Bleskovky no image

Publikováno 25. září 2012 | Redakce

0

OPPO představuje dva nové univerzální Blu-Ray přehrávače

Nové modely BDP-103EU a BDP-105EU poskytují High Defition video a audio ze všech zdrojů.
Téměř dva roky získávaly Blu-Ray přehrávače BDP-93EU a BDP-95EU ocenění, která dokládají jejich mimořádnou kvalitu a schopnosti. Nyní však společnost OPPO představuje dva zcela nové univerzální Blu-Ray přehrávače.

Modely BDP-103EU a BDP-105EU jsou prémiové univerzální Blu-Ray přehrávače, které umožňují přehrávat disky Blu-Ray, Blu-Ray 3D, DVD-Video, DVD-Audio, Super Audio CD (SACD), HDCD a CD. Navíc tyto přehrávače nově disponují třemi USB porty, stejně tak jako možností připojení k ethernetovým i bezdrátovým sítím. Díky tomu je možné přehrávat oblíbené video a audio formáty včetně AVCHD, MKV videa, nebo souborů WAV a FLAC ve vysokém rozlišení. Přehrávače také mají přístup k oblíbeným internetovým službám jako například Netflix®, YouTube® a další, které budou postupně přidávány.
Produkty OPPO jsou od samého počátku značky známé svou excelentní obrazovou kvalitou a modely BDP-103EU a BDP-105EU pokračují v této tradici. Využitím dvoustupňového zpracování videa pomocí vlastního dual-core System on Chip řešení a poslední generace video procesoru Marvell s technologií Qdeo®, poskytují tyto přehrávače ohromující zážitek při sledování jakéhokoliv filmu. Navíc nové modely přehrávačů OPPO nabízí možnost upscalingu obrazu až na rozlišení 4K, převod libovolného obrazu do režimu 3D, výstup 1080p24Hz, HDMI výstupy dle standardu HDMI ve verzi 1.4a s podporou Deep Colour, nebo přímý HDMI výstup s širokými možnostmi úpravy a nastavení obrazu. Oba modely přehrávačů disponují dvěma HDMI výstupy, přičemž jeden HDMI výstup je možné použít pro obraz a druhý HDMI výstup pro zvuk a dokonce je možné nově využít oba výstupy pro sledování filmu na dvou monitorech současně a to včetně 3D režimu. Oba nové Blu-Ray přehrávače také podporují přehrávání audio souborů s vysokým rozlišením v režimu bit-stream pro další zpracování externím zařízením. Samozřejmostí jsou ale také vlastní kvalitní obvody pro zpracování zvuku s podporou Dolby® TrueHD a DTS-HD® Master Audio™. Při přehrávání SACD disků si uživatel může vybrat mezi nativním DSD výstupem, nebo konverzí audio signálu do PCM režimu přes HDMI výstup a analogové výstupy, kterými přehrávače disponují. Model BDP-103EU poskytuje konfigurovatelný 7.1 analogový výstup, který může být použit v režimu stereo, 5.1, nebo 7.1. Model BDP-105EU přidává navíc high-endové komponenty, včetně audio výstupů podporovaných dvěma DAC převodníky ESS Sabre32 Reference, nově navrženého toroidního zdroje, samostatných stereo RCA cinch a symetrických XLR výstupů a sluchátkového zesilovače napojeného přímo na DAC převodník.
V neposlední řadě přidává OPPO funkce, které si nejvíce žádali uživatelé minulých modelů Blu-Ray přehrávačů OPPO. Možnost využít vynikajících audio a video možností přehrávače i ve spojení s dalšími zařízeními. OPPO na tuto výzvu odpovědělo přidáním nových úžasných funkcí přehrávačů BDP-103EU a BDP- 105EU. Oba nové modely tak disponují dvěma HDMI vstupy! Jeden na přední straně a jeden na zadní straně přístroje. Přední HDMI vstup podporuje také technologii MHL® a zvládne přehrávat video obsah libovolného zařízení s HDMI výstupem včetně vybraných mobilních telefonů a tabletů podporujících tento nový standard. Uživatelé tak nyní konečně mohou využít všech schopností přehrávačů OPPO včetně upscalingu obrazu až do rozlišení 4K a vynikajícího zvuku ve spojení s externími zařízeními jako jsou set-top boxy, síťové streamovací zařízení, nebo mobilní telefony a tablety. Model BDP-105EU jde dokonce ještě dál a přidává asynchronní USB DAC vstup podporující standard USB Audio 2.0 a také jeden digitální koaxiální vstup a jeden digitální optický vstup. Uživatelé si tak mohou vychutnat perfektní zvuk ze svého počítače, aniž by se museli bát o kvalitu zvuku. Nové Blu-Ray přehrávače OPPO BDP-103EU a BDP-105EU jsou navrženy tak, aby poskytovaly uživateli komfort a jejich instalace a integrace do domácího systému byla snadná. Vedle podsvětleného dálkového ovladače mohou být přehrávače ovládány pomocí externího IR vstupu, rozhraní RS-232, nebo mobilní aplikace pro nejrozšířenější mobilní platformy. Uživatelé také zajisté ocení velmi rychlý start přístroje a rychlé načítání disků, kterých bylo dosaženo celkovou optimalizací přístroje a použitím dual-core procesoru. Také již mnohokrát oceněné dílenské zpracování zůstává v základu stejné. Masivní broušený hliníkový přední panel, nastavitelný jas displeje a celkové robustní provedení přístroje dovolí umístit přehrávač OPPO do jakéhokoliv stávajícího systému domácího kina a přitom si vychutnat pohled na tyto jedinečné přehrávače.

Doporučené koncové ceny přístroje a dostupnost nových Blu-Ray přehrávačů OPPO budou upřesněny později. Přehrávače bude možné zakoupit u autorizovaného distributora a vybraných prodejců v ČR.

www.oppo.cz

-TZ-

Tags:


O autoroviNapsat komentář

Zpět nahoru ↑