní sítě České televize, tj. buď definitivní sítě 21, nebo přechodové sítě 11. Pro její naladění proto stačí jen přeladit příslušný kanál, na němž se tyto sítě v konkrétním regionu přijímají. Připomeňme, že na většině území je to kanál 26, v jižních a severozápadních Čechách pak 39 (podrobnější informace najdete zde). Nový program využije dosud volnou kapacitu veřejnoprávní sítě, vyhrazenou pro program ČT1 s mutacemi pořadu Události v regionech pro jednotlivé oblasti. Ty jsou totiž zatím v provozu jen dva, zaměřené na jižní a severní Moravu (ČT1 JM a ČT2 SM). Zbývající tři – Střed, Jihozápad a Severovýchod, pokrývané studii v Praze, Českých Budějovicích a v Hradci Králové. k nim mají přibýt až v příštím roce. Program ČT 3 je proto zatím koncipován jen jako dočasný. Přesto ho do své nabídky operativně zařazují i někteří provozovatelé kabelové,  internetové a satelitní televize, například UPC,  O2 TV, Kuki, Digi TV a Skylink. Konkrétně u Skylinku je k dispozici předplatitelům základního satelitního i internetového balíčku Digital, přičemž systém FastScan ji umísťuje na předvolbu 44.

Tags:


O autoroviNapsat komentář

Zpět nahoru ↑
 • Aktuální číslo

  Aktuální číslo

  • Test: True Wireless sluchátka do šesti tisíc korun
  • Kdo s koho: 4K Ultra HD Blu-ray přehrávače Panasonic DP-UB450EG-K vs. Sony UBP-X700
  • HIGH FIDELITY
  • Profily

   

  Název a logo STEREO & VIDEO jsou chráněny ochrannou známkou zapsanou Úřadem průmyslového vlastnictví pod ev. č. 359725.

 • Aktuální články

 • Rubriky

 • Užitečné odkazy

 • Heureka.cz

 • S&V je členem mezinárodní organizace EISA

  Co je EISA?

  The European Imaging and Sound Association, která v roce 2012 oslavila třicetileté výročí založení, je sdružení 50 šéfredaktorů specializovaných časopisů z 19 zemí Evropy. EISA každoročně volí nejlepší výrobky, EISA Awards, v oborech Video, Audio, Domácí kino, Mobilní přístroje, Foto a Elektronika do automobilu. Stereo & Video unikátně zastupuje Českou republiku v porotách prvních čtyř kategorií. Plnohodnotným členem EISA se náš časopis stal již v srpnu 1994.