Bleskovky

Publikováno 7. listopadu 2020 | Redakce

0

Společnost LG překonala hranici 10 milionů prodaných kusů OLED televizorů

LG překonala milník 10 milionů prodaných kusů OLED televizorů, a to za posledních sedm let. OLED TV se tak zařadily mezi nejprodávanější produkty v kategorii TV.
Podle globálního výzkumu trhu společnosti Omdia, dosáhl celkový prodej LG OLED TV letos v září 10,32 milionu kusů, a to od doby, kdy před sedmi lety, tedy v roce 2013, LG uvedla na trh svůj vůbec první OLED televizor. Odborníci se shodují, že společnost LG bude ve druhé polovině roku usilovat o rozšíření trhu a využije zvýšené nabídky OLED panelů pro televizory. Za expanzí trhu stojí především společnost LG, která nadále dle výsledků vede v kategorii OLED TV, a to už od doby, kdy byly první televizory na trh uvedené. Očekává se, že ve čtvrtém čtvrtletí letošního roku budou dodávky OLED televizorů LG přesahovat sedm milionů kusů. Je také pravděpodobné, že čtvrté čtvrtletí letošního roku bude zlomovým bodem a technologie OLED se stane hlavní kategorií na globálním televizním trhu.

OLED panely pro televizory
Takové očekávání je především proto, že LG Display, který je v současné době jediným dodavatelem OLED panelů pro televizory, zahájil ve druhé polovině tohoto roku provoz své výrobní linky generace 8.5 v Guangzhou v Číně. Tím zvýšil nabídku panelů a umožnil dalším výrobcům televizorů po celém světě OLED TV aktivně vyrábět a své produkty prodávat. Omdia odhaduje, že globální výroba OLED TV dosáhne od nového roku více než jednoho milionu kusů za čtvrtletí. Tohoto množství bylo již dosaženo ve čtvrtém kvartálu loňského roku, kdy bylo dodáno více než jeden milion kusů, skok v prodeji byl ale připisován efektu „konce roku“, včetně prodejů v rámci Black Friday.
Odhaduje se, že v posledním čtvrtletí tohoto roku dosáhnou dodávky na počet 1,2 milionu kusů, což je více o 30 % než v předchozím čtvrtletí, kdy bylo dosaženo celkem 900 000 kusů. Navíc dodávky 1,04 milionu jednotek se předpovídají hned pro první čtvrtletí příštího roku.
Prémiový trh s televizory, který je v současné době rozdělený mezi LG OLED televizory a Q-LED televizory společnosti Samsung Electronics, zažívá v poslední době nárůst celkového prodeje. Na televizním trhu v roce 2020, který se prozatím vyvíjí velice podobně jako v loňském roce, se očekává, že dodávky OLED TV dosáhnou 3,3 milionu kusů (10 % nárůst oproti předchozímu roku) a že do roku 2024 narostou na zhruba devět milionů kusů. Podíl OLED na trhu prémiových televizorů (televizory, které stojí více než 2 000 USD) navíc ve druhém čtvrtletí letošního roku dosáhl 33,6 %. Aktuálně OLED televizory vyrábí a prodává celkem 19 značek. Předpokládá se, že tento počet v roce 2021 vzroste na více než 20. Trend také ukazuje, že v budoucnu bude výrobců ještě více a OLED TV se stanou součástí prémiových nabídek.
Společnost LG Electronics, odpovědná za uvedení kategorie OLED TV na trh, si klade za cíl udržet si vedoucí postavení na rostoucím trhu a využít své konkurenční výhody. V loňském roce společnost na trh uvedla první 8K OLED TV na světě – LG SIGNATURE OLED 8K. V letošním roce představila další novinku – 48″ OLED TV. Tento model reagoval na spotřebitelskou poptávku. Inovace v LG pokračuje a v tomto měsíci společnost uvede do prodeje první rolovací televizi na světě.

Recenze napříč kontinenty
Televizory OLED společnosti LG Electronics získávají pozitivní recenze od hlavních spotřebitelských médií po celém světě. Australský Choice například vybral LG OLED TV jako „nejlepší televizní značku“ po dobu čtyř po sobě jdoucích let, přičemž nedávno recenzovaný model LG OLED získal nejvyšší skóre z celkového počtu 41 porovnávaných TV. LG OLED se také drží na předních místech na televizním žebříčku vydaným spotřebitelskými publikacemi ve Velké Británii, Francii, Itálii a Španělsku. „Výjimečná kvalita televizorů OLED od LG Electronics byla dokonce uznána na japonském trhu, který je často označován jako „hrobka domácích spotřebičů vyrobených v zahraničí“, řekl zástupce LG Electronics. „Věříme, že OLED televizory budou od druhé poloviny letošního roku na světovém trhu ještě populárnější.”


O autoroviNapsat komentář

Zpět nahoru ↑