Bleskovky no image

Publikováno 8. května 2011 | Redakce

0

Sharp bude jako první na světě komerčně využívat LCD panely malé a střední velikosti vybavené oxidovými polovodiči

Společnost Sharp vyvinula vysoce výkonné malé a střední LCD panely používající oxidové polovodiče (InGaZnO). S výrobou těchto nových LCD panelů se začne v továrně Kameyama No.2 v průběhu letošního roku. Velká poptávka po LCD panelech malých a středních velikostí používaných v smartphonech a tabletech je spojená se zvýšenými požadavky na špičkové vlastnosti těchto displejů, jako jsou vysoké rozlišení, vysoká kvalita obrazu, nízká hmotnost, kompaktní design a nízké energetická náročnost.

Ve spolupráci se společností Semiconductor Energy Laboratory vyvinul Sharp a jako první na světě bude komerčně využívat tenkovrstvé tranzistory využívající nový materiál  InGaZnO. Nízká spotřeba LCD panelů bude umožněna díky zmenšení velikosti tranzistorů a zvýšení propustnosti světla pro každý pixel. Navíc unikátní UV2A technologie Sharpu zaručí špičkovou kvalitu LCD panelů malých a středních velikostí. Vysoce efektivní výrobní linka v továrně Kameyama No. 2 bude využívat skleněné substráty 8. generace a s výrobou se plánuje začít v průběhu letošního roku.

Továrna Kameyama No.2, která byla uvedena do provozu v srpnu 2006, vyrábí špičkové LCD panely určené pro televizory a od nynějška bude vyrábět také LCD panely malých a středních velikostí. Sharp bude i nadále usilovat o další rozvoj nejmodernější továrny na LCD panely využíváním svých unikátních výrobních technologií.

 

 

Tags:


O autoroviNapsat komentář

Zpět nahoru ↑